دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خبر داد:

رشد ۳۳درصدی شمار مرگ و میر زنان معتاد

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان گفت: زنان بیش از مردان در معرض آسیب های ناشی از اعتیاد قرار دارند، میزان مرگ و میر زنان معتاد نسبت به مردان معتاد بیشتر است تا جایی که آمار این پدیده شوم اجتماعی در سال ۹۳ نسبت به سال قل از آن ۳۳ درصد رشد داشته است.

به گزارش تیم رصد سمنا به نقل از ایمنا از شهرستان شهرضا، مصطفی هادی زاده در آیین جشن شمیم رهایی که ویژه معتادان بهبود یافته از اعتیاد و در سالن ورزشی شهید جهانمردی شهرستان برگزار شد، بیان کرد: ۲۰ درصد افرادی که به چرخه اعتیاد وارد می شوند، اقدام به درمان می کنند که سهم آن ها در بین معتادان بسیار کم است به ویژه معتادان مواد مخدر صنعتی بسیار کمتر در این زمینه موفق می شوند.
وی اضافه کرد: سهم زنان معتاد در مقایسه با مردان معتاد، یک هفدهم است اما آسیب های روحی و جسمی آن ها در مقایسه با مردان بسیار بیشتر است تا جایی که آمار مرگ میر زنان معتاد در سال ۹۳ نسبت به سال قبل از آن، ۳۳ درصد رشد داشته است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان اذعان داشت: متأسفانه ۲۶درصد از کل معتادان کشور شیشه مصرف می کنند و سهم زنان در این زمینه نیز ۲ برابر مردان است.
هادی زاده اظهار داشت: بیش از ۲۶درصد از مردم جامعه ما دچار نوعی از اختلال روانی هستند که در این زمینه نیز سهم زنان ۲ برابر مردان است.
وی تأکید کرد: کودکان پیش فعال و کم فعال در مقایسه با کودکان عادی، ۵۴ برابر بیشتر احتمال ورود به چرخه اعتیاد را دارند و این در حالی است که اگر والدین با تشخص به موقع اقدام به انجام مشاوره های روانشناسی برای آن کنند، این میزان به ۲ برابر کاهش می یابد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان گفت: دامنه آسیب های اعتیاد بسیار زیاد است و از این جهت لازم است تمامی بخش های جامعه برای کاهش این آسیب ها تلاش کنند.
به گزارش ایمنا، در این مراسم حدود ۲۵۰۰ نفر از مردم شهرستان شهرضا حضور داشتند.

Go to TOP