استاندار اصفهان:

کارکنان شهرداری‌ها له یا علیه هیچ‌یک از کاندیداهای انتخابات تبلیغ نکنند

استاندار اصفهان آرامش در قبل و بعد از انتخابات را امری ضروری دانست و گفت: کارکنان شهرداری‌ها له یا علیه هیچ‌یک از کاندیداهای انتخابات تبلیغ نکنند.

به گزارش تیم رصد پایگاه خبری سمنا به نقل از خبرگزاری فارس، رسول زرگرپور پیش از ظهر امروز در گردهمایی شهرداران استان اصفهان اظهار کرد: شهرداری‌های استان به ۱۰۷ شهرداری می‌رسد که نسبت به دیگر استان‌ها از تعداد قابل توجهی برخوردار است و گردهمایی ۳ ماه یک‌بار شهرداران استان اصفهان باعث همدلی و هم‌افزایی خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به نزدیک بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری افزود: همه ما مؤظف به برگزاری انتخابات به نحو مطلوب هستیم و امیدواریم بتوانیم به عنوان مجری انتخابات که اصلی‌ترین وظیفه برعهده ما بوده، این مرحله را نیز به خوبی پشت سر بگذاریم.

استاندار اصفهان تأیید صلاحیت‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی را یکی از مهمترین مراحل برگزاری انتخابات دانست و گفت: از دیروز که اسامی افراد رد صلاحیت شده اعلام شده است بخشی از این افراد جهت اعتراض و بررسی مجدد صلاحیت خود مراجعه کرده‌اند.

وی متذکر شد: آرامش در قبل و بعد از انتخابات یکی از ضروریات است و امیدواریم که این روند تا پایان روز رای‌گیری ادامه پیدا کند، همانطور که در دو سال گذشته امنیت و ثبات خوبی را در استان اصفهان شاهد بوده‌ایم، نباید ناامنی ایجاد شود، بلکه باید از همه سلایق و گروه‌های سیاسی در انتخابات حضور داشته باشند.

زرگرپور خطاب به شهرداران استان اصفهان بیان داشت: از همه نهادها به خصوص شهرداران استان اصفهان تقاضامندم که احکام مربوط به شهروندان را بعد از انتخابات اجرایی کنند و نگذارند که در این دو ماه مانده به انتخابات نارضایتی برای مردم ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه مدیران و کارکنان شهرداری‌ها حق ندارند له یا علیه هیچ‌یک از کاندیداهای انتخابات تبلیغ کنند،خاطرنشان کرد: طبق قانون استفاده از صدا و سیما، میز خطابه نماز جمعه و هرگونه امکان دولتی دیگر در تبلیغ برای هر یک از کاندیداهای انتخابات ممنوع است و با خاطیان برخورد خواهد شد.

* نباید امکانات شهرداری‌ها در اختیار نامزدهای انتخاباتی قرار گیرد

استاندار اصفهان با تأکید بر اینکه به هیچ وجه نباید امکانات شهرداری‌ها در اختیار نامزدهای انتخاباتی قرار گیرد، عنوان کرد: شهرداران نباید برای افتتاح یا هر امر دیگر به همراه نامزدهای انتخاباتی در جلسات مختلف حضور پیدا کنند، چراکه هر اقدامی که شائبه تبلیغ را ایجاد کند خلاف قانون است.

وی رفت و آمد شهرداران در کنار نمایندگان فعلی مجلس برای افتتاح پروژه‌ها را بلامانع توصیف کرد و یادآور شد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی تا وقتی که به صورت قانونی این مسئولیت را برعهده دارند به عنوان نماینده مردم شناخته شده و نزدیک شدن به آنها شائبه تبلیغ ایجاد نخواهد کرد.

زرگرپور ادامه داد: شهرداری‌های حق ندارند بنرها و روزنامه‌های خود را در اختیار نامزدهای انتخاباتی برای تبلیغ قرار دهند، که امیدواریم شاهد انتخابات پرشور و با عظمتی باشیم و همه ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر حائز شرایط رأی دادن استان اصفهان در این دو انتخابات حضور پیدا کنند.

وی با اشاره به مشکلات به وجود آمده از طریق آلایندگی‌های استان اصفهان برای این استان اضافه کرد: وقتی در مورد آلاینده‌های استان اصفهان سخن به میان برده می‌شود، این معضل مربوط به ۶۰ درصد یعنی بیش‌از ۸ شهرستان استان اصفهان است.

استاندار نقش باد را در رفع آلودگی هوا بسیار مهم دانست و گفت: برخی انتقاد می‌کنند و می‌گویند چرا دولت برای رفع آلودگی هوا فقط منتظر وزش باد است؟ که در پاسخ باید گفت مگر می‌شود نقش باد را در رفع آلودگی هوا در نظر نگرفت؟ باد یکی از شاخصه‌های اصلی رفع آلودگی هوا است.

وی با اشاره به  اینکه در همه جای دنیا از باد و جابه‌جایی هوا در کاهش آلودگی هوا کمک گرفته می‌شود، اذعان داشت: این مسئله‌ای واضح بوده و در مباحث و مقالات علمی نیز اثبات شده است همانطور که همیشه باید منتظر باران باشیم تا منابع آبی مورد نیازمان تأمین شود.

* ضرورت مناسب‌سازی شهرها برای عبور و مرور معلولان به وسیله ویلچر

زرگرپور بیان کرد: مدیریت حمل و نقل درون شهری وظیفه شهرداری‌‌ها است که برای جلوگیری از آلودگی هوا می‌توانند با مدیریتی صحیح از آلودگی هوای شهر جلوگیری کنند، چراکه ۷۰ درصد آلودگی‌ها مربوط به خودروها و وسایل نقلیه است.

وی با تأکید بر لزوم کنار گذاشتن عوارض آلایندگی اظهارداشت: دریافت عوارض آلایندگی یک ضد ارزش است که ما باید به جای اینکه به دنبال عوارض آلایندگی باشیم به دنبال منابع و صنایع پاک در جهت بهبود شرایط آب و هوایی باشیم، از شهرداری‌ها می‌خواهم که موضوع عوارض آلایندگی را رها کنند و آن را به صفر برسانند.

استاندار اصفهان با اشاره به ضرورت مناسب‌سازی شهرها برای عبور و مرور معلولان به وسیله ویلچر گفت: از شهرداری‌ها خواهشمندم تا حداقل یک روز از معاون شهرسازی خود بخواهند تا یک روز خود را به صورت کامل با ویلچر بگذرانند تا با مشکلات عبور و مرور آنها از نزدیک آشنا شوند.

وی ادامه داد: نتیجه مناسب‌سازی برای عبور و مرور معلولان در استان اصفهان مطلوب و مورد قبول نیست که این موضوع معلولان را با مشکلات زیادی مواجه می‌کند، برخی از رمپ‌های مخصوص معلولان در اداراتی از جمله همین استانداری اصفهان بسیار نامطلوب ساخته شده است.

زرگرپور در پایان با اشاره به لزوم زیباسازی ورودی شهرستان‌های استان اصفهان افزود: باید ورودی‌های اصلی شهرستانها زیباسازی شود چراکه این ورودی‌ها در حقیقت پیشانی شهرها هستند اما متاسفانه در برخی از شهرها ورودی‌های بسیار نامطلوبی را مشاهده می‌کنیم.

Go to TOP