سرمایه گذاری کره ای ها در پروژه گردشگری هزارچشمه سمیرم

قرارداد اجرای پروژه گردشگری هزارچشمه در سمیرم استان اصفهان بین دو شرکت الماس ایران و کن هوا (Kunhowa) کره جنوبی به امضا رسید.

به گزارش تیم رصد پایگاه خبری سمنا به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، نخستین طرح جذب سرمایه گذاری خارجی استان اصفهان با عنوان هزارچشمه پس از امضای سند برجام، بین دو شرکت گردشگری الماس و کنسرسیوم مهندسی و سرمایه گذاری کن هوا (Kunhowa) کره جنوبی منعقد شد.

هیات کره ای متشکل از شرکت های مهندسی کن هوا (Kunhowa)، آلفاور، جانگدو و شرکت مهندسی مون برای انعقاد قرارداد فاینانس دهکده تفریحی هزار چشمه متعلق به شرکت سرمایه گذاری الماس هشت بهشت به اصفهان سفر کردند.

مدیر منطقه ای گروه سرمایه گذاری کن هوا (Kunhowa) کره جنوبی در مراسم امضای این قرارداد گفت: این طرح نخستین سرمایه گذاری گروه کن هوا در ایران است و امیدواریم درکنار این طرح بتوانیم در سایر طرح های بزرگ عمرانی سرمایه گذاری داشته باشیم.

حداد افزود: گروه های مختلف و متعدد از کره جنوبی به ایران سفر و شرایط سرمایه گذاری در پروژه های عمرانی و صنعتی را بررسی کردند ولی شرکت ما با استفاده از مطالعات انجام شده و اطلاعات ارائه شده از طرح هزار چشمه خواهان سرمایه گذاری مستقیم در آن شد.

وی با اشاره به توانمندی این شرکت در سرمایه گذاری و اجرای پروژه های فرودگاهی گفت: این شرکت آماده بررسی سرمایه گذاری در طرح های توسعه فرودگاه اصفهان است و تا کنون توانسته فرودگاه کلان شهر اینچئون از شهرهای بزرگ و از بنادر مهم کشور کره جنوبی را توسعه دهد.

مدیر منطقه ای گروه سرمایه گذاری کن هوا اجرای طرح های مترو و قطارهای زیرزمینی را از زمینه های مورد علاقه این گروه برشمرد و گفت: طرح هزار چشمه می تواند نخستین تجربه موفق همکاری بین این شرکت و استان اصفهان باشد.

رئیس اتاق بازرگانی استان اصفهان و رئیس خانه و صنعت و معدن ایران نیز در مراسم امضای این قراداد گفت: استان اصفهان همواره دارای جذابیت برای سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف از جمله گردشگری، صنعت و خدمات است.

سید عبدالوهاب سهل آبادی از آمادگی برای همکاری بخش های دولتی و خصوصی استان اصفهان از این طرح گردشگری خبر داد و افزود: طرف کره ای نسبت به سرمایه گذاری خود اطمینان خاطر داشته باشد.

وی قانون جذب سرمایه گذاری خارجی در ایران را یکی از قوانین مترقی دانست و گفت: اتاق بازرگانی برای جذب سرمایه گذاری خارجی و تسهیل در امور سرمایه گذاران کمیته ویژه در کمیسیون حمایت از تامین مالی، سرمایه گذاری و توسعه روابط خارجی ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: طرح هزار چشمه یکی از طرح های مطالعه شده استان است و مدیریت استان اصفهان و سایر بخش ها تمام تلاش خود را برای همکاری در به بار نشستن آن خواهند داشت.

مدیر شرکت الماس نیز درباره طرح هزارچشمه گفت: این شرکت با بهره گیری از ۱۲ تیم مطالعات و مشاوران داخلی و بین المللی کلیه مطالعات جامع اعم از محیطی، خاک شناسی، زمین شناسی، هواشناسی، اقلیم، منابع آب، پوشش گیاهی و همچنین ارزیابی زیست محیطی، شهرسازی، ارزیابی و پیوست فرهنگی را انجام داده است.

علی کرباسی زاده افزود: از سه سال گذشته کلیه مجوز ها و مصوبه های لازم استانی درباره این طرح اخذ شده و در زمان حاضر آخرین مرحله از مصوبات قانونی در سطح عملی یعنی مصوبه شورای عالی شهرسازی در حال انجام است.

وی اظهار کرد: کن هوا (Kunhowa) کنسرسیوم قدرتمندی متشکل از شرکت های مختلف سرمایه گذاری و مدیریت پروژه کره ای است که توافق های به عمل آمده با این کنسرسیوم بر مبنای شیوه اجرایی ای پی سی اف (E.P.C.F) تدوین شده و بانک وُری (Woori bank) کره جنوبی فاینانس پروژه را تقبل کرده است.

کرباسی زاده مدت زمان اجرای این طرح بر اساس پیش بینی شرکت های داخلی را بین پنج تا هفت سال و بر اساس پیش بینی شرکت کره ای ، سه سال اعلام کرد که هزینه های این طرح از طریق فاینانس و با همکاری شرکت الماس تامین می شود.

وی تاکید کرد: راه اندازی این پروژه بزرگ گردشگری زمینه اشتغال جوانان جنوب استان اصفهان را به واسطه توسعه ورود گردشگران خارجی و همچنین توسعه ایرانگردی به دنبال خواهد داشت.

شهرستان کوهستانی و سردسیر سمیرم با قرار گرفتن در محدوده طرح تنوع زیستی سیمای حفاظتی زاگرس مرکزی، همجواری با قُلل مرتفع دنا، دارای ۴۵۵هزار هکتار عرصه طبیعی و ملی و افزون بر ۶۰ هزار هکتار باغ و مزرعه است.

این شهرستان با افزون بر ۱۰۰هزار جمعیت روستایی، عشایری و شهری و دارا بودن مناطق متعدد گردشگری و طبیعی از جمله آب ملخ و دهکده گردشگری هزار چشمه نزدیک دریاچه سد قره قاچ در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان است.

Go to TOP