کیفر خواست متخلفان ماجرای بخیه در خمینی شهر صادر شد

رئیس کل دادگستری اصفهان از صدور کیفرخواست سه نفر از متهمان پرونده کشیدن بخیه‌های چانه کودک ۵ ساله خبر داد.

به گزارش تیم رصد پایگاه خبری سمنا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، احمد خسروی وفا در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده بیمارستان اشرفی اصفهانی خمینی شهر گفت: در جریان رسیدگی به این پرونده، سه نفر از متهمین شامل دکتر و پرستار مربوطه و همچنین سوپروایزر به اتهام عدم کمک به مصدوم به استناد بند ۲ از ماده واحده قانون (خودداری از کمک به مصدومین) تفهیم اتهام شدند و آخرین دفاع از آن‌ها اخذ شده است.

وی افزود: کیفرخواست این پرونده صادر شده و پرونده به شعبه ۱۰۲ دادگاه جزایی خمینی شهر ارسال شده است.

رئیس کل دادگستری اصفهان یادآور شد: بر اساس قانون یک هفته زمان ابلاغ وقت دادگاه به متهمین است و بر این اساس هفته آینده دادگاه رسیدگی به پرونده تشکیل می‌شود.

بر اساس ماده ۲ قانون مجازات خودداری از کمک به مصدومین و رفع مخاطرات جانی، افراد حسب وظیفه و قانون مکلفند که به اشخاص آسیب دیده یا کسانی که درمعرض خطر جانی هستند، کمک نمایند و هرگاه کسی از کمک به آنها خودداری کند به ۶ ماه تا ۳ سال حبس محکوم خواهد شد.

صدرا زاهدپور هفته گذشته به علت پارگی ناحیه چانه در اورژانس بیمارستان اشرفی اصفهانی درخمینی شهر پذیرش می شود و کادر حاضر به صورت سرپایی چانه مصدوم را بخیه می کنند.

مادر بیمار توانایی پرداخت هزینه ۱۵۰ هزار تومانی درمان را برای ترخیص نداشت که با دستور مسوول کادر پزشکی، پرستار بخیه های صدرای چهار ساله را می کشد و بیمار با خونریزی و پارگی چانه از بیمارستان خارج می شود.

Go to TOP