همایشی از جنس وحدت مردم سمیرم

دیروز سمیرمی ها یکدل با حسین بودند

اربعین دیروز سمیرم آرامش بخش دل آنانی شد که هر روز «یا لیتنا کنا معک» زمزمه لبانشان بود و دلشان آرام و قرار نداشت که از کاروان اربعین کربلا جامانده اند.

به گزارش پایگاه خبری سمنا، دیروز همایش پیاده روی حرم تا حرم اربعین حسینی شهرستان سمیرم نمایشگر اتحاد و یکدلی مردمی بود که بدون توجه به هرچیزی در کنار یکدیگر از حرم به سوی حرم گام برمی داشتند و برخی در دل می گفتند حالا که در سر شور و در دل یاد حسین داری این هم‌ میدان، خودت را بساز تا حسین قدم به قدم به سوی راهش رهسپارت کند.

اجتماع عظیم مردم شهرستان سمیرم در راهپیمایی از حرم تا حرم روز اربعین سمیرم پس چله واقعه‌ای که برای اهل حق، ماتم و عزا بود، واقعه‌ای که هرچه از آن بیشتر می‌گذرد بیشتر سوز و گدازش به جان انسان‌ها شرر می‌زند، نشان از وحدت و همدلی بین مردم سمیرم بود.

دیروز همه پرشور گام برمیداشتند، پیرمردی که عصا زنان همراه جمعیت بود و کودکی که با دوستانش هم قدم بود، مردان و زنانی که کفش هایشان را به دست گرفته بودند تا پای برهنه در این همایش بزرگ گام بردارند و حاجت از صاحب حاجات بگیرند.

همقدمی مردم سمیرم با زائران کربلا در همایشی که به قول پیرمردان این همایش در سمیرم بی همتا بوده و چنین حرکتی سابقه نداشته است دیروز جمعیتی را متفرکانه و خیره به جمعیت نگه داشته بود که این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست.

چله یا همان اربعین یعنی نهال عاشورا آن‌چنان تنومند گشته که عظیم‌ترین حوادث جهان به آن تکیه می‌کند و می‌شود مبدأ دیگری برای تاریخ. مبدأ تاریخ آزادی‌خواهی جهان. همان‌گونه ولادت مسیح و هجرت نبی اسلام مبدأ تاریخ شده و جهان را به‌سوی حق رهنمون شدند.

اربعین نقطه آغاز قله حماسه عاشوراست که تبدیل این حماسه به یک ‌شور عظیم در بزرگ‌ ترین جوشش و خورش اجتماعی تمامی قرن های گیتی است؛ جوششی از جنس یکی شدن کثرت‌ها، یکی شدن روح همه آزادی خواهان جهان در مسیر حق؛ اربعین یعنی عاشورا نه پایان راه که اولین قدم در مسیر رفتن است؛ رفتن در مسیر شدن، شدن و ساختن خود آن‌چنان‌که باید، اربعین یعنی لبیک یا حسین و لبیک یا حسین یعنی من دیگر نه آن نفس اماره‌ام بلکه آن نفسی‌ام که هر لحظه در مسیر الهی شدن مطمئن‌تر می‌شود.

اربعین پاسخ ندای «هل من ناصر» حسین (ع) به بلندای تاریخ است، همان پاسخ «یا لثارات الحسین» که به جهان نشان داد نقطه عطف هستی هیچگاه کمرنگ نخواهد شد و مستکبران بیهوده خود را می آزارند زیرا که عاشقان حسین نه مسلمان و غیر مسلمان می شناسد و نه پیر و جوان.

دیروز در سمیرم عده ای که تازه از کربلا برگشته بودند همراه آنانی بودن که در زیر لب «یا لیتنا کنا معک» می‌خواندند.

آری این جاذبه مغناطیسی حسین (ع) است که هزاران نفر از مردم سمیرم را در یک نقطه دورهم جمع کرد و وحدت را به اهالی معرفت سمیرم بخشید و چقدر گران ‌بهاست این هدیه و موهبت الهی که خون‌ها برای آن ریخته شده است گویی آخرین و گسترده‌ ترین سفره رحمت خداوند برای هدایت بشر است.

Go to TOP