سمنا گزارش می دهد:

سمیرم شهری ۱۰۰ هزار نفری بدون بیمارستان تخصصی/ بد رفتاری و تبعیض در بیمارستان سمیرم ناشی از چیست؟

بیمارستان سید الشهدا سمیرم با وجود اینکه هنوز از بسیاری از قسمت های تخصصی مورد نیاز یک شهر ۱۰۰ هزار نفری محرم است در بخش های موجود نیز مشکلات فراوانی وجود دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سمنا از سمیرم،بیمارستان سید الشهدا سمیرم  پس از سال ها که ساختمان آن اماده بهره برداری بود و به دلیلی برخی اختلافات افتتاح آن به تعویق افتاد افتتاح شد.

پس از بهره برداری از این بیمارستان بسیاری از قسمت های آن به دلیل نبود پزشک متخصص غیر فعال ماند و دستگاه هایی که با قیمت های زیادی خریداری شده بود بلا استفاده ماند.

در سفری که وزیر محترم بهداشت به شهرستان سمیرم داشت در حاشیه بازدید از بیمارستان سید الشهدا(ع) سمیرم در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری سمنا از سمیرم با اشاره به وضعیت خاص بیمارستان گفت: بیمارستان سمیرم باید به زودی تجهیز شود تا مردم سمیرم مجبور نباشند برای درمان به شهرهای اطراف سفر کنند.

bazdidvazir5

وی گفت: به زودی دستگاه سونوگرافی برای این بیمارستان ارسال خواهد شد تا یکی از بزرگترین مشکلات این بیمارستان برطرف شود.

قاضی زاده هاشمی افزود برای تامین پزشکان متخصص این بیمارستان به زودی تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد و تمام تلاش خود را برای اعزام متخصص به سمیرم انجام خواهیم داد.

ولی متاسفانه  با وجود همه این اتفاقات تغییرات چندانی را در وضعیت بیمارستان مشاهده نکردیم.

اگر نبودند خیرانی که با اهدا دیه فرزندان جوان خود به این بیمارستان برای راه اندازی بخش های مختلف این بیمارستان پیش قدم شدند باید نام درمانگاه را برای این بیمارستان انتخاب می کردیم.

اگر یک کودک در این شهر ۱۰۰ هزار نفری زمین بخورد و خدایی ناکرده قسمتی از بدنش دچار شکستگی شود دکتری در این شهر وجود ندارد که به وضعیت آن رسیدگی کند و باید به شهر های مجاور اعزام شود.

bimarestan1

از دیگر مشکلات این بیمارستان می توان به وضعیت نابسامان درمانگاه به اصطلاح تخصصی بیمارستان سید الشهدا(ع) سمیرم اشاره کرد که با وجود سیستمی که برای نوبت دهی تلفنی آن راه اندازی شده است متاسفانه با تبعیض توسط مسئول نوبت دهی بیمارستان و دادن نوبت هایی بدون داشتن وقت قبلی و ضایع کردن نوبت دیگر بیماران اشاره کرد.

وجود گاه و بیگاه پزشکان و تغییرات مداوم این پزشکان به دلیل اینکه اکثر پزشکان حاضر در این بیمارستان برای گذراندن طرح خود آمده اند مردم این شهر را سردرگم کرده است.

برخورد نامناسب برخی از کادر بیمارستان بخصوص در قسمت اطلاعات با بیماران نیز اعتراض بسیاری از بیماران را به همراه داشته است.

سید حسین داوودی در گفت و گو با خبرنگار سمنا از شهرستان سمیرم با بیان اینکه در تماس تلفنی که با اطلاعات بیمارستان داشته است مورد بی احترامی قرار گرفته است گفت : اگر کسی حقوق می گیرد که پاسخگوی مردم باشد باید با احترام با بیمار سخن بگوید نه با بی احترامی و توهین کردن.

یکی دیگر از بیماران بیمارستان سید الشهدا که نخواست نامش در این گزارش برده شود در درمانگاه تخصصی بیمارستان در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: متاسفانه به وسیله سیستم نوبت دهی بیمارستان نوبت گرفته ام ولی وقتی برای گرفتن نوبت خود به بیمارستان مراجعه کردم متوجه شدم که اصلا پزشک مورد نظر بنده در بیمارستان نیست.

وی گفت مسئولین درمانگاه تخصصی گفتند نوبت های ما به روز بعد منتقل شده است که امروز هم که مجددا مراجعه کرده ایم متاسفانه برخی بدون نوبت به داخل راه داده شدند و بدون اینکه جواب قانع کننده ای به ما بدهند می گویند امروز نیز دیگر برای شما نوبت نیست و باید در روز دیگری مراجعه کنید.

متاسفانه در بیمارستان سید الشهدا سمیرم که از نظر ساختمان و شاید تجهیزات از کاملترین بیمارستان های استان می باشد ولی پزشکان متخصصی وجود ندارند که بتوانند به مردم خدمات مورد نیاز را ارائه دهند و مردم مجبور هستند برای انجام کار های پزشکی خود به دیگر شهر های همجوار سمیرم مراجعه کنند.

bimarestan

دکتر صبوحی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سمیرم در گفت و گو با خبرنگار سمنا از شهرستان سمیرم با اشاره به اینکه بحث مدیریت بیمارستان دیگر توسط این شبکه صورت نمی گیرد و فقط بحث نظارتی توسط شبکه بهداشت سمیرم انجام می شود گفت : در بحث نوبت دهی بیمارستان قرار بر این شده است که به زودی این سیستم اصلاح شود و مشکلات برطرف میشود.

وی گفت: اگر بیماران در خصوص نوبت دهی و مسئولین درمانگاه تخصصی شکایتی دارند باید به مدیر بیمارستان ارجاع دهند تا بررسی های لازم صورت بگیرد.

مریم پیروزی مدیر بیمارستان سید الشهدا سمیرم نیز در گفت و گوی قبلی خود با سمنا با اشاره به نقش مهم خیرین در شهرهای دیگر اظهار داشت: خیرین شهرستان سمیرم می توانند با نگاه ویژه به این بیمارستان مسوولین را در خدمت رسانی بهتر به همشهریان و مراجعین یاری نمایند زیرا که این بیمارستان نیاز به تجهیز و یا تعویض بسیاری از دستگاهای خود را دارد.

 

وی نبود پزشک متخصص در بیمارستان سید الشهدای شهرستان سمیرم را مهمترین دلیل اعزام بیماران به شهرهای اطراف دانست و تصریح کرد متخصصین داخلی، جراحی زنان و زایمان، طفال، بیهوشی از مهمترین نیاز های بیمارستان سیدالشهدا شهرستان سمیرم می باشد که جهت جذب آن در حال گفتگو هستیم.

وی آماده نبودن چارت سازمانی بیمارستان سید الشهدا را از طرف دانشگاه علوم پزشکی مهمترین دلیل عدم همخوانی جذب نیرو و نیاز شهرستان دانست و گفت : هنوز جذب نیرو بر اساس چارت بیمارستان امام خمینی صورت می پذیرد و این سبب بوجود آمدن مشکلات نیروی انسانی می گردد.

مدیر بیمارستان سید الشهدا شهرستان سمیرم در ادامه بیان داشت ۳۰ درصد نیروها ، نیروهای طرح بوده و تنها ۹ ماه در این بیمارستان حضور دارند که حدود ۳ ماه آن تحت آموزش بوده و حدودا ۶ ماه بازدهی دارند.

امید انکه با پیگیری مسئولین مربوطه هر چه زودتر مشکلات این بیمارستان رفع شود تا دیگر مردم علاوه بر رنج بیماری رنجی دیگر را تحمل نکنند.

 

گزارش از : سید سعید قائم مقامی

 

 

 1. فرشید گفت:

  سلام علیکم
  سمنا ممنون از این خبرت که مطمئنم درد دل خیلی هاست
  دوست داریم شما با این خبراتون مسئولان را بیشتر متوجه کنید و از درد و رنج مردم کم کنید
  خدا اجرتون دهد انشاا…

 2. سلام با تشکر از گزارش به موقع و خوبتون که این گزارش تازه بخشی از دغدغه های اهالی شهرستان محروم سمیرم بود متاسفانه در حال حاضر رابطه جایگزین ضابطه دراین بیمارستان گردیده بنحویکه محله گرایی و در اصلاح عامیانه پارتی بازی بیداد میکنه اتفاقا چند روز احدی از کارکنان این بیمارستان طوری با فرد روستایی رفتار میکرد که انگار طرف متهم بود خواهشمندیم مسئولین ذیربط نظارت بیشتری داشته باشند

 3. رهاورد گفت:

  سلام وقتی برخی پرسنل از طریق روابط فامیلی جذب بیمارستان میشن نتیجش همین میشه
  شما بیا برو یه سر به بیمارستان های شهرستان های همجوار بزن بعد بیا با بیمارستان سمیرم مقایسه کن
  فقط دکترای کم تجربه و پرستارای تازه کار میان اینجا بعدش که تجربه کسب کردن میرن اصفهان
  بعضی از پرستارها هم که فقط بلدن بخندن و با نامحرم شوخی کنن
  خدا فقط به ما مردم رحم کنه

Go to TOP