مدیر رشته بهیاری مرکز سمیرم خبر داد:

برگزاری دوره بهیاری یکساله در سمیرم

مدیر رشته بهیاری مرکز سمیرم گفت: دوره آموزشی رشته بهیاری تحت نظر پروفسور عابدی در سمیرم برگزار می شود.

سجاد امیدی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری سمنا اظهار کرد: آموزش و پژوهش مرکز بهیاری استان اصفهان به مدیریت پروفسور عابدی، استاد تمام دانشگاه و رشته آموزش پرستاری، با توجه به ضرورت نیاز کشور با اخذ مجوز رسمی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبادرت به برگزاری این دوره نموده است.

وی تصریح کرد: علاقمندان می توانند پس از گذراندن یک سال کلاس های آموزشی تئوری، عملی و کار آموزی و قبولی در امتحانات پایانی، مدرک و گواهی دریافت نموده تا زمینه لازم برای کار در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی – درمانی فراهم شود.

امیدی خاطر نشان کرد: رشته بهیاری یکساله ( کمک پرستاری یکساله) در دو بخش آموزش نظری، عملی به مدت ۳ ماه و بخش کارآموزی بیمارستانی به مدت ۹ ماه برگزار خواهد شد.

وی افزود: این دوره در جنوب استان اصفهان برای کارآموزان شهرستان های سمیرم، دهاقان و شهرضا در دانشگاه آزاد واحد سمیرم برگزار خواهد شد و سهمیه ثبت نامی مربوط به جنوب استان اصفهان می باشد.

امیدی با اشاره به صدور مدرک کارآموزان از طرف مرکز بهیاری استان اصفهان، بیان کرد: این مدرک با توجه به تایید رسمی وزارت بهداشت و درمان، جهت بکارگیری در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی درمانی معتبر می باشد.

مدیر رشته بهیاری مرکز سمیرم گفت: علاقمندان جهت اطلاعات بیشتر ونحوه ثبت نام در دوره بهیاری یکساله می توانند به دانشگاه آزاد اسلامی سمیرم، دفتر مرکز بهیاری مراجعه یا با شماره ۰۹۱۳۲۷۵۰۴۱۷ و ۵۳۶۶۰۱۳۰  در ساعات اداری تماس حاصل فرمایند.

 1. سمیرمی گفت:

  سلام جناب امیدی ممنون از اقدامی که انجام داده آید ولی تا جایی که من اطلاع ندارم مدارک مهارتی هیچ گونه الزامی برای بکارگیری در ادارات ندارد
  تنها مدرک معتبر در رشته بهیاری دیپلم بهیاری است که سالها از جذب آن میگذره و جدیدا نیز مجوزی در این خصوص صادر نشده است
  در مقطع عالی هم مدرک فوق دیپلم یا لیسانس تحت عنوان بهیار نداریم
  از طرف دیگر بیمارستان الزهرا اصفهان چند سالی است با مجوز وزارت بهداشت (اداره پرستاری ) اقدام ب برگزاری دوره های بهیاری نموده است که حتی آن مدرک هم ملاکی برای جذب پذیرفته شدن نیست
  ممنون اگر مدرک معتبرتری در این خصوص ارائه بدهید

 2. همشهری گفت:

  با سلام..
  اقای امیدی شما تضمین میکنید ک با این مدرک میشود کمک بهیار یا پرستار در بیمارستان کار کرد یا استخدام شد؟

 3. ارزو گفت:

  سلام پس گفتن وقتش تموم شده!یعنی الان هم میشه ثبت نام کرد؟بیمارستان سمیرم هم بهیار میگیره؟؟

 4. امیدی گفت:

  با سلام
  با اخذ مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان با حکم آقای میرزابیگی معاون پرستاری وزیر بهداشت، در سال ۹۴ به دلیل تکمیل نیروی انسانی بیمارستانی مجوز تربیت ده هزار بهیار را نموده است.
  طی صحبت های وزیر محترم بهداشت در سال ۹۵_۹۴ بهیاران در صورت قبولی در آزمون استخدام خواهند شد اما وظیفه نهاد های آموزشی همچون آموزش بهیار اصفهان فقط آموزش و تربیت بهیار و صدور مدرک تحت نظر وزارت بهداشت است نه جذب نیرو.
  برای اطلاعات بیشتر به تارنما زیر صحبت های معاون پرستاری کشور مراجعه کنید.

  معاون پرستاری وزارت بهداشت:
  تربیت ده هزار بهیار یکساله در کشور
  http://behdasht.gov.ir/?siteid=1&pageid=127&newsview=126861

 5. سمیرمی گفت:

  سلام مجدد جناب امیدی بله در جریان صحبت اقای میرزابیگی هستم ولی این طرح در حد پیشنهاد ارائه شد که مخالفان بسیار زیادی در سطح وزارت بهداشت داشت از جمله شورای عالی پرستاری و نظام پرستاری و … حتی تجمعات گسترده ای در ا کثر شهرستان ها بین پرستار آن انجام شد. که نهایتا منجر به تدوین دستورالعملی از سوی وزارت بهداشت نگردید. مهم تدوین دستور العمل و دستنامه است که تا جایی که من اطلاع دارم و اطلاع دقیقی هم هست به دانشگاه های علوم پزشکی و شبکه های بهداشت چنین دستور العملی ابلاغ نشده است

 6. امیدی گفت:

  با سلام
  مخالفت های پرستاران با تربیت بهیار به جایی نرسید و این طرح با آرای صد درصدی مصوب شد.
  اجرا و نظارت این طرح بر عهده دانشگاه علوم پزشکی هر استان است.
  نامه آقای میرزابیگی به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در مورد تاییدیه این طرح و مجوز رسمی از نظام پرستاری کشور در دانشگاه آزاد موجود است.

 7. امین گفت:

  با سلام
  آقای امیدی عزیز تمام صحبت ها درست ولی آموزشی که منجر به اشتغال نشود و سپس دوباره به آمار بیکاران تحصیل کرده و آموزش داده شده بینجامد چه سودی دارد
  بجز اینکه مبالغ هنگفتی از جیب جوانان بیکار و آرزومند شغل خارج کرده ایم و دوباره ….
  در همین شهرستان حدود ۲ سال پیش ۷ نفر این آموزش را در شهر اصفهان با مشق های فراوان دیدند و بجز یک نفر که آنهم در مطب پزشکان مشغول فعالیت گردید بقیه هنوز بیکارند و آن یک نفر هم اصلا نیازی به دوره گذراندن برای این کار نداشت
  بهر حال امیدواریم دوره های اینچنینی قبل از برگذاری مسئولین امر آن بفکر اشتغال حداقلی آموزش دیده ها باشند

 8. امیدی گفت:

  سلام
  دو سال قبل آموزش دوره بهیاری یکساله وجود نداشت.
  حدود شش ماهه به تصویب وزارت بهداشت رسیده.
  منظور شما کمک بهیاری است.

 9. Noname گفت:

  سلام.
  من یک دانشجوی پرستاری هستم.واقعا درست نیست این طرح! من با ازمون کنکور وارد دانشگاه شدم و ترمی۲میلیون حدودا شهریه میدم!این کار به ضرر ما هست!اینده ی شغلی ما رو ب خطر انداخته!اینجوری همه راحت میتونن وارد بشن!از طرفی با جون مردم بازی میشه!هیچوقت یه بهیاری ک یه ساله مدرک گرفته اونم بدون ازمون ورودی وارد شده نمیتونه مث من ک چهارسال تئوری و عملی کار کردم کارکنه!با جون مردم بازی میشه!
  هنوز هم هیچ صد درصدی تصویب نشده!لطفافقط برای تبلیغات خبر اشتباه تحویل مردم ندین!
  همه دانشجویان پرستاری اعتراض کردن و نامه دادن ب وزیر بهداشت و حتی رهبر!
  به امید لغو هر چه سریعتر این طرح مزخرف

 10. لیدا گفت:

  سلام آقای امیدی
  چرا ظرفیت ثبت نامی برای سمیرم انقدر کمه؟
  تکلیف کسانی که نتونستند ثبت نام کنن چی میشه؟

 11. خجسته گفت:

  سلام اقای امیدی میشه بگید:دوره جدیدکی شروع میشه؟قرارشده باماتماس بگیریدخبری نشده که ….میگن :دیگه دوره اش شروع نمیشه چطوری ؟مابلاتکلیفیم

 12. خجسته گفت:

  لطفامیشه یکی جواب بده ؟هیچکس جواب آدمونمیده

 13. خجسته گفت:

  والا شماره ها روهم جواب نمیدین …..قرارشده ۲هفته پیش خبربدین اما کوووو؟والا

 14. خجسته گفت:

  اقای امیدی گفتن :۲روزدیگه الان ۱ماه شده مابایدچیکاکنیم ؟

Go to TOP