امام جمعه سمیرم:

بسیج حاصل فرمانی به موقع است

امام جمعه سمیرم گفت: تاسیس نهاد مردمی بسیج مستضعفین حاصل فرمانی به موقع و درست از سوی امام خمینی (ره) بود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سمنا، حجت الاسلام حسین رجایی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته سمیرم با تبریک هفته بسیج، اظهار کرد: ۵ آذر ماه سالگرد فرمانی به موقع و درست از سوی بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران، مبنی بر تاسیس نهاد مردمی بسیج مستضعفین بود.

وی افزود: بسیج از همان روز آغاز تاسیس خود تا کنون بسته به شرایط، چه در مواقع جنگ و بحران و چه در زمان صلح و سازندگی ایران به خوبی درخشیده و در صحنه حاضر شده است.

حجت الاسلام رجایی پور تصریح کرد: اگر امروز در اوج حضور نیروهای بسیجی در رزمایش ها شاهد کم امکاناتی می باشیم نشان از کم توجهی ما مسئولان می باشد زیرا که مردم همیشه در صحنه بوده و حضور با بصیرتی دارند.

وی با اشاره به جنگ نرم و حضور ماهواره در جامعه گفت: جنگ فرهنگی امروز مردم را از واجبات دور کرده و ماهواره زنان، دختران و فرزندان را از خانواده ها گرفته است.

امام جمعه سمیرم با اشاره به ابلاغ اخیر مقام معظم رهبری به سران سه قوه پیرامون محیط زیست خاطرنشان کرد: زندگی انسان، حیوان و گیاهان به یکدیگر وابسته بوده و باید با پیروی از فرمایشات رهبر فرزانه و اجرایی شدن آن، اجازه ندهیم به حاشیه رود.

وی حادثه های تروریستی اروپا را تلخ، زشت و دور از انسانیت دانست و بیان کرد: این حادثه که امروز خبر اول آنتن هاست  حاصل حمایت های ائتلاف غرب و استکبار از داعش و دشمنان مسلمانان سوریه و عراق است.

حجت الاسلام رجایی پور واکنش غرب را در برابر داعش یک بام و دو هوا خواند و گفت: کشتار و جنایت داعش در فرانسه تروریستی خوانده شد در حالی که کشتار اخیر لبنان و جنایت های داعش در سوریه و عراق به عنوان حرکتی مبارز خوانده می شود.

وی حرکت تروریستی داعش را در لبنان در مقابل سکوت آنتن هایی که از حادثه فرانسه سوء استفاده می کنند نشانه خصومت غرب با اسلام دانست و گفت: تروریست ها همان جاهلان عصر حاضر می باشند.

Go to TOP