امام جمعه موقت سمیرم:

در راس تمامی ثمرات نظام ، ولایت فقیه قرار دارد

امام جمعه موقت سمیرم به برکات و ثمرات مختلف انقلاب اسلامی اشاره و افزود: در راس تمامی ثمرات نظام ، ولایت فقیه قرار دارد .

به گزارش خبرنگار خبرنگار پایگاه خبری سمنا از سمیرم،حجت الاسلام سجاد زینعلی در خطبه های نماز جمعه این هفته سمیرم افزود: روسای دانشگاه ها و مسئولان نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها، باید بیش از گذشته نسبت به انجام وظایف خود توجه داشته باشند تا بار دیگر کار به تذکرات رهبری نکشد.

وی ادامه داد: روسای دانشگاه ها طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، به استادان و دانشجویان مومن و معتقد به ارزش های اسلامی بها دهند و شرایطی را فراهم آورند تا بصیرت دینی و سیاسی دانشجویان افزایش یابد چرا که اگر اینگونه شود، در مسیر لغزش از ارزش های انقلاب قرار نمی گیرند زیرا آنهایی که لغزش داشتند، از بصیرت کافی برخوردار نبودند.

زینعلی با بیان اینکه در روز اول ماه صفر در میان کاروان خانواده‌‌های شهدای کربلا، سرهای بریده را بر روی نیزه‌ها آوردند و سپس سرهای مبارک بر زیر پای اسب‌ها مورد اهانت قرار می‌گرفت و در میان کوچه‌‌ها با نواختن موسیقی و رقص به گردش در می‌آمد، اضافه کرد: اشک بر مظلومیت امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) ایشان باید کاربردی باشد.

وی به برکات و ثمرات مختلف انقلاب اسلامی اشاره و افزود: در راس تمامی ثمرات نظام ، ولایت فقیه قرار دارد .

زینعلی ادامه داد: ملت ایران در سایه ولایت فقیهی که در راس نظام قرار دارد در سطح جهان و منطقه از امن ترین کشورها محسوب می شود .
امام جمعه موقت سمیرم اظهار داشت: باید قدر این نعمت بزرگ را با ولایتمداری و تلاش برای تحقق اوامر مقام معظم رهبری به عنوان سکاندار این کشور بدانیم .

وی افزود: از اهداف مهم استکبار آسیب زدن به همین بحث عفاف و حجاب است و رضا شاه هم روی همین دست گذاشت و با مقاومت روحانیت نتوانست کاری را از پیش ببرد ولی آتاترک همین را دنبال کرد و موفق بود و در فرانسه هم یکی از اهداف مهم کنار زدن حجاب است و همچنین استکبار از طریق رضا شاه به دنبال کنار زدن روحانیت از جامعه بود که باز هم نتوانست ولی آتاترک توانست و اکنون در ترکیه می‌بینیم که وضعیت چگونه است و بحث دیگر نهضت امام حسین(ع) است که دشمن به شدت به دنبال کم رنگ کردن و تحریف آن است.

زینعلی یاد آورشد: استکبار می‌داند حجاب و جلسات امام حسین(ع) و روحانیت یعنی چه ولی ما روحانیت حتی خودمان هم نمی‌دانیم که چه نقش مهم و بزرگی در جامعه داریم؛ گاهی نه به خاطر غرور که شاید هم برخی اوقات به خاطر غرور، بلکه به دلیل نشناختن ابعاد مختلف این میدان از حضور در این عرصه امتناع می کنیم.

وی گفت: برخی از دانشگاهیان برخی مفاسد را مفسده نمی‌دانند و می‌گویند هر چه بشر بخواهد همان حق است؛ اکنون به اندازه تمام ارتش‌های دنیا در آمریکا سلاح در دست مردم آنجا است و نمی توانند از مردم بگیرند زیرا از مبانی اعتقادی‌شان است و این چارچوب را درست کردند و شدیدا گرفتار آن شده‌اند.

زینعلی ادامه داد: یک بیماری مزمن وجود دارد که گاهی خودمان هم گرفتار آن هستیم و آن غرب زدگی است و خودمان تحت سیطره فرهنگ غرب هستیم و نمی‌دانیم و برخی می‌گویند که چون غرب در علم از ما جلوتر است پس در همه چیز از ما جلوتر است ولی ما نباید این گونه فکر کنیم و باید نیاز غرب به خودمان را برجسته کنیم که در واقع غرب شدیدا به ما نیاز دارد و به صحیفه سجادیه ما نیاز دارد.

وی با بیان اینکه حجاب را باید از منزل فرهنگ‌سازی کرد افزود: ۹۸ درصد مسئله عفاف و حجاب در کشور فرهنگی است یعنی اگر ما از دورانی که کودک در خانواده است تا زمانی که به دانشگاه می‌رود یک سیر فرهنگی آموزشی معقول و منطقی برایش در نظر بگیریم به گونه‌ای که واقعا بپذیرد و قانع شود که رعایت مسائل مربوط به عفاف و حجاب به سود اوست این مشکل در جامعه حل خواهد شد.

امام جمعه موقت سمیرم افزود: جوانان پس از به پایان رساندن دوره دانشگاه دارای تفکراتی شکل یافته و نهایی می‌شوند و دیگر نمی‌توان افکارشان را تغییر داد به همین علت باید آموزش‌های لازم در حوزه عفاف و حجاب از کودکی به فرد ارائه شوند تا از همان دوران طفولیت عفاف را به عنوان یک ارزش و بی عفتی را به عنوان یک ضد ارزش بشناسد که اگر این اتفاق افتاد دیگر تا بزرگسالی تغییر نخواهد کرد و در نتیجه جامعه‌ای سالم خواهیم داشت.

Go to TOP