با حضور 75 نفر صورت گرفت؛

برگزاری چهاردهمین آزمون قرآن و عترت در سمیرم

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سمیرم گفت: چهاردهمین آزمون سراسری قرآن و عترت وزارت ارشاد همزمان با سراسر کشور امروز (جمعه) در سمیرم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سمنا،  علی اکبر افشاری صبح امروز در حاشیه چهاردهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت اظهار کرد: چهاردهمین آزمون قرآن و عترت وزارت ارشاد اسلامی همزمان با سراسر کشور صبح امروز در مجتمع قرآنی ثامن الائمه سمیرم برگزار شد.

 

وی افزود: معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌ عنوان متولی اصلی و یک‌ نهاد مسئول درصدد توسعه و تبیین فرهنگ قرآنی در بین آحاد جامعه است و هدف اصلی برگزاری آزمون قرآن و عترت از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جایگاه عظیم، رسیدن به اهداف والای قرآنی در جامعه امروزی است.

افشاری حضور پرشور جوانان در این آزمون را ستودنی خوانده و بیان کرد: ۷۵ نفر در این آزمون شرکت کردند که ۱۱ نفر آن زیر ۱۱ سال بوده و ۶۴ نفر شرکت کننده بالای ۱۲ نفر می باشد.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سمیرم گفت: امروز مسابقات قرآن و عترت در دو بخش حفظ و مفاهیم برگزار شد که در رشته حفظ یک جزء همچنین ۳، ۵، ۱۰، ۱۵، ۲۰ و ۳۰ جزء و در بخش مفاهیم در دو سطح تکمیلی و مقدماتی و سه رشته قرآن، مفاهیم نهج‌البلاغه و تدبر در قرآن برگزار شد.

 

وی افزود: آزمون قرآن و عترت صبح امروز (جمعه) همزمان با سراسر کشوردر دو نوبت برگزار شد و آزمون شفاهی آن روز یکشنبه با حضور شرکت کنندگان برگزار خواهد شد.

Go to TOP