آیا ایران خودرو و سایپا این تعداد خودرو را پیش فروش کرده اند؟؟

اعطای تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی برای خرید خودروهای تولید داخل که از روز دوشنبه ۱۸ آبان ماه سال‌جاری در سراسر کشور اجرایی شده است توانسته با خارج کردن نسبی بازار خودرو از رکود، توفیقاتی را در جلب مشتری وطنی برای خرید خودروهای داخلی ایجاد کند.

به گزارش تیم رصد پایگاه خبری سمنا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، استناد به آمارهای منتشر شده از سوی شرکت‌های خودروسازی سایپا و ایران خودرو حکایت از آن دارد که در چند روز گذشته مردم از این طرح استقبال خوبی داشتند.

معاون بازاریابی و فروش سایپا با بیان اینکه در طرح خرید خودرو از طریق اعطای وام ۲۵ میلیون تومانی، تا ساعت ۱۱ امروز (پنجشنبه) ۳۸ هزار دستگاه انواع خودروی شرکت سایپا ثبت‌نام و به فروش رسیده است، گفت: بر اساس آمار در هر ساعت هزار و ۵۰۰ تا هزار و ۸۰۰ دستگاه خودرو از شرکت خودروسازی سایپا در طرح یاد شده به فروش می‌رسد.

رضا تقی‌زاده ماکویی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به استقبال بسیار بالای مردم از طرح خرید خودرو با استفاده از تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی گفت: تاکنون برای خرید ۳۸ هزار دستگاه ثبت‌نام صورت گرفته که از این تعداد ۲۸ هزار دستگاه آن مربوط به خودروهای شرکت سایپا، ۶ هزار و ۴۰۰ دستگاه متعلق به پارس خودرو و ۳ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو از شرکت زامیاد برای خرید ثبت‌نام شده است.

وی افزود: ازدحامی در بخش ثبت‌نام خودرو در ظرف سه روز گذشته به وجود آمده بود که به خاطر اختلال در سیستم اینترنت و سیستم اعتبارسنجی متقاضیان بود که البته از امروز هر دو مشکل حل شده است.

وی با بیان اینکه ۱۰ هزار متقاضی پشت سیستم اعتبارسنجی منتظر تأیید بودند، گفت: این متقاضی از امروز وارد سیستم ثبت‌نام شرکت خودروسازی سایپا شده‌اند.

تقی‌زاده با اشاره به ایجاد شائباتی در خصوص افزایش میزان پیش‌پرداخت خودروها در بین مردم، تصریح کرد: افزایش میزان پیش پرداخت به خاطر اعمال مالیات بر ارزش افزوده کالای نهایی و نیز مالیات بر ارزش افزوده سود تسهیلات بانکی است که مستقیما به حساب دولت واریز می‌شود.

وی افزود: میزان مالیات بر ارزش افزوده سود تسهیلات بانکی بسته به رقم وام اخذ شده از سوی متقاضی می‌باشد و نرخ آن از حداکثر ۸۰۰ هزار تومان تا حداقل ۲۵۰ هزار تومان متغیر است.

به گفته معاون فروش و بازاریابی شرکت خودروسازی سایپا از ابتدای آغاز ثبت‌نام خرید خودرو با استفاده از تسهیلات دولتی هر دو ثانیه یک دستگاه خودرو و هر دقیقه ۳۵ دستگاه خودرو از طریق ثبت‌نام به فروش می‌رسد.

تقی‌زاده همچنین از فعال بودن نمایندگی‌های مجاز گروه خودروسازی سایپا در روز جمعه نیز خبر داد و گفت: تمامی نمایندگی‌های این شرکت فردا باز و آماده ثبت‌نام از متقاضیان خودرو می‌باشد.

به گفته تقی‌زاده به محض اینکه بانک‌های عامل چک مشتری را تأیید و تنظیم کنند خودروهای ثبت‌نام شده به متقاضیان تحویل می‌گردد و از این رو پیش‌بینی می‌شود که هفته آینده ۱۰ هزار خودروی ثبت‌نام شده به مشتریان عرضه شود.

** ثبت‌نام ۴۷ هزار و ۸۰۰ نفر برای خرید محصولات ایران خودرو

معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی ایران خودرو گفت: تا ساعت ۱۲ ظهر امروز (پنج‌شنبه) ۴۷ هزار و ۸۰۰ نفر برای خرید محصولات گروه صنعتی ایران خودرو نام‌نویسی کردند.

مصطفی خان کرمی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: از  ۴۷ هزار و ۸۰۰ نفری که برای خرید محصولات ایران خودرو ثبت نام کرده اند، تعداد ۳۵ هزار و ۹۰۰ نفر با واریز مبلغ پیش پرداخت و ار ائه چک اقساط ثبت‌نام خود را نهایی کردند.

وی افزود: در این طرح بر اساس آخرین اطلاعات موجود بیشترین استقبال از محصولات ایران خودرو در گروه خودروهای ۴۰۵، ۲۰۶ و سمند بوده است.

معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی ایران خودرو بابیان اینکه در گروه محصولات ۴۰۵ تا ساعت ۱۲ ظهر امروز (پنج‌شنبه) ۱۶ هزار نفر پیش‌ ثبت‌نام انجام دادند اظهار کرد: از این تعداد ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر ثبت‌نام خود را نهایی کردند.

وی ادامه داد: همچنین در گروه ۲۰۶ نیز تا پایان ساعت یاد شده ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر پیش ثبت‌نام انجام دادند که از این تعداد، ثبت‌نام ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر نهایی شده است.

خان کرمی همچنین از ثبت‌نام ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر برای خرید خودروهای گروه سمند خبر داد و گفت: تا ساعت ۱۲ امروز (پنج‌شنبه) ثبت‌نام ۸ هزار و ۵۰۰ نفر نهایی شده است.

البته از آنجایی که ظرف چند روز گذشته ابهاماتی در مورد صحت تعداد خودروهای فروخته شده از سوی این دو شرکت خودروسازی،در بین افکار عمومی ایجاد شده از این رو باشگاه خبرنگاران تصمیم دارد با مراجعه به نمایندگی های مجاز و تهیه گزارش تصویری از صحت و سقم اطلاعات و آمار مربوط به فروش ظرف چند روز گذشته اطمینان حاصل کند.

Go to TOP