اداره صنعت معدن و تجارت سمیرم

برگزاری نمایشگاه عرضه انبوه کالاهای اساسی در سمیرم منتفی شد

از لغو برگزاری نمایشگاه عرضه انبوه کالاهای اساسی در شهر سمیرم با رای کمسیون نظارت شهرستان سمیرم که قرار بود پنجم تا ۱۰ تیرماه در حسینیه بیت العباس برگزار شود خبر داد و گفت: از امروز این اقلام در قالب حواله توزیع می شود.

از لغو برگزاری نمایشگاه عرضه انبوه کالاهای اساسی در شهر سمیرم با رای کمسیون نظارت شهرستان سمیرم که قرار بود پنجم تا ۱۰ تیرماه در حسینیه بیت العباس برگزار شود خبر داد و گفت: از امروز این اقلام در قالب حواله توزیع می شود.

به گزارش سمنا و به نقل از ایمنا، اردشیر نوابی رییس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان سمیرم در جلسه کمسیون نظارت شهرستان سمیرم که در دفتر این مدیریت برگزار شد از برنامه ریزی برای برگزاری نمایشگاه عرضه انبوه کالاهای اساسی شامل آرد، شکر، قند، برنج و مرغ سخن گفت و اظهار داشت: علی رغم برنامه ریزی برای جذب کالاهای مورد نیاز، این نمایشگاه با رای کمسیون نظارت شهرستان برگزاری این نمایشگاه منتفی اعلام شد.
وی افزود: نمایشگاه عرضه انبوه کالاهای اساسی قرار بود پنجم تا۱۰تیرماه در حسینیه بیت العباس شهر سمیرم برگزار شود.
رییس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان سمیرم با بیان اینکه در قالب این نمایشگاه تاکنون از میزان ۱۰۰تا۱۵۰ تن شکر درخواستی شهرستان ۱۰۰ تن جذب شده است و ۵۰ تن دیگر نیز دیروز جذب شده است از برنامه ریزی برای فروش ۲۰۰ تا ۳۰۰ کیسه آرد بین متقاضیان در نمایشگاه سخن گفت و تصریح کرد: با قرار گرفتن مجدد آرد در سبد حمایتی دولت این کالا هم اکنون با قیمت هر کیسه ۳۰ هزار تومان به صورت آزاد توزیع می شود.
وی در ادامه از توزیع کالاهای اساسی در حنا، کمه، بیده و ونک خبر داد و تصریح کرد: کالاهای اساسی شهر سمیرم در انبار است و با برگزار نشدن نمایشگاه به صورت حواله بین مردم توزیع می شود.
نوابی تاکید کرد: برنج نیز به قیمت هر کیسه ۱۰ کیلویی حداکثر ۴۲هزار و ۵۰۰ در بازار مصرف توزیع خواهد شد.
وی تاکید کرد: در حالیکه عاملان توزیع در شهرستان سمیرم ثابت هستند ممانعت از سوء استفاده کالا و بهبود روند توزیع کالا از نتایج شناور شدن توزیع کالا است.
کارشناس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان سمیرم اضافه کرد: عرضه سیب درختی و تعیین قیمت سیب درختی به قیمت تضمینی نقشی اثرگذار در ارز آوری محصول دارد.
اضغر پیرمرادیان رییس اداره غله شهرستان سمیرم تصریح کرد: در بازار میوه و تره بار قیمت فاکتور محوریت دارد.
وی افزود: اقدامات دولت مبنی بر آزاد سازی واردات میوه شب عید به ضرر مردم دولت و بازار است.
محمدرضا آقایی کارشناس واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت و درمان شهرستان سمیرم با تاکید بر تاثیر اعمال نرخ بندی ها کمتر از حد معمول بر جذب مخاطب در نمایشگاه ها بیان داشت: بهتر است کالاهای وارد شدهخ بدست عاملین توزیع در اختیا مردم قرار گیرد.

Go to TOP