امام جمعه سمیرم:

حضور ایران در نشست وین نشان از اقتدار ایران دارد

امام جمعه سمیرم: با اینکه آمریکا دل خوشی از حضور ایران در نشت وین نداشت ولی مجبور به پذیرش این موضوع شد که این نشان از اقتدار جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سمنا از سمیرم ، حجت الاسلام حسین رجایی پور در خطبه های نماز جمعه با شکوه سمیرم به ۱۲ و ۱۳ آبان و بازداشت و تبعید امام به ترکیه، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و روز دانش آموز اشاره کرد و گفت: همه این اتفاقات را که بررسی می کنیم خواهیم دید که پشت همه آنها آمریکا حضور داشته و به آمریکا مربوط است.

امام جمعه سمیرم تاکید کرد: مسئولان ما باید به شدت بیدار باشند چرا که ۷۰ سال از سقوط مصدق تا امروز، آمریکا به این کشور خیانت کرده است و خنجر و صدمه زده، اموالمان را غارت کرده و هزارها مسند پشت این اتفاقات است که بر هوشیاری ما در برابر آمریکا تاکید دارد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «آمریکا دارد نفوذ می کند» گفت: طی روزهای اخیر وزیر خارجه اسبق انگلیس به ایران سفر کرده و در ایران جولان می دهد و باید دید این پیر سیاسی چطور اینجا می گردد.

رجایی پور یادآور شد: لذا مقام معظم رهبری روی کلمه نفوذ تاکید دارد و این کلمه باید رمزگشایی شود چرا که هر چه ضربه از ۷۰ سال گذشته تاکنون خورده ایم همه از آمریکا است.

خطیب جمعه سمیرم خاطرنشان و تاکید کرد: آمریکا قابل اعتماد نیست و هر صحبت، اقدام و رفت و آمدی که صورت می گیرد در نهایت دقت است و اینها عجله ندارند و در حال باز کردن جاپای خود برای ۳۰ سال دیگر هستند، لذا همه ما اعم از مردم و مسئولان باید آگاه و هوشیار بوده و به توصیه های مبنی بر ۶۰ سال تجربه مقام معظم رهبری گوش فرا دهیم.

وی اشاره ای نیز به نشست سوریه داشت و حضور ایران در این نشست علی رغم تمایل حاضرین را ناچاری آنها دانست و گفت: آنها می گویند نمی خواهیم ایران حضور داشته باشد ولی ناچاریم که باشد و این موضوع اقتدار ما را می رساند که باید آن را حفظ کنیم.

رجایی پوربا اشاره به هفته بسیج دانش آموزی و سالروز شهادت شهید فهمیده گفت: بهترین جایی که جوانان و نوجوانان را بیمه می کند شرکت در برنامه های بسیج و حلقه های صالحین است.

امام جمعه سمیرم افزود: بسیج دانش آموزی پس از تشکیل اقدامات بسیار خوبی را انجام داده است که بسیار موثر و مفید بوده است.

به گزارش سمنا دانش آموزان بسیجی امروز به مناسبت روز بسیج دانش آموزی حضور پر شوری در نماز جمعه سمیرم داشتند.

 

Go to TOP