امام جمعه موقت سمیرم:

خرافات باید از عزاداری های محرم حذف شوند

امام جمعه موقت سمیرم گفت: محرم فرصت تبیین قیام امام حسین (ع) بوده و نباید اجازه دهیم برخی خرافات مردم را از اصل موضوع دور کند.

حجت الاسلام سجاد زینعلی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری سمنا، اظهار داشت: اگر می‌خواهیم عزاداری‌ها از پیرایه‌ها خالی باشد باید حضور روحانیت را در این مراسمات داشته باشیم و به جایی برسیم که هیچ مراسمی بدون حضور یک روحانی برگزار نشود.

وی افزود: تاکنون تلاش های زیادی برای حذف برخی خرافات شده و حتی شاهدیم برخی از آن ها حذف شده و در تلاش هستیم تا از رواج خرافات جلوگیری کنیم.

حجت الاسلام زینعلی تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران به علما و در راس آن امام راحل (ره) به عنوان پرچمدار انقلاب گره خورده است.

وی تصریح کرد: علما باید بتوانند در بعد فرهنگی جامعه را هدایت کنند و باید تلاش کنیم در همه مراسم‌های مذهبی علما و روحانیون حضور داشته باشند.

امام جمعه موقت سمیرم افزود: حضور روحانیت در گذشته در مراسم‌های مذهبی و عزاداری‌ها رو به کاهش بود اما هم اکنون در تلاشیم تا این وضعیت تغییر کند و امیدورایم بزودی شاهد باشیم در کلیه مراسمات یک روحانی به تبیین اصل قیام امام حسین (ع) بپردازد.

وی روحانیت را پرچمدار تبلیغ، امر به معروف و نهی از منکر و هدایتگر جامعه دانست و بیان کرد: هر آنچه امروز داریم از حجاب، اهل بیت، ذکر، مسجد، دین و مواردی از این دست در پرتو تبلیغ و فرهنگ سازی بوده است.

حجت الاسلام زینعلی افزود: همه دلسوزان جامعه به شدت نگران وضع موجود جامعه هستند، بحران‌هایی مانند طلاق، مواد مخدر، افزایش درگیری‌های خانوادگی و اجتماعی و حق یکدیگر جامعه را خسته کرده است.

وی گفت: ماه محرم فرصت مناسبی برای آشنایی مردم با قیام امام حسین (ع) بوده و باید از این فرصت بهترین استفاده را داشته باشیم تا با آشنایی مردم با دروس عاشورا شاهد بهبود مشکلات اجتماعی باشیم.

امام جمعه موقت تصریح کرد: وجود خرافات باعث بدبینی مردم به دین می شود و باید با حذف خرافات از جامعه مردم را با اصل دین و اسلام آشنا کنیم.

Go to TOP