امام جمعه سمیرم:

علاقه مندان به مذاکره با آمریکا روشنفکران کوته فکر هستند

امام جمعه سمیرم گفت:مذاکره با شیطان بزرگ نه تنها منفعتی ندارد بلکه مفسده انگیز و باز کننده مسیر برای نفوذ دشمن در ابعاد مختلف است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سمنا از سمیرم، حجت الاسلام حسین رجایی پور در خطبه های این هفته نماز جمعه سمیرم به فاجعه تلخ منا و مکه اشاره کرد و گفت: نبود زیرساخت های مناسب برای حج تمتع، مدیریت ضعیف و ناکارآمد سعودی و مشغولیت در توطئه، ترور و دخالت در نسل کشی در کشورهای دیگر و ضعف دیپلماسی منفعلانه دولت در جریان این فاجعه از نکات قابل بحث درباره این فاجعه است.

وی با یادآوری این نکته که بعد از سخنان قاطع رهبر انقلاب سعودی ها رفتارشان را تغییر دادند ادامه داد: ضرورت وجود ولایت فقیه اینجاهاست که نمود می یابد و نمونه های قبلی آن در فتنه۸۸، جنگ تحمیلی و قضایای امروز مشخص شد.

رجایی پور عامل سکوت رسانه های غرب را دسته چک های کلان سعودی دانست و افزود: حمایت عملی و زبانی آل سعود از اسرائیلی ها بخوبی نهایت مزدوری و خباثت این حکومت را نمایان می کند.

امام جمعه سمیرم در بخشی دیگر از خطبه های خود گفت:هر جایی آتش جنگ، ترور و خشونت برپاست منشاء آن ایالات متحده است.

وی با تاکید بر ضرورت فهم درست از مسائل سیاسی و بین المللی تصریح کرد: رهبر انقلاب در شش ماهه اخیر بارها متذکر نفوذ آمریکا و غرب شدند و ۶۰ مرتبه از این کلمه در سخنانشان استفاده کرده اند و این درحالیست که باز هم برخی می گویند باید با آمریکا مذاکره کرد و دست دوستی دارد.

امام جمعه سمیرم خاطر نشان کرد: این تذکرات جدی رهبری درباره نفوذ آمریکا که از فروردین ماه امسال کلید زده شد باید مورد نظر دولتمردان و سیاسیون ما هم باشد.

وی ابراز امیدواری کرد: این روشنفکران کوته فکر و به تعبیر رهبری سهل اندیش بفهمند و درک کنند سردسته استکبار دوست و دشمن نمی شناسد و تنها به دنبال منافع منفعت طلبانه خودش است.

حجت الاسلام رجایی پور تصریح کرد: مذاکره با شیطان بزرگ نه تنها منفعتی ندارد بلکه مفسده انگیز و باز کننده مسیر برای نفوذ دشمن در ابعاد مختلف است.

خطیب جمعه سمیرم با تبریک هفته نیروی انتظامی به دلاورمردان این نیرو اظهار کرد: ماه محرم بهترین فرصت و زمان برای تقویت اندیشه های دینی و معنوی بویژه در نسل جوان است.

Go to TOP