دنیای کودکان سرشار از پاکی و زیبایی است

تنها نویسنده کودک و نوجوان سمیرم با اشاره به دنیای پاک و زیبای کودکان، آنان را سرشار از استعداد و ظرفیت دانست.

به گزارش پایگاه خبری سمنا از سمیرم، به مناسبت روز جهانی کودک این پایگاه اقدام به باز نشر گفتگوی اختصاصی با تنها نویسنده کودک و نوجوان شهرستان سمیرم کرده است که می توانید این مصاحبه را در زیر بخوانید.

پس از هماهنگی لازم و حضور در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهر سمیرم صدای شادی و نشاط کودکان ما را به سوی خاطرات گذشته خود در این مرکز کشاند تا ده، پانزده سالی به گذشته برگردیم و یاد آن روزگار کنیم.

پس از سراغ گرفتن از این نویسنده، وی را در پشت میز کتابخانه مرکز یافتیم و سر سخن را پس از سلام و احوال پرسی و تجدید خاطرات گذشته باز کردیم.

شکرالله امینی از حضور در بین کودکان و دنیای پاک آنان ابراز خوشحالی می کرد و می گفت: دنیای کودکان دنیایی سر شار از پاکی و زیبایی هاست و هر کس می خواهد پا به دنیای آنان بگذارد باید با صدق و صفا و محبت وضو کند و وارد شود.

وی دلیل حضور خود در دنیای کودکان را اینطور بیان کرد: پس از جذب در کانون پرورشی فکری با آشنایی با ادبیات کودک و نوجوان، مشاهده نیاز کودکان و نوجوانان باعث شد پس از مدتی قصه گویی و شعر خوانی دست به قلم شدم و سعی کردم آنچه دنیای پاک کودکی نیاز داشت را برایشان بنویسم.

amini-kodak

آقای امینی شروع حرفه ای کار خود را مربوط به پایان دهه ۶۰ بیان کرد و افزود: اولین نوشته های من در مجلاتی همچون سروش کودک، کیهان بچه ها و مجلات اداری کانون چاپ شد و بعد از چاپ در جشنواره های کودکان تصمیم به نوشتن کتاب گرفتم.

وی اولین مجموعه شعر خود را “پیچک” نامیده و کتاب ” پرچم ایران ما از آغاز تا امروز” بصورت سه بعدی و به دو زبان انگلیسی و فارسی، “خورشیدهای جاویدان (پنج داستان کوتاه): برای خورشیدهای نوجوان” و “دنیا بهشت است” مجموعه شعر منابع طبیعی برای کودکان و نوجوان، از دیگر کتاب های منتشر شده وی می باشد.

تنها نویسنده کتاب کودک و نوجوان شهرستان سمیرم در مورد ویراستاری کتاب هایش گفت : خوشبختانه استاد بزرگوار خودم آقای لهراسب بهرامیان که یکی از اساتید خوب ادبیات می باشد کار ویراستاری و بازنویسی کتاب های بنده را بر عهده دارند

ketab-kodak-amini

شکرالله امینی کتاب های “گلخانه ایران ما ” ، “بازی های محلی سمیرم ” و “زیبا شناس ” را به عنوان کتاب های درحال چاپ خود نام برد و گفت: کتاب “زیبا شناس” به زبان انگلیسی نیز چاپ خواهد شد.

وی دنیای کودکی را سرشار از خاطرات شیرین دانست و گفت: تنها خاطره بد من در این ۲۹ سال همراهی با کودکان، مشاهده کودک آزاری ، کار کودک و کودکان جنگ است.

آقای امینی با اشاره به دیدن کودکان فلسطین، شلمچه، افریقا و افغانستان همراه با اشکی که در چشمانش می دوید شعر “زخمی” که در کتاب “گلخانه ایران ما” در حال چاپ است را اینگونه برای ما خواند:

“زمین زخمی

زمان زخمی

صدای آسمان زخمی

خدا در آسمان زخمی”

ولی بغض به او اجازه ادامه نداد و اشک هایش سرازیر شد تا نتواند برای ما این شعر را تا پایان بخواند.

وی با خوشحالی می گفت: کودکان دیروزی که اینجا در کنار هم بوده ایم اکنون دکترها، مهندسان و افراد ممتاز و موفق این جامعه هستند و خوشحالم که در هر فرصتی که بتوانند به ما سری می زنند.

amini-kodak3

مسئول کانون پرورشی فکری کودکان سمیرم از مسئولان و والدین می خواست که کودکان را باور کنند و می گفت: پول، خانه و مادیات وسیله ای بیش نیستند و سرمایه های اصلی ما همین کودکان می باشند که اگر روی آنان درست سرمایه گذاری کنیم آینده بچه ها، جامعه و مملکت ما مطمئن خواهد بود و دیگر دغدغه ای نخواهیم داشت.

آقای امینی با اشاره به ۱۵ دیپلم افتخار جهانی شعر و نقاشی کودکان سمیرم، می گفت کودکان و نوجوانان سمیرم سرشار از استعداد و قابلیت ها می باشند و اگر به بچه هایمان میدان بدهیم و بجای حرف زدن، عمل کنیم نور درخشش آنان در کشور و جهان چشم همه را خیره خواهد کرد.

شکرالله امینی حرف خود را با کودکان اینطور بیان کرد: بچه ها خودتان را باور کنید، صداقتتان، زیبایی هایتان، توانایی هایتان را خوب باور کنید که شما نماینده خدا بر روی زمین هستید که آینده در دستان شماست.

وی خواستار حضور مسئولان در این کانون شد تا از نزدیک با استعداد کودکان آشنا شوند و همکاری برخی مسئولان را قابل قبول دانست و گفت: امیدواریم همه مسئولان بتوانند با آشنایی با دنیای کودکان بیشتر از گذشته به آنان بها داده و آنان را باور کنند.

شکرالله امینی، نویسنده کودک و نوجوان و مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سمیرم با اشاره به بازنشستگی خود در آینده ای نزدیک گفت: سعی می کنم از این دنیای پاک فاصله نگیرم و در کاری مشغول باشم که در نزدیکی این دنیای کودکی باشد.

در پایان حضور ما وی در جمع بچه ها نشست و غرق در دنیای کودکان با آنان بگو بخندی شیرین را شروع کرد که انگار سعی داشت از روز های باقیمانده خود تا بازنشستگی نهایت استفاده را ببرد.

Go to TOP