رزمایش الی بیت المقدس در سمیرم برگزار می شود

فرماندهی سپاه سمیرم از برگزاری رزمایش الی بیت المقدس در روزهای ۱۶ و ۱۷ مهر سال جاری در این سمیرم خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سمنا، از سمیرم، حسن عجمی ضهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارکرد: رزمایش الی بیت المقدس با شعار تحکیم بیعت با رهبری، تجدید میثاق با شهدا و ارتقای آمادگی از صبح روز پنج شنبه در سمیرم برگزار می شود.

وی افزود: این رزمایش با حضور دو گردان بیت المقدس از حوزه یک امام رضا (ع) و حوزه ۲ امام حسن مجتبی (ع) در ۳۶ ساعت برگزار خواهد شد.

عجمی با اشاره به اجرای برنامه های فرهنگی تربیتی در رزمایش گردان های بیت المقدس شهرستان گفت: در این رزمایش هر دسته به عنوان یک حلقه صالحین شناخته شده که فرمانده دسته سرگروه حلقه می باشد.

وی اضافه کرد: در این رزمایش که با حضور بسیجیان پایگاه های بسیج شهرستان بزرگزار خواهد شد یک گروهان احتیاط از هر گردان قرار داده شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سمیرم هدف از اجرای این رزمایش را آمادگی بیشتر بسیجیان و آماده نگه داشتن گردان های بیت المقدس دانست و بیان کرد: گردان های بیت المقدس شهرستان سمیرم در این رزمایش آمادگی مقابله با هرگونه تهدید دشمنان را آموزش خواهند دید و در صورت دستور مقام معظم رهبری آماده پاسخ خشن به آل سعود خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در این رزمایش عملیات دفاع از کوی و برزن اجرا می شود افزود: کمین و ضد کمین، پدافند دورادور، کنترل معابر اصلی، دفاع از مراکز حساس، کنترل جمعیت، مقابله با ناآرامی و عملیات بازپس گیری از بخش های این رزمایش است.

عجمی خاطر نشان کرد: شرکت کنندگان در این رزمایش در فراخوانهای چهار ساعته پایگاههای بسیح، هشت ساعته گروهانی و ۲۴ ساعته گردانی و تیراندازی در میدان تیر شرکت کرده اند.

وی افزود: همچنین کلاس هایی چون پدافند غیر عامل، راهپیمایی شبانه، کمین و ضد کمین، مقابله با نا آرامی ها بمنظور ارتقای توان تئوری بسیجیان برگزار می شود.

فرمانده ناحیه مقاومت سمیرم تصریح کرد: اعضای شورای تامین شهرستان سمیرم، امام جمعه و مسئولان شهرستان در دومین روز رزمایش، صبح جمعه از گردان های بیت المقدس سان خواهند دید و در صبحگاه رزمایش شرکت خواهند داشت.

Go to TOP