امام جمعه سمیرم:

صهیونیست از غفلت مسلمین جهان سو استفاده می کنند

امام جمعه سمیرم با بیان اینکه صهیونیست از غفلت مسلمین جهان سو استفاده می کنند،گفت: پیشروی و افزایش قتل عام صهیونیست ها از مهم ترین حوادث اخیر منطقه است که باید مسلمین جهان نگاه ویژه ای داشته باشندو از مسائل فلسطینی ها غافل نباشند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سمنا از سمیرم ،حجت الاسلام حسین رجایی پور در خطبه های این هفته نماز جمعه با شکوه سمیرم پس از دعوت به تقوا اظهار کرد:انسان خوب همیشه دو نگاه دارد یکی نگاه به دنیا و دیگری نگاه به اخرت.

وی با بیان اینکه ماه ذی الحجه از پربرکت ترین ماه سال است،گفت:انسان باید علم لدنی را در محضر خداوند و امام زمان(ع) گدایی کند و این ماه با فضیلت های فراوان خود، زمینه ساز علم لدنی است.

رجایی پور با بیان اینکه دهه اول ماه ذی الحجه از برکات خاصی برخوردار است، منظور از ولیال عشر شب های ده گانه ماه ذی الحجه است و به دلیل عظمت دهه اول این ماه، خداوند سوگند یاد کرده است.

وی درادامه به برکات روز عرفه پرداخت و گفت: دعای عرفه آنقدر با برکت است که اگر باوجود برکت و ثواب زیاد روزه موجب نخواندن دعا شود باید روزه را نگرفت  و به خواندن دعا پرداخت.

رجایی پورافزود: دعای عرفه یکی از مناسبت های مهم این ماه است که همه مردم در کنار هم با امام حسین(ع) در این دعا همراه می شوند و از جنبه های معنوی آن بهره مند می شوند

وی با اشاره به سالروز شهادت حضرت امام محمد باقر(ع) این روز را به همه مسلمانان تسلیت عرض نمود و اظهار داشت: آن حضرت با وجود ویژگی های علمی و بزرگی به جود و کرم در میان خاص و عامّ مشهور بود.

خطیب نماز جمعه سمیرم گفت: امام محمد باقر(ع) در دوران امامت خـود، به نشر و پخـش معارف دین به ویژه فقه و احکام اسلامى پرداخت و ضمـن حل مشکلات علمى به تعلیـم و تربیت شاگردانـى فاضل و آگاه همت گماشت.

رجایی پوربا تبریک هفته دفاع مقدس گفت: با توجه به استانه بازگشایی مدارس بهترین فعالیت و نیکوکاری کمک به دانش آموزان نیازمند است و افراد خیرخواه و نیکوکار باید در کمک به دانش آموزان و مدارس که از باقیات صالحات است، مشارکت داشته باشند.

وی با اشاره به حملات اخیر صهیونست ها به مسجد اقصی گفت: هدف اسرائیل تخلیه مساجد و افزایش شهرک ها و نفوذ صهیونستی و پرده برداری از توطئه شوم دیگر است.

امام جمعه سمیرم عنوان کرد: اجازه هدف قرار دادن مسلمین در مسجد اقصی توسط نخست وزیر اسرائیل خود یکی دیگر از جنایات هولناک صهیونست است.

وی با بیان اینکه صهیونیست از غفلت مسلمین جهان سو استفاده می کنند،گفت: پیشروی و افزایش قتل عام صهیونیست ها از مهم ترین حوادث اخیر منطقه است که باید مسلمین جهان نگاه ویژه ای داشته باشندو از مسائل فلسطینی ها غافل نباشند.

 

 

Go to TOP