معرفی شهدای سمیرم/66

شهید سید آیت الله تقوی

سید آیت الله همان جوان انقلابی اهل ونک سمیرم که برای دفاع از ارزش و آرمان های خود از تحصیلات و خانه گذشت و راهی جبهه شد.

به گزارش پایگاه خبری سمنا، سید آیت الله در تاریخ ۱/۶/۴۸ در ونک به دنیا آمد، تحصیلات ابتدایی را در زادگاهش گذراند وپس از آن به همراه خانواده اش در شهرضا سکونت گزیدند.

بیشتر اوقات خود را به مطالعه کتب دینی ومذهبی می گذراند پس از پیروزی انقلاب عضو سپاه پاسداران شهرضا شد و مدت چهار سال ، شش مرتبه به جبهه رفت .

در کربلای ۴ شرکت داشت وهمچنین در عملیات کربلای ۵ مسئول مخابرات خط مقدم بود ودر تاریخ ۲۷/۶/۶۶ در منطقه فاو به درجه رفیع شهادت رسید و جنازه این سید جلیل القدر در شهرضا کنار شهدا به خاک سپرده شد .

مادر شهید در گفت و گو به گزارشگر ما می گوید: ۶فرزند دارم، ۲پسر و۴دختر، چون من مریض بودم مجبور شدیم از ونک به شهرضا بیاییم، آیت کلاس چهارم ابتدایی بود، وقتی هم به جبهه رفت ،کلاس اول راهنمایی بود، برادرش علی جبهه رفته بود آیت هم ازما اجازه گرفت که به جبهه برود ما هم مخالفتی نکردیم، یکسال جبهه بود و سال ۶۶ آیت الله شهید شد بعد از شهادتش پدرش هم به جبهه رفت یک سال ونیم تا دوسال جبهه بود وجانباز شد.

موقعی که ونک بودیم پدرش کشاورزی می کرد وقتی به شهرضا آمدیم بنّایی می کرد.

وقتی جبهه بود نامه می نوشت آخرین بار که به مرخصی آمد گفت : مواظب دوتا خواهرم باش .

خبر شهادتش را پسر عمویش آورد، پسر عمویش به مرخصی آمده بود گفت: قرار است علی هم به مرخصی بیاید شوهرم به یکی از مزارع در ونک رفته بود یکی از دامادهایم را با خودش برد وخبر شهادت آیت را به او داده بود و دو نفری پیش شوهرم رفتند و خبر شهادت آیت را به اوداده بودند .

وقتی خبر شهادتش رافهمیدم گفتم: خداراشکر که پسرم در راه اسلام به شهادت رسید.

به من گفتند: موقعی که ترکش خورد با آمبولانس داشتند می بردندش که آمبولانس هم درراه تصادف می کند وآیت شهید می شود، جنازه اش را در شهرضا به خاک سپردیم.

پیام شهید :بار پروردگارا!ای رب العالمین ،ای غیاث المستغیثین وای حبیب قلوب الصادقین ،تورا شکر . شربت شیرین شهادت این یگانه راه رسیدن انسان به خودت را به من فقیر وگناهکار و حقیر ارزانی دار وچه زیباست شهادت در راه تو.

 

 

نام و نام خانوادگی شهید شهید   سید آیت ا . . . تقوی
فرزند سید محمد
تاریخ تولد ۱/۶/۴۸
محل تولد روستای ونک سمیرم
تاریخ شهادت ۲۷/۶/۶۶
محل شهادت فاو
شهادت در عملیات ***
وضعیت تاهل مجرد
تعداد فرزند ***
نام یگان ***
علت شهادت ***
آخرین مسئولیت ***
 میزان تحصیلات راهنمایی
شغل دانش آموز
مزار شهید گلزار شهدای شهرضا

گزارشگر پایگاه خبری سمنا: فاطمه نجفی

 

Go to TOP