- سمیرم خبر - http://semiromkhabar.ir -

جلوگیری از مشکلات بروز رسانی گوشی اندروید

به گزارش تیم رصد پایگاه خبری سمنا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ کاربران زیادی همه روزه بروز رسانی های مختلفی برای سیستم عامل گوشی خود از شرکت تولید کننده دریافت می کنند، این بروز رسانی ها معمولا برای رفع نواقص امنیتی، بهبود کار کرد سیستم عامل و دیگر امکانات گوشی است که توسط اینترنت در اختیار کاربران و مشترکان قرار می گیرد.

برای دریافت بروز زسانی های گوشی خود، کافیست وارد تنظیمات گوشی خود شوید و به منوی “درباره” مراجعه کرده و گزینه”دریافت بروز رسانی” را انتخاب کنید. پس از انجام اینکار، و در صورتی که بروز رسانی برای گوشی شما ارائه شده باشد، به صورت خودکار دریافت و نصب می شوند.

اما گاهی اوقات بعد از دریافت و در هنگام نصب بروز رسانی ها، گوشی دچار مشکل می شود و در بدترین حالت، گوشی Brick می کند.این اصطلاح زمانی استفاده می شود که گوشی خاموش می شود و دیگر روشن نمی شود یا بعد از روشن شدن و نمایش لوگوی شرکت تولید کننده، مجددا خاموش می شود و به اصطلاح در یک چرخه به نام Boot-Loop گیر می کند. برای جلو گیری از این بروز اتفاق در حین نصب بروز رسانی، چند راهکار بسیار ساده وجود دارد که اگر آن ها را انجام دهید، گوشی شما Brick نمی کند و یا در صورت Brick کردن، پس ار تعمیر بتوانید اطلاعات خود را بازیابی کنید.

قبل از بروز رسانی گوشی

قبل از شروع از تمام اطلاعات خود پشتیبان یا Back-up بگیرید. این نکته ای است که هرگز نباید فراموش شود. به صورت کلی، بهتر است بگوییم که در بازه های زمانی مشخص از اطلاعات گوشی خود Back-up بگیرید. هرچه Back-up بیشتری بگیرید، در زمان از دست دادن اطلاعات و بازیابی آن ها مطالب بیشتری بازگردانده می شود. از یک سرویس ابری امن استفاده کنید تا در هر زمان که اراده می کنید، به اطلاعات Back-up گرفته شده خود دسترسی داشته باشید. همچنین از فایل ها و اطلاعات خود بر روی رایانه خود نیز Back-up داشته باشید. گوشی خود را با استفاده از سیم USB به کامپیوتر خود وصل کنید و بر روی آن نیز پشتیبان بگیرید.

قدم بعدی قبل از انجام بروز رسانی، شارژ کردن باتری گوشی است. بارها اتفاق افتاده است که بروز رسانی گوشی در زمانی انجام شده که شارژ باتری کامل نبوده و  باعث بروز مشکلات جدی و گاهی  منجر به Brick کردن گوشی شده است. پس قبل از قدام به نصب بروز رسانی دانلود شده در گوشی خود، مطمئن شوید که گوشی شما حد اقل ۷۰ تا ۸۰ درصد شارژ باتری دارد.
قبل از بروز رسانی گوشی

پس از بروز رسانی گوشی بهتر است حافظه Cache گوشی را پاک کنید و آن را Reset Factory کنید. ممکن است بگویید که این کار چه اهمیتی دارد و احتمالا هم این پرسش صحیح است. اما زمانی که Firmware گوشی خود را بروز می کنید، بهتر است Cache گوشی خالی شود که این یکی از بهترین راه های برای برطرف کردن خالی شدن سریع باتری گوشی است، در ضمن این کار باعث بهبود کیفیت و سرعت گوشی می شود. اما ممکن است بعضی مشکلات به قوت خود باقی بمانند. با توجه به اینکه شما در مرحله اول از تمام اطلاعات خود Back-up تهیه کرده اید، بدون هیچ ترسی گوشی خود را Reset Factory کنید . این کار تقریبا تمام مشکلات گوشی را بر طرف می کند. برای اینکار گوشی خود را Restart کنید و با نگه داشتن دکمه Volume Down وارد Boot-Loader گوشی شوید و گزینه Recovery را انتخاب کنید و وارد آن شوید. ابتدا Wipe Cache Partition را انتخاب کنید و بعد از آن Reset Factory کنید(انجام Reset Factory در گوشی های مختلف فرق می کند.می توانید با جستجویی ساده در گوگل، نحوه آن را برای گوشی خود بیابید).بعد از اینکه گوشی شما مجدد راه اندازی شد، می توانید تمام اطلاعات Back-up گرفته شده را Restore کنید. با اینکار تمام اطلاعات خود را مجددا به گوشی باز می گردانید.

احتمالا شما هم با مشکلاتی در حین بروز رسانی گوشی خود مواجه شده اید، لطفا به ما و خوانندگان این گزارش در قسمت نظرات بفرمایید که چطور با این مشکلات مقابله کرده می کنید.

گزارش: مجتبی غنی دل