«خندوانه» پرچم صلح را بالا برد

«خندوانه» دیشب علاوه بر سروش صحت، با میهمانی از جنس صلح، ایثار و مقاوت به گفتگو نشست.

به گزارش تیم رصد سمنا به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان ؛ «خندوانه» شب گذشته میزبان مهمانی از جنس صلح بود، کسی که روزها و لحظه‌های عمرش را صرف آرامش این کشور و گسترش صلح کرده است.

ابتدای این برنامه جوان به رسیدن آمار شرکت کنندگان قطره قطره به یک میلیون نفر خبر داد و اعلا م کرد که با کمک این افراد و استفادهٔ آن‌ها از همان سامانه حامی«خندوانه»  تصمیم دارند تا یک منطقهٔ کشاورزی را به سیستم آبیاری قطره ای مجهز کنند.

وی همچنین به یوزپلنگ ایرانی و یحیی، محیط بانی که جان خود را در راستای جلوگیری از شکار غیرمجاز از دست داد اشاره کرد و از برگزاری جشنی که هر سال به نام و یاد این فرد گرفته می‌شود خبر داد.

هیچ وقت سراغ بازیگری نرو!
بعد از پخش تصاویری از این جشن، سروش صحت به عنوان کمدین به روی صحنه آمد و با این درخواست از حاضران که به خاطره‌هام حتی اگر بی‌مزه بود، بخنیدید، دو خاطره از زمان جوانی و تستی که به درخواست مهران مدیری برای بازیگری داده بود تعریف کرد؛ و بعد به خواسته رامبد برای بار دوم در زندگیش حاضر شد جمله‌ای را با حالت اضطراب و ناراحت بیان کند.

بعد از این تست جوان به او گفت به نظرم دیگر هیچ وقت سراغ بازیگری نرو! در همین حین جناب خان به صورت تلفنی وارد برنامه شد و از پشت خط نیز خنده‌هایی را روی لب‌ها آورد.

خود ما سند زنده‌ایم
جوان با گفتن چنین مقدمه ای مهمان خود را دعوت کرد: چه کسانی در زندگی دلشان می‌خواهد بجنگند، یا نظم و صلح و آرامش را به هم بریزند؟!

جنگ زمانی به وجود می‌آید که به هم احترام نگذاریم، و به حقوق یک دیگر تجاوز کنیم، آدم‌های زیادی در تاریخ این کار را کردند، کسانی که روحشان بسیار کوچک است و افرادی بزرگ نفس در برابر آن‌ها ایستادند.

من امشب می‌خواهم از کسی دعوت کنم که سالیان سال و روزهای عمرش را برای دفاع جنگیده است نه تجاوز؛ و پرچم صلح در دستش بالا است و می‌خواهد یادآوری کند که چه قدر جنگ بد است.

حمید صالحی، رئیس موزه صلح و یکی از جانبازان شیمیایی دفاع مقدس در ابتدای ورودش ضمن سلام و احوال پرسی به ارتباطی که ایران با ژاپن در خصوص همین صلاح‌های نامتعارف و تاثیرات آن دارد اشاره کرد و در بخشی از حرف‌هایش راجع به تلاش برای گسترش صلح در این موزه گفت: خود ما به نوعی سند زنده برای نشان دادن تأثیر ظلم و صلاح‌های شیمیایی و نامتعارف هستیم و سعی داریم تا معایب استفاده از آن‌ها را در جهان نشان دهیم چراکه یک بی‌خبری محض در دنیا دربارهٔ مصدومیت‌های حاصل از به کار بردن این صلاح علیه ما وجود دارد.

جنگ برای همه است
صالحی هنگام زدن لبخند ۵ ثانیه ای خود اظهار داشت که این لبخند از جانب همه ایرانی‌ها به نشانی صلح است و امیدوارم یک جوری جواب آن را بدهید! و سپس دو خاطره هندوانه‌ای از آن زمان‌ها (جنگ) گفت.

وی قرار شد برای شاد کردن چند نفر، ۱۰ داوطلب را به صورت رایگان در دورهٔ آموزش صلحی که در این موزه برای گسترش دوستی و صلح برگزار می‌شود ثبت نام کند.

جوان در بخش دیگر گفتگو بیان کرد: ماشاءالله به همهٔ شما و آن‌هایی که رفتند، چرا که ما همیشه در «خندوانه» می‌گوییم که جنگ مال همهٔ ما است و نه قشر خاصی، حتی برای کسانی که آن را ندیده ان نیز این صحت دارد.

وی در پایان برای همهٔ مردم ضمن آرزوی سلامتی کرد و گفت که امیدوارم همیشه خوب و راضی باشید و حتی در بدترین شرایط نیز رضایت را داشته باشید.

گزارش از فاطمه شهدوست

Go to TOP