باغ شهر سمیرم و باغبانانی که باید فعالتر شوند

محمود افشاری – زمین خاکی پشت شبکه بهداشت و درمان فعلی و هتل سابق آفتاب می خورد. براستی عجب زمین و فضایی است برای باغ بانوان یا فرهنگسرا.

سمنا – چهار پنج سالی از گزارشی که با عنوان شهروندان سمیرمی کلافه شده اند نوشتم می گذرد و با گذشت این مدت هر چند کلافگی در بخشی از بخش ها همچون مسکن مهر باقی است اما در بخش هایی کمتر شده و شاهد اتفاقات جدیدی بودیم.

آن روزها کلافگی مردم شهرم را از باب کنده کاری های بی امان شبکه فاضلاب گزارش می کردم که تنها می کندند اما خبری از پر شدن و آسفالت شدنش نبود!

شبکه ای که به همت مسوولان آب شهری و شهرداری و دیگر سازمان های مربوطه امروز بیشتر سطح معابر و خیابان ها را پوشش داده و گره کور یکی از مهمترین مسائل مرتبط با بهداشت عمومی را حل  فصل کرده است.

بگذریم. امروز سال ها گذشته و بارها درباره مسائل شهری و شهرستانی مانند مجتمع فرهنگی ۱۰ساله ارشاد، مسکن مهر پرحاشیه، مبلمان شهری، کشتارگاه نابهنجار، مهاجرت، چاه های مجاز و غیرمجاز، پایانه شیک مسافربری، آسفالت چک و چوله کوچه ها و معابر، نقد مسوولان از جمله نماینده، وضعیت تقسیم اعتبارات شهرستان، شهرک آبشار و نگاه ناعادلانه مسوولان اصفهان به سمیرم نوشته ایم و قلم فرسوده ایم.

اما همین امروز و چند موضوعی که اگر محقق شود وضعیت هم بهتر می شود.

مُحمد جعفرزاده شهردار سمیرم که این روزها نام و نشانی برای خودش دست و پا کرده حرف خوبی می زند. او می گوید: برای فضای سبز آب نداریم و باید شبکه آبیاری سراسری فضای سبز را (البته اگر اعتبار تامکین شود) اجرا کنیم. طرح زیرساختی دیگر این مسوول مدیریت کردن آبهای سطحی فراوان سمیرم است که این نیز اگر مهار و مدیریت شود راهگشای بسیاری از بخش ها و مشکلات خواهد بود.

شهرداری اقدام شایسته دیگری هم داشته و آن هم کانیوو گذاری معابر و کوچه هاست که تا کنون به ۱۵ کیلومتر رسیده و برنامه دارند تا ۱۰۰کیلومتر هم اجرا کنند.

هر چند همین شهرداری و شورای اسلامی شهر زیاد با خبرنگاران اُختی ندارند و از آنان گریزانند. شاید به علت اینکه خودشان سایت و رسانه دارند!  اما از حق نباید گذشت، اقدامات زیرساختی و عالم المنفعه همواره قابل تحسین اند و تقدیر…

و اما چند نکته مهم  تر:

سال های سال است زمین خاکی پشت شبکه بهداشت و درمان فعلی و هتل سابق آفتاب می خورد. براستی عجب زمین و فضایی است برای باغ بانوان یا فرهنگسرا.

عیدها و تعطیلات در راهند و مشابه باغ غدیر و فدکی اگر داشتیم این حجم مسافر را هم بهتر روی چشممان می گذاشتیم.

تماس گرفتند منبع آب محله کوشک فنس و حفاظت مناسبی ندارد و همچنین منازل گوشه انتهایی شهرک آبشار شبکه های سیما را دریافت نمی کنند.

وضعیت مدرسه امام خمینی(ره) پرخاطره سابق هم به حال خود رها شده و مناسب مرکز شهر نیست.

این ها و مواردی که ذکر نشد و جا انداخته شد مهمند و اگر اراده ای برای حل شدنش باشند مهمتر شده و با اراده جمعی حل و فصل می شوند.

والسلام/

 1. اریایی گفت:

  درود
  صحبتاتون منطقی بود
  ای کاش مسئولین کمی به مردم این شهر نگاه میکردند مردمی که همیشه مهرسکوت دارن مردمی که هیچ وقت نخواستن پیشرفتی کنند مسئولی که فکر منافع خو دش هس نماینده ای که تا الان هیچ کاری نکرده فقط توانسته فضای سبز شهر خودشو درست کنه … اگه شهر دارهای قبلی کارای این شهردار رو انجام داده بودن الان شهرما اباد بود واقعا شهر داری خوبی هس از مسئولین شهر دلسوزتر هس انشاله همینجوری ادامه داشته باشه
  ای کاش کسی فکر کتابخونه شهری بود که هیچ کتابی ندارد.. البته مقصر خودمون هستیم
  ای کاش ازمایشگاهی که ازمایشهایش همچنان اشتباه هس کسی فکری میکردومردم همچنان سکوت..
  واب شهرمون که چند روزی هس گل الود شده وکسی چیزی نمیگه..

Go to TOP