همزمان با ایام ماه مبارک رمضان انجام شد

برگزاری جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در سمیرم

خیرین شهرستان سمیرم با مشارکت خالصانه در جشن گلریزان، هم‌نوع دوستی و بخشندگی را در ماه ضیافت الهی به نمایش گذاشتند.

به گزارش تیم رصد سمنا به نقل از فارس، همزمان با پانزدهمین افطار ماه ضیافت الهی خیرین شهرستان سمیرم با حضور سبز و پربرکت خود در جشن گلریزان، با دستان پرمهر خود وسعت بخشندگی را در این ضیافت به نمایش گذاشتند.

در این مراسم معنوی که شب گذشته در تالار ستایش سمیرم برگزار شد، تعدادی از خیران و نیکوکاران شهرستان گردهم آمده بودند تا هر کس به اندازه وسع و توان خود در این کار خیرخواهانه مشارکت کند و چشم انتظاری خانواده‌های آنان را از پشت میله‌های زندان به پایان برساند.

جشنی از جنس عشق و مهربانی که دل‌های سرد و چهره‌های مضطرب را با بذل و بخشش و ریختن گل زندگی و امید، همدردی، لبخند امید وصل را به این خانواده‌های چشم‌انتظار که از بدحادثه گرفتار بند شده‌اند را هدیه کردند.

فرماندار سمیرم در این مراسم ضمن تبریک میلاد کریم اهل بیت(ع) اظهار کرد: جشن گلریزان یکی از سنت‌های دیرینه و بسیار پسندیده در بین مردم ایران است که مشارکت خالصانه خیران در این جشن خشنودی خداوند را به همراه دارد.

وی برگزاری جشن گلریزان را گسترش فرهنگ عطوفت، مهربانی و نوع دوستی دانست و افزود: با حبس یک نفر، خانواده مددجو در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار می‌گیرد که برپایی این جشن می‌تواند در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه اسلامی بسیار مؤثر باشد.

محمدحسین نصرتی با اشاره به آیات و احادیثی پیرامون بخشش اذعان کرد: انفاق و احسان به نیازمندان از اعمال تاکید شده در اسلام است و شرکت در این جشن معنوی مصداق بارز انفاق و هم‌نوع دوستی است.

وی ضمن تقدیر از حضور خیرین در مشارکت در این امر خداپسندانه گفت: جشن گلریزان فرصتی برای همنوع دوستی و سبقت مسلمانان در مشارکت در امور خیر است.

به گزارش فارس، شهرستان سمیرم با ۱۷ نفر مددجوی جرائم غیرعمد درفاصله ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد.

Go to TOP