از آغاز فصل تابستان صورت می گیرد؛

آغاز برداشت مرغوب‌ترین شاتوت کشور

سرپرست شهرداری برزک گفت: نگین کوهستان “شهر برزک” کاشان به عنوان مرکز تولید مرغوب ترین “شاتوت” کشور است که این روزها شاهد برداشت محصول منحصر به فرد آن هستیم.

به گزارش خبرنگار فضای مجازی پایگاه خبری سمنا به نقل از ایمنا از کاشان، حسین عبدی افزود: برداشت مرغوب ترین “شاتوت” کشور از اوایل تیر تا اواخر مردادماه در شهر برزک” کاشان آغاز  می شود.
وی، با اشاره به اینکه همه ساله آغاز برداشت این محصول از تیر ماه است اظهار داشت: بیش از ۹۰۰ خانوار در حال جمع آوری این محصول منحصر به فرد می شوند.
به گفته سرپرست شهرداری برزک، این شهر علاوه بر تولید ۸۰درصدی گل محمدی، سهم عمده ای در تولید شاتوت کشور را نیز بر عهده دارد.
وی تاکید کرد: با توجه به شرایط مناسب آب و هوایی و خاک غنی شهر برزک سطح زیر کشت این محصول طی سال های گذشته به بیش از ۲ برابر افزایش یافته که با به ثمر نشستن تدریجی این درختان پیش بینی می شود برداشت این محصول امسال به بیش از ۳۰۰ تن برسد.
عبدی اذعان داشت: شاتوت مرغوب شهر برزک علاوه بر تامین بازارهای استان اصفهان، به استان های تهران، کرمانشاه، مرکزی و … نیز ارسال می شود.
گفتنی است؛ شاتوت میوه ای است سرخ گون که دارای ویتامین های C A و املاح روی، ویتامین، پتاسیم، آهن، کلسیم و منیزیم است.
به گزارش ایمنا، شهر برزک در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی کاشان در دامنه کوه های کرکس واقع شده و دارای آب و هوای معتدل کوهستانی است.

Go to TOP