اختصاصی سمنا/

مخدوش شدن چهره شهر با دیوار نویسی های نادرست+عکس

دیوارنویسی اگرچه از گذشته های دور یکی از شیوه های تبلیغاتی محسوب می شده اما تأثیر بدی بر زیبایی شهرها دارد، به طوری که در بسیاری از شهرها، دیوارنویسی از سوی افراد و شرکت های کوچک و بزرگ با اهداف تبلیغاتی و در برخی موارد بدون مجوز این امر صورت می گیرد.

سمنا- سید سعید قائم مقامی / دیوارنویسی اگرچه از گذشته های دور یکی از شیوه های تبلیغاتی محسوب می شده اما تأثیر بدی بر زیبایی شهرها دارد، به طوری که در بسیاری از شهرها، دیوارنویسی از سوی افراد و شرکت های کوچک و بزرگ با اهداف  تبلیغاتی و در برخی موارد بدون مجوز این امر صورت می گیرد.
برخی ها که همواره به دنبال تبلیغات همیشگی، آسان و کم هزینه هستند دست به تبلیغ های دیوار نویسی می زنند که تنها با تهیه یک اسپری رنگی و بدخط به جان دیوارهای شهر می افتند .

devar1
البته متاسفانه در بعضی مواقع نیز دیوار نویسی هایی بدور از بحث تبلیغات  توسط برخی افراد و بخصوص جوانان انجام می شود که باید این موضوع را به طور جد پیگیری کرد و راه حلی برای رفع این مشکل پیدا کرد.
هر وقت از کوچه پس کوچه‌های شهر عبور می‌کنیم شاهد نوشتن مطالب زیادی بامضمون‌های گوناگون بر روی دیوارها هستیم،حال این موضوع باعث شده دیوارنویسی به عنوان معضلی در بر هم زندن چهره شهر سمیرم  شناخته شود.
مطمئنا این جوانان در نوشتن و کشیدن نقاشی بر روی دیوار استعداد دارند پس بهتر نیست که مسئولین این را یک امتیاز برای شهرستان در نظر بگیرند و ابزار نوشتن و کشیدن نقاشی را در اختیار آن ها قرار دهند تا شاید همین کار یک فرهنگ سازی مناسب برای جلوگیری از دیوار نویسی بد شود و از هزینه های زیاد شهرداری برای رنگ کردن این دیوارهای که پر از حرف و اسم هست بکاهد.

devar2
و اما راهکارهایی که در این اشاره مختصر به نظرم می رسد اینکه ادارات و خصوصا مراکز آموزش عالی شهر می توانند به تبعیت از ارگان هایی که اقدامات زیباسازی را در سال های اخیر صورت داده و هم چنان انجام می دهد با صرف هزینه ای کم  دیوارهای خود را( با کمکی که احیانا از شهرداری می توانند بگیرند) زیباسازی کنند.

devar3
حتی می شود با افرادی که تبلیغات از خود به جا می گذارند تماس گرفت تا خود نسبت به تمیز کردن بخشی از تبلیغات خودسر اقدام کنند. در هر صورت برخورد با این پدیده منفی و با کمال تاسف رو به رشد عزم اعتقادی و عملی مردم و مسولان شهر را می طلبد.  باشد که در مسایل مربوط به شهرمان بیش از پیش احساس مسوولیت داشته باشیم.

devar4
در پایان به عنوان یک شهروند سمیرمی نه تنها از مسولین بلکه بیشتر از خود مردم هم درخواست دارم که با فرهنگ سازی خوب دیوار نویسی در بین فرزندان خود دیوار نویسی خوب را رواج داده و از نوشتن حرف های نا مناسب و دیوار نویسی بد جلو گیری کنند تا بتوانیم ما به عنوان یکی از شهرهای کشور که دارای دیوار نویسی های زیبا و بی نظیر خواهد شد مطرح شویم.

  1. فاطمه گفت:

    اصلا فرهنگ سازی نشده
    به امید روزی که مردم به زیبایی شهر وطبیعت اهمیت بدن.

Go to TOP