معرفی شهدای سمیرم/61

شهید حسن شجاعی

در سال ۱۳۴۲در دامن مادری پاک و مومن فرزندی چشم به جهان گشود که شیر جانش د رحالی نوشید که مادرش همیشه بر مظلومیت امام حسین(ع) گریه می کرد و برای کودکش از ذکر مصیبت های امام حسین(ع)می گفت و اشک می ریخت .

به گزارش پایگاه خبری سمنا از سمیرم، در سال ۱۳۴۲در دامن مادری پاک و مومن فرزندی چشم به جهان گشود که شیر جانش د رحالی نوشید که مادرش همیشه بر مظلومیت امام حسین(ع) گریه می کرد و برای کودکش از ذکر مصیبت های امام حسین(ع)می گفت و اشک می ریخت . در خانواده ای معتقد بزرگ شدو به مدرسه رفت.دلسوزانه به پدر و مادر کمک می کرد چند سال در یک مغازه مکانیکی به کار مشغول بود و با دسترنج حلالش دل برادر و خواهر هایش را خوشحال می کرد در ذهن ما خاطره ای است از بخشندگی و خوبی هایش.مادرش می گوید همیشه برایم نوحه می خواند دست خط و دفترچه هایش را به یادگار گذاشته که همیشه آن را زمزمه می کنم و اشک می ریزم و به فرزند م افتخار می کنم .

بیا مادر از حـرم بیرون                                                               سرو بستانت می رود میدان

کفن بـنما بر سر قاسـم                                                               مونـس جانت میرود میدان

مرخص کـن مادرا دیگر                                                               نبـود اندر دل طاقتی دیگر

جوانـها چون یک به یک                                                               کشـته گردیدند در ره داور

در هیئت ها و مراسم محرم حضور پیدا می کرد و نوحه می خواند شوق زیادی به جبهه،شهدا و شهادت داشت در خاک سپاری شهدا همیشه حضور پیدا می کرد و به مادر می گفت :مادر دعا کن.من شهید شوم.آنقدر مشتاق شهادت بود که چون پرنده ای سبکبال فقط به پرواز می اندیشید.

در سن ۱۸ سالگی در همان سالی که می خواست به خدمت سر بازی بروددر شبی که دپست نگهبانی بسیج بود در تاریخ ۱۷/۱/۶۱ روح پاکش به آرزوی دیرینه اش که شربت شهادت بود همزمان با شهدایی که در جنگ شهید شدند به ملکوت پیوست و خون پاکش را پای درخت اسلام ریخت.

نام و نام خانوادگی شهید

حسن شجاعی

فرزند

قدیرالله

تاریخ تولد  

۰/۰/۱۳۴۲

محل تولد

سمیرم

تاریخ شهادت

۱۷/۱/۶۱

محل شهادت

سمیرم

شهادت در عملیات

وضعیت تاهل

تعداد فرزند

نام یگان

علت شهادت

آخرین مسئولیت

 میزان تحصیلات

شغل

مزار شهید

گلزار شهدا سمیرم

گزارشگر پایگاه خبری سمنا: فاطمه نجفی

Go to TOP