امام جمعه سمیرم:

محرومیت در سمیرم بالاست / افزایش مهاجرت به دلیل محرومیت

امام جمعه سمیرم گفت: سمیرم با دارا بودن منابع انسانی و معدنی قوی متاسفانه محرومیت آن نسبت به خیلی از نقاط کشور بیشتر است.

به گزارش خبرنگار سمنا، حجت الاسلام حسین رجایی پور در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت به تقوا و پرهیزگاری اظهار کرد: ماه رمضان ماه ضیافت و برکت الهی و شب های قدر آن بهترین فرصت برای ترک گناهان و مغفرت می باشد.

وی با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری گفت: پیروی از رهبری باعث افزایش عزت و اقتدار کشور و خروج پیروزمندانه از مذاکرات هسته ای در برابر زیاده خواهی های غربی ها خواهد شد.

حجت الاسلام رجایی پور تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری می باشد به معنای آن است که در کنار قدرت ایران در صنایع هسته ای، نظامی و علوم نوین به توانمندی ها، استعداد ها و ثروت های داخلی برای حل مشکلات توجه شود.

وی گفت:  اقتصاد مقاومتی باید در تک تک خانه های ما تا سطح کلان کشوری نمود یافته و تحقق این امر با همدلی، همزبانی و توجه به نیروی داخلی امکان پذیر است.

امام جمعه سمیرم با اشاره به معادن غنی در شهرستان سمیرم گفت: معدن خاک نسوز سمیرم یکی از مرغوبترین معادن خاک نسوز در کشور بوده که متاسفانه بهره برداری از آن حداقل سود را نصیب شهرستان کرده و به صورت خام از شهرستان خارج می شود.

وی تبدیل خاک نسوز به فرآورده های مختلف را عامل اشتغالزا برای شهرستان دانست و گفت: شهرستان سمیرم دارای استعداد های فراوانی بوده اما متاسفانه شاهدیم محرومیت آن نسبت به بسیاری از نقاط کشور بیشتر می باشد.

حجت الاسلام رجایی پور اذعان کرد: سمیرم امروز از حداقل های شهری همچون صنایع، بیمارستان مجهز، بازار، سیستم حمل و نقل مناسب محروم بوده و مسئولان باید برای حل این مشکلات مردم هر چه زودتر تدبیر کنند.

وی گفت: محرومیت زیاد در شهرستان باعث افزایش مهاجرت چندین هزار نفری از این شهرستان شده که اکثر مهاجران افرادی مستعد و توانمند بوده و خروج آنان از شهرستان به ضرر سمیرم می باشد.

Go to TOP