آخرین وضع تب کریمه کنگو / پراکندگی ویروس کنگو در کشور

رییس اداره مدیریت بیماریهای واگیردار وزارت بهداشت آخرین وضع تب کریمه کنگو را در کشور تشریح و فوت سه نفر را تائید کرد.

به گزارش تیم رصد سمنا رییس اداره مدیریت بیماریهای واگیردار وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت تب کریمه کنگو گفت : در سال جاری ۹ نفر  در کشور به این ویروس مبتلا شدند که ۳ تن منجر فوت شدند .

گویا در ادامه در خصوص پراکندگی این ویروس در کشور گفت: بیشترین ابتلا در استان سیستان و بلوچستان و کرمان بوده است و استانهای  یزد ، کرمانشاه، خراسان رضوی و مازندران هرکدام یک مورد ابتلا به ویروس کنگو  در کشور را گزارش کرده اند .

رییس اداره مدیریت بیماریهای واگیردار وزارت بهداشت با اشاره به اینکه عامل اصلی انتقال این ویروس کنه ها هستند عنوان کرد بهترین راه پیشگیری از این ویروس  عدم تماس با دام  و ذبح کردن دام به صورت سنتی است زیرا از طریق پاشیدن خون دام روی پوست این بیماری منتقل می شود  .

وی همچنین افزود: دامدارن باید بهداشت آغول را رعایت و از آنجایی که این بیماری علامت مشخصی ندارد باید همواره با دامپزشک تماس داشته باشند.

بنا بر آمارهای اعلام شده از سوی وزارت بهداشت در سالهای گذشته حدود صدو پنجاه نفر به این بیماری مبتلا شدند که این آمار در سال گذشته به ۳۹ نفر و در سال جاری تا کنون به ۹ نفر رسیده است.

Go to TOP