معرفی شهدای سمیرم/60

شهید رمضان صابری

نامش را رمضان نهادند چرا که غنچه وجودش در ماه رمضان؛ماه خدا شکوفا شده بود.رمضان همزمان با تحصیل در مدرسه با توجه به اوج شکل گیری انقلاب اسلامی ومبارزات مردم علیه رژیم شاهنشاهی با شرکت در راهپیمایی ها علاقه خود به اسلام ونظام انقلاب اسلامی را ثابت کرد بعد از پیروزی با عضویت در بسیج سپاه پاسداران تا آنجا که توانست دین خود را به انقلاب ادا نمود .

به گزارش پایگاه خبری سمنا،نامش را رمضان نهادند چرا که غنچه وجودش در ماه رمضان؛ماه خدا شکوفا شده بود.رمضان همزمان با تحصیل در مدرسه با توجه به اوج شکل گیری انقلاب اسلامی ومبارزات مردم علیه رژیم شاهنشاهی با شرکت در راهپیمایی ها علاقه خود به اسلام ونظام انقلاب اسلامی را ثابت کرد بعد از پیروزی با عضویت در بسیج سپاه پاسداران تا آنجا که توانست دین خود را به انقلاب ادا نمود .

در رمضان سال ۱۳۶۰ طی مأموریتی به جبهه کردستان رفت وتا سه ماه در سنندج فعالیت نمود در سال ۶۱ برای بار دوم عازم جبهه اهواز شد ودر عملیات فتح المبین با رمز یا زهرا شرکت نمود .

در مأموریتی دیگر به دیزگون یکی از روستاهای اطراف سمیرم جهت نوشتن رویدادهای جبهه رفته بود که با شنیدن خبر پیروزی رزمندگان در عملیات بیت المقدس مأموریتش را نیمه تمام گذاشته تا عازم جبهه شود اما دو سه روزی دیر تر رسید ونیروها رفته بودند ومأیوسانه به دیزگون برگشت.

با فرارسیدن عملیات رمضان واعلام در خواست نیرو در ۲۰ رمضان راهی جبهه های جنوب شد ودر تاریخ ۲۷ رمضان به درجه رفیع شهادت نائل آمد .رمضانی که در ماه رمضان بدنیا آمد ودر عملیات رمضان در ماه رمضان به شهادت رسید.

نام و نام خانوادگی شهید

رمضان صابری

فرزند

علی اکبر

تاریخ تولد  

۱۳۴۳

محل تولد

سمیرم

تاریخ شهادت

۸/۱/۶۱-۷/۵/۶۱

محل شهادت

پاسگاه زید

شهادت در عملیات

رمضانمحور کوشک

وضعیت تاهل

تعداد فرزند

نام یگان

علت شهادت

آخرین مسئولیت

 میزان تحصیلات

شغل

مزار شهید

گلزار شهدا سمیرم

گزارشگر پایگاه خبری سمنا: فاطمه نجفی

  1. همشهری گفت:

    خوشا به سعادت همه ی شهدا ومخصوصا این شهید والا مقام ،رمضانی که در ماه رمضان به دنیا آمده در ماه رمضان وعملیات رمضان به شهادت رسیدند.بسیار جالب وقابل توجه بود .باتشکر از مسئولین محترم.

Go to TOP