رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سمیرم خبر داد:

توزیع ماهانه ۵۰۰تن آرد در بین نانوایی های شهرستان سمیرم

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سمیرم خبر داد: ماهانه بیش از ۵۰۰تن آرد بین نانوایی های شهرستان سمیرم جهت تامین و پخت نان مصرفی مردم توزیع می شود.

اردشیر نوابی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری سمیرم (سمنا)، اظهار کرد: در شهرستان سمیرم افزون بر ۸۷واحد نانوایی به در دو بخش پخت صنعتی و سنتی فعال می باشند.

وی بیان کرد: سیاست دولت به سوی پخت صنعتی بوده ولی با توجه به نسبت برابر تعداد نانوایی های صنعتی و سنتی و استقبال مردم از نان های سنتی این اداره شاهد مراجعه نانوایان صنعتی برای تغییر روش پخت می باشد.

نوابی افزود: ماهانه بیش از ۵۰۰تن آرد بین نانوایی های شهرستان سمیرم جهت تامین و پخت نان مصرفی مردم توزیع می شود.

وی گفت: توزیع ۴۰ تن آرد مخصوص پخت خانگی، روستایی و عشایر نیز در دستور کار این اداره می باشد که با نظارت جدی جهت عدم توزیع آزاد و عدم توزیع در روستاهای دارای نانوایی فعال این مقدار آرد ماهانه توزیع می شود.

نوابی با اشاره به وجود بیش از سه هزار و۶۰۰ واحد صنفی در شهرستان سمیرم تصریح کرد: از ابتدای سال تا کنون ۱۲۵۰ مرتبه از واحدهای صنفی شهرستان بازرسی به عمل آمده است .

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سمیرم ادامه داد: در این بازرسی‌ها بیش از ۲۵مورد تخلف شناسایی شده که بیشتر این تخلفات نیز مربوط به عدم درج قیمت و گران فروشی بوده است .

نوابی خاطرنشان کرد: پرونده متخلفان واحدهای صنفی برای بررسی و اخذ جزای نقدی به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان سمیرم ارجاع داده خواهد شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سمیرم افزود: اداره صنعت، معدن و تجارت سمیرم همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان بازرسی های خود را در راستای دفاع از حقوق مصرف کنندگان افزایش داده  که این برنامه تا پایان ماه مبارک ادامه دارد.

وی تصریح کرد: بازرسان ما در دو نوبت صبح و عصر از واحد های صنفی جهت بازرسی و بررسی بازدید می کنند و در صورت مشاهده تخلف برابر قانون با متخلفان برخورد خواهند کرد.

نوابی تصریح کرد: با توجه به وسعت کاری بالا امیدواریم با همکاری مردم بتوانیم با متخلفان سریعتر برخورد نماییم که در این راستا مصرف کنندگان می توانند با شماره ۱۲۴ تماس و گزارشات تخلفات خود را به بازرسان ما جهت بررسی و برخورد اعلام کنند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سمیرم افزود: در راستای تنظیم بازار در ماه مبارک رمضان در صدد جذب کالاهای اساسی مانند گوشت قرمز، گوشت سفید، برنج و شکر می باشیم که امیدواریم با پیگیری های انجام شده این کالاها با قیمت مصوب دولتی در بازار عرضه شود.

 

 

Go to TOP