حفظ ارزش‌های دینی از وظایف مهم مسئولان است

امام جمعه سمیرم گفت: مسئولان باید در راستای حفظ ارزش‌های اسلامی و اعتقادات دینی مردم تلاش کنند.

به گزارش تیم رصد سمنا به نقل از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین رجایی‌پور در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با تاکید بر حرکت در مسیر تقوای الهی اظهار کرد: یکی از مباحث مهم و کلیدی قرآن تقوا است و داشتن تقوا و عبودیت، بزرگترین سند افتخار برای یک انسان در عالم است.

وی با بیان اینکه رهنمودهای قرآن، انسان را در مسیر معرفت و بندگی قرار می‌دهد، افزود: در آیات زیادی از جمله تکرار آیه “واتقوالله و اطیعون” در سوره شعرا بر ترس از مقام خداوند و اطاعت از او تاکید شده است و انسان تا زمانی که زنده است باید مراقب اعمالش باشد و از عاقبت کار خود بترسد.

امام جمعه سمیرم تصریح کرد: احکام و دستورات اسلام، ضامن سعادت انسان در دنیا و آخرت است و بندگی با عمل به احکام و دستورات اسلام حاصل می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به وظیفه هدایتگری پیامبر (ص) در جامعه گفت: سالروز بعثت پیامبر اکرم (ص)، رستاخیز بزرگی برای تاریخ و بشریت است و ما مسلمانان باید قدردان این نعمت الهی باشیم.

رجایی‌پور عید مبعث را تداوم‌بخش وحدت مسلمانان جهان دانست و اظهار کرد: مبعث پیامبر اکرم (ص) محوری برای وحدت و انسجام مسلمانان در برابر هجمه‌های مستکبران جهانی است.

وی بر آذین‎بندی مساجد، معابر و خیابان‎ها برای جشن عید مبعث تاکید کرد و افزود: عید مبعث و مناسبت‌های مذهبی دیگر فرصت مناسبی برای تقویت بنیه فرهنگی،‌ معنوی و اعتقادی مردم، بویژه نسل جوان در جامعه اسلامی است.

امام جمعه سمیرم همچنین با تاکید بر حفظ حرمت در ایام شهادت ائمه (ع) گفت: وظیفه همه ما به عنوان یک مسلمان حفظ و ترویج دینی، انقلابی، اسلامی و تعمیق باورهای نسل جوان است.

وی حفظ دین و ارزش‌های دینی را از مهم‌ترین وظیفه دولت اسلامی دانست و گفت: مسئولان باید تمام تلاش خود را برای حفظ ارزش‌های اسلامی و اعتقادات دینی مردم به کار گیرند.

خطیب جمعه سمیرم در ادامه خطبه‌ها با اشاره به سالروز تشکیل رژیم صهیونیستی با عنوان روز نکبت گفت: ۶۷ سال پیش بر اساس توطئه بزرگترین اشغالگری جهان اتفاق افتاد و رژیم صهیونیستی با عنوان جعلی اسراییل شکل گرفت.

وی با بیان اینکه صهیونیست تفکر و اندیشه غربی است اضافه کرد: صهیونیسم سیاست را نقطه مقابل اخلاق می‌داند و معتقد است که یهود تنها نژاد برتر است که باید رهبر و آقای جهانیان باشد و دیگر ملت‌ها خادم او باشند.

 1. جمهور گفت:

  با سلام
  متاسفانه در شهر ما مسئولان برای نماز جمعه وبر نامه های اجتماعی حضور پر رنگی ندارن .
  مسئولان باید در نماز جمعه شرکت کنند .
  همانطور که حجت‌الاسلام والمسلمین حسین رجایی‌پور در آخرین نماز جمعه در سال ۹۳ فرمودند مسولان برای همدلی بیشتر باید در نماز جمعه شرکت کنند .ولی هیچ تاثیری نداشته است امید وارم که این مشکل در آینده نچندان دور بر طرف بشه
  من الله توفیق
  سیــــــــــــاوش انـــــــــصاری

Go to TOP