اختصاص ۸۱ میلیون ریال هزینه سفر عمره به جهیزیه نوعروسان ایتام سمیرم

رسیدگی به ایتام از تاکیدات دین مبین اسلام است و از این رو کمیته امداد این مهم را در اولویت برنامه های خود قرار داده است.

به گزارش تیم رصد سمنا عبدالرضا خودسیانی،مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان سمیرم گفت: یکی از حامیان ایتام تحت حمایت شهرستان سمیرم هزینه سفر عمره خود و دو نفر از اعضاء خانواده  خود را به جهیزیه نوعروسان ایتام اختصاص داد.

وی افزود: این خیران با خرید سه دستگاه یخچال،سه دستگاه لباسشوئی و سه سرویس آشپزخانه استیل با هزینه سفر عمره به مبلغ ۸۱ میلیون ریال و اهدا به کمیته امداد جهت تحویل به سه نوعروس از ایتام تحت حمایت کمیته امداد موجبات خرسندی این سه خانواده را فراهم کردند.

مدیر کمیته امداد شهرستان سمیرم همچنین ادامه داد: خیر دیگری یک دستگاه یخچال به مبلغ ۱۵میلیون ریال جهت کمک جهیزیه به یک خانواده تحت حمایت اهدا کرد و این درحالی است که این حامی و اعضاء خانواده وی، ۸ نفر از ایتام این مدیریت را حمایت می کنند.

خودسیانی افزود: وی با اشاره به اینکه مولی متقیان علی (ع) نمونه و اسوه ای در برخورد با یتیمان و اکرام است، گفت: شیعه واقعی امیرالمومنین (ع) در حد توان خود با الگوگیری از ایشان به ایتام و نیازمندان کمک و یاری می رساند.

وی تصریح کرد: مسئله ایتام در همه ادیان الهی به خصوص دین مقدس اسلام مورد توجه بود و قرآن کریم در آیات مختلف نیکی و رسیدگی به امور مادی و معنوی ایتام را مورد توجه قرار داده است.

Go to TOP