رئیس اداره تبلیغات اسلامی سمیرم خبر داد

۵ مسجد در شهر و ۱۵ مسجد در روستا پذیرای معتکفان

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سمیرم گفت: تعداد پنج مسجد در شهر سمیرم و ۱۵ مسجد در شهرها و روستاهای شهرستان برای انجام مراسم معنوی اعتکاف در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سمنا از سمیرم، حجت‌الاسلام مصطفی نظری با اشاره به آغاز ثبت‌نام شرکت در مراسم معنوی اعتکاف از اول اردیبهشت‌ماه اظهار کرد: علاقه‌مندان به حضور در این مراسم معنوی فرصت دارند تا دهم اردیبهشت در ساعات اداری برای ثبت‌نام به اداره تبلیغات اسلامی سمیرم مراجعه کنند.

وی تعداد مساجد میزبان معتکفین در سطح شهرستان را ۲۰ مسجد اعلام کرد و افزود: تعداد پنج مسجد در شهر سمیرم و ۱۵ مسجد در شهرها و روستاهای شهرستان برای انجام مراسم معنوی اعتکاف در نظر گرفته شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سمیرم به اعلام اسامی مساجد پیش‌بینی شده برای این مراسم در شهر سمیرم اشاره کرد و افزود: مساجد قبا، امیرالمؤمنین (ع)، جامع، امام‌ رضا (ع) و مسجد موسی‌بن‌ جعفر (ع) در شهر سمیرم میزبان معتکفین هستند که سه مسجد جامع، امام رضا (ع) و قبا ویژه خواهران و مساجد امیرالمؤمنین (ع) و موسی‌بن‌جعفر (ع) هم برای برادران است.

وی اضافه کرد: هزینه ثبت‌نام در مراسم اعتکاف در شهر سمیرم ۳۰ هزار تومان است.

نظری تصریح کرد: مساجد امام حسین و انقلاب در شهر حنا، مساجد جامع و امام‌ علی (ع) در سیور و علی‌آباد، مسجد ابوالفضل چهارراه، محمد رسول‌ الله سادات‌آباد، مسجد جامع ونک و مسجد شهر کمه و مساجد روستاهای چشمه‌سرد، مهرگرد و تنگ خشک پذیرای برادران و خواهران معتکف است.

وی با اشاره به انجام برنامه‌ریزی‌های لازم در راستای نظم و انسجام بیشتر در اجرای برنامه‌ها خاطر نشان کرد: اعزام مبلغ به مساجد، اجرای دعا و زیارت، برگزاری نماز جماعت، مسابقات قرآنی، گفتمان‌های دینی، برپایی محافل قرآنی، دینی و مذهبی، تهیه و توزیع ادعیه ماه رجب و احکام معتکفان از جمله برنامه‌های فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی برای معتکفان است.

Go to TOP