مشاهده موارد مشکوک به بیماری ژیگلوزیس در شهرضا/بیماری ژیگلوزیس واگیر دار نیست

خبرگزاری ایمنا: معاون شبکه بهداشت و درمان شهرضا گفت: تاکنون حدود۱۲ مورد با مشخصات فوق مشاهده شده که ۴مورد مربوط به شهرضا و ۴مورد مربوط به دهاقان و ۴ مورد مربوط به سمیرم بوده است.

به گزارش سمنا ،حجت اله موسوی در گفتگو با خبر نگار ایمنا اظهار داشت: بدنبال اعلام سوپروایزر بیمارستان سمیرم به بیمارستان امیرالمونین شهرضا مبنی بر افزایش آمار بیماران مبتلا به اسهال و استفراغ در شهرستان سمیرم، مرکز بهداشت و درمان شهرضا نیز تدابیر لازم را جهت مقابله با موارد خطر احتمالی اتخاذ کرد، و پرسنل درمانی شهرضا برای پذیرش آن دسته از بیمارانی که بیمارستان سمیرم توان پذیرش آنها را ندارد، اعلام کرده است.
معاون شبکه بهداشت و درمان شهرضا در ادامه افزود: تا اوایل وقت روز دوشنبه هیچگونه بیماری از شهرستان سمیرم در شهرضا پذیرش نشده بود و تعدادی از بیماران این بیمارستان در شهرستان دهاقان بستری شدند.
وی گفت: پس از آن در اواسط روز دوشنبه طی تماسی که از سوی مسوولان بیمارستان امیرالمونین برقرار شد متوجه بستری تعدادی مریض مشکوک مبتلا به اسهال و استفراغ در این بیمارستان شدیم.
موسوی تصریح کرد: بدنبال این اعلام با تشکیل تیمی از افراد مشکوک نمونه برداری شد که پاسخ این آزمایش‌ها معلوم نشده است اما بر اساس شواهد عینی این بیماری ممکن است “شیگلا” باشد.
وی افزود: بیماری شیگلا احتمالا دارای منشا عفونی باشد اما اظهار نظر کامل در این مورد منوط به ارسال نتایج آزمایشات اخذ شده است.
معاون شبکه بهداشت و درمان شهرضا عنوان داشت: تاکنون حدود۱۲ مورد با مشخصات فوق مشاهده شده که ۴مورد مربوط به شهرضا و ۴مورد مربوط به دهاقان و ۴ مورد مربوط به سمیرم بوده است.
موسوی تصریح کرد: علائم مشخصه این بیماری اسهال و استفراغ همراه با تشنج است اما مردم باید از غیرواگیر بودن این بیماری اطمینان داشته باشند.
وی گفت : اگر منشا این بیماری ویروسی باشد کار پرسنل درمانی اندکی سخت‌تر خواهد شد اما اگر مورد از نوع “شیگلا” باشد مشکل حادی وجود نخواهد داشت ولی اظهار نظر کلی منوط به حصول نتیجه از آزمایشگاه است./

Go to TOP