امام جمعه موقت سمیرم:

مذاکرات ، نقطه عطفی در بحث دیپلماسی ایران و جهان است

امام‌جمعه موقت سمیرم گفت: مذاکرات هسته‌ای ایران، نقطه عطفی در بحث دیپلماسی ایران و جهان است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری  سمنا از سمیرم  ، حجت‌الاسلام اکبر سعادت در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سمیرم با اشاره به پایان مذاکرات هسته‌ای ضمن تشکر و خسته نباشید به تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران اظهار کرد: مذاکرات هسته‌ای پس از دیدارها و رایزنی‌های پی‌در پی، دشوار و حساس با بیانیه‌ای مشترک شب‌گذشته به پایان رسید.
وی با ارزیابی مذاکرات هسته‌ای افزود: این مذاکرات می‌تواند نقطه عطفی در بحث دیپلماسی ایران و جهان باشد.
امام‌جمعه موقت سمیرم تصریح کرد: بیانیه‌ای که صادر شد با اینکه بسیار اما و اگر دارد ولی یک تحولی برای بهانه‌زدایی از معرکه‌گری‌هایی که گردنکشان جهان مثل نتانیاهو و دیگران در مقابل ایران داشتند است.
وی با بیان اینکه چالش‌های زیادی در فراروی مذاکرات وجود دارد، گفت: امیدواریم حداقل ثمره این مذاکرات لغو تمام تحریم‌هایی که خصمانه بر علیه ایران وضع شده است باشد.
حجت‌الاسلام سعادت اظهارات اوباما بعد از صدور و اعلام بیانیه در شب گذشته را شبه‌ناک دانست و افزود: امیدواریم طرفین به تعهدات پایبند و یک نتیجه خوبی پیش روی مردم ایران باشد.
وی اضافه کرد: اظهارات در مورد فعالیت هسته‌ای ‌ایران خصمانه و در جهت متقاعد کردن جامعه بشری برای توجیه مذاکرات به نفع خود است.
امام جمعه موقت سمیرم با اشاره به برخی از صحبت‌های مقامات غربی ادامه داد: این اظهارات و تعبیرها توهمات و تراوشات ذهنی این افراد است با گستاخی بیان کردند.
وی خاطرنشان کرد: کشور ایران مدیری آگاه، شجاع، فرزانه و بصیر و بزرگترین سیاستمدار به نام مقام معظم‌رهبری و همچنین ملتی مقتدر توانمند و بابصریت و جان بر کف دارد که چنانچه اراده کند دشمن را به زانو در می‌آورد.
حجت‌الاسلام سعادت در بخش دیگر خطبه‌ها ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: طبق احادیث و روایات بصیرت، پوشاندن گناهان و بخشش از دستاورهای تقوا است که سعادت دنیوی و اخروی افراد را تضمین می‌کند.
وی همچنین از تلاش‌ها و خدمات نیروهای ستاد نوروزی قدردانی کرد و با اشاره به راه‌اندازی قافله عزاداری در سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) گفت: راه‌اندازی این قافله عزاداری و طنین ندای انالفاطمیون در سال‌روز شهادت این بانوی بزرگ اسلام باعث افتخار شیعیان است که امیدواریم این حرکت‌های خودجوش هیئت‌ها باشکوه‌تر ادامه داشته باشد.
وی اذعان کرد: سال ۹۴ که مزین به نام حضرت فاطمه است باید تلاش کنیم سبک و فرهنگ اسلامی را در جامعه ترویج دهیم.
امام جمعه موقت سمیرم همچنین با اشاره به سالروز شهادت حضرت ام‌البنین(س) گفت: این بانوی نمونه و فداکار اسلام نقش مهمی دراعتلای مکتب حیاتبخش اسلام و ارزش‌های الهی داشته است.
وی افزود: زندگی حضرت ام‌البنین(س) الگویی برای بانوان در جامعه اسلامی است و سالروز وفات ایشان نیز با عنوان گرامی داشت روز تکریم مادران و همسران شهدا است.

Go to TOP