بازنشر/

آب ملخ یکی از عجایب گردشگری ایران + فیلم

آب ملخ امروز متعلق به منطقه ی نمونه گردشگری در کنار روستایی به همین نام است که گردشگران آن را یکی از عجایب گردشگری می خوانند.

به گزارش سمنا، آب ملخ به راستی نام تکه از بهشت در جنوب استان اصفهان و شهرستان سمیرم می باشد که هر نظاره گری را مبهوت عجایب بی نظیر و منحصر به فرد خود می کند.

آب ملخ در فاصله ۶۰ کیلومتری جنوب سمیرم و در کنار روستایی با همین نام قرار دارد که دلیل نامگذاری آن را استفاده از آب این منطقه برای دفع حمله ملخ ها می دانند.

آب ملخ در بین مردمان بومی به تخت سلیمان نیز شناخته می شود و اهالی آنجا این مکان را ملک حضرت سلیمان می دانند.

مناظر زیبا و چشم نواز آب ملخ بدون شک در دنیا بی نظیر بوده اما این مناظر که از عجایب گردشگری نیز محسوب می شود در کنار جنگل درخت های کهنسال و رودخانه و چشمه های خروشان پرتگاه خطرناکی را دارد که گاهی گردشگرانی که ناآگاهانه قصد عکس گرفتن در آنجا را داشته اند به کام مرگ کشانده است.

آب ملخ که گاها اهالی معجز آب ملخ نیز به آن می گویند در دامنه رشته کوه دنا در دل دره‌ای عمیق دارای آبشاری بی نظیر و رودخانه ای خروشان اما خطرناک می باشد که این امر باعث شده بازدید از این منطقه بی نظیر نیازمند راهنمایی توانمند باشد.

آبشار و چشمه‌های چشم نواز، صدای خروشان رودخانه ای در دل کوه، صخره‌های سنگی بزرگ و همچنین وجود درختان کهنسال و پوشش گیاهی متنوع آب ملخ را یکی از عجایب گردشگری ساخته تا گردشگران را همچون قطب آهنربا جذب خود کند.

 

از منابع تاریخی می توان دریافت که آب ملخ از تفرجگاه و شکارگاه های پادشاهان صفوی و قاجار بوده و امروز این منطقه بکر و بی نظیر پذیرای خیل عظیم مسافران و طبیعت دوستان می باشد.

نیم روز نام دیگر این منطقه زیبای گردشگری است که به دلیل قرار گرفتن این منطقه در میان کوه های بلند و بهره مندی تنها چند ساعت از نور خورشید به آن اطلاق می شود.

بدون شک آب ملخ را نه تنها با گزارشی نوشتاری بلکه با لنز بهترین دوربین ها نمی توان معرفی کرد و درک این زیبایی و عجایب شگفت انگیز آن تنها با حضور امکان پذیر می باشد که امیدواریم در این منطقه نمونه گردشگری لحظات بیاد ماندنی و زیبا را تجربه کنید.

برای دانلود فیلم اینجا کلیک کنید.

Go to TOP