معرفی شهدای سمیرم/52

شهید سید موسی رهنمایی

شهید رهنمایی جوانی متدین وبا تقوا ومانند پدر خود انقلابی ودوستدار و عاشق امام بود. از سن سیزده سالگی عشق وعلاقه به رفتن جبهه را داشت. او سرانجام در عملیات کربلا پس از رشادت ها وشجاعت های بی نظیر به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

به گزارش پایگاه خبری سمنا، ای شهدا،دنیای بی شما و بی امام سخت است ! ای خوش انصاف ها ، اینجا دیگر با خاموشی بلدوزرهای جهادگران ،سنگر و خاکریزی که صداقت و درستی را بنا کند یافت نمی شود.اینجا فانوس ها خاموش است.خیانت به رفیق قاموس و جاویدان و رسیدن به جاه و مقام به بهای خاموشی عزت نفس است . ای شهدا اینجا دیگر از عروج خبری نیست و همه از برای “فنا”دست و پا می زنند . دست های ناپاک به هم گره خورده تا بر نسل جوان امروزی روح بی اعتقادی و دین زدگی را جریان دهد.

 

دنیای غرب بر دل ها طبل هوس می کوبد و روزگار مردم پر فتنه ای که با زبان دین جویای مراد دنیا و مسند و بقا بر قدرت خویش اند و از تکه تکه شدن پیکر ها نردبان صعود می سازند اگر در برابر مظالمشان کلام حق بگویی به “مسلخ گاه”هوی و هوسشان قربانی می شوی و خلاصه اینجا بازار هزار رنگ بی مهری هاست. اینجا ساکنینش به جرم بی وفایی محکومند .آری شهدا برای همین است دلمان تنگ شماست از قول ما به امام بگویید قرار ما این نبود .دیگر از شما گفتن از چند شب خاطره فراتر نمی رود گریه و حسرت در فراق شما به جهالت و حواس پرتی یاد می شود .ای شهدا، به داد ما برسید،اینجا ماندن سخت است. در قنوتمان دلتنگی شماست و در سجده هامان بی تابی فراقتان و در رکوع هایمان خمیدگی دوری از شهادت است .ای شهدا سکوت غربت مان ،درد ناک ترین دردیست که تاب تحمل را از وجودمان زدوده است. ما هرگز به چنین صلح سبزی !!!!! فکر نمی کردیم و تنها میدان های سرخ ،اندیشه مان بود و اینک در قبیله درداز همه کس ما بازمانده ترینیم . به جرم بی شهادتی ریاضت تدریجی مرگ را منتظریم و در تب و تاب وصل به شما لحظه شماریم ، واگر این نباشیم باید آنقدر بی تفاوت شویم که همه چیزمان را یک شبه فراموش کنیم  تا ما هم به نوایی برسیم و از راه کارهای تملق و چاپلوسی با فراموشی تفکر امام ، خادمین درگاه مصلحت اندیشان شویم . ای شهدا در روزگار فقر محبت ها نگاهمان لبریز از باده التماس به شماست اگر خوب گوش کنید خواهید دانست که دل شکسته ما بهترین تاری است که در فراقتان شب و روز را می نوازد . بعد از شما تحمل خیلی چیز ها سخت است به بهانه صبر ما را به “سکوت” مرگ آوری دعوت می کنند.

پاسدار وظیفه شهید سید موسی رهنمایی فرزند حاج سید محمد طاهر در سال ۱۳۴۵در شهرضا در خانواده ای کاملاً متدین ومذهبی واز سادات جلیل القدر ذریه فاطمه زهرا (س) به دنیا آمد.

از دوران کودکی چون در خانواده ای مذهبی وزیر نظر پدر ومادری دلسوز ومتدین بود به انجام فرایض مذهبی پرداخت ونماز وروزه اوترک نمی شد تا کلاس دوم راهنمایی تحصیل کرد سپس به مدرسه علمیه اقدمیه رفت تا از علوم دین از استادان آن حوزه توشه ای برگیرد وبیشتر از پیش خود سازی کند.

شهید رهنمایی جوانی متدین وبا تقوا ومانند پدر خود انقلابی ودوستدار وعاشق امام بود وسخنان امام را به دقت گوش می داد وعمل به آنها را واجب می شمرد . از سن سیزده سالگی عشق وعلاقه به رفتن جبهه را داشت و در پایگاه مقاومت بسیج یکی از افراد فعال پایگاه بود وخود را با اردوی آموزشی نظامی آماده کرد.

در عملیات والفجر ۸در فاو مجروح گردید ودر بیمارستان تهران بستری شد پس از بهبود نسبی مجدداًبه جبهه رفت ودر عملیات کربلا پس از رشادت ها وشجاعت های بی نظیرکه از خود نشان داد وچون تک تیر انداز بود به طوری که هم رزمانش می گفتند تعدادی از بعثیان را از پای در آورد ودر تاریخ ۲۳/۱۰/۱۳۶۵به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

پیام شهید:

ای مردم این زمان زمان حساسی است مبادا اماممان تنها بماند خدای ناکرده از کوفیان نباشیم که مولای خودشان حسین ابن علی را تنها گذاشتند وعهد شکنی کردند مبادا بگذاریم دشمنان اسلام شاد بشوند وای بر افرادی که در دفاع از اسلام سهمی نداشته باشند نه با مال خود نه با جان خود اینها همان کوفیان هستند هرچند که بگویند ما اهل کوفه نیستیم .

 

نام و نام خانوادگی شهید

شهید سید موسی رهنمایی

فرزند

سید طاهر

تاریخ تولد

۱۳۴۵

محل تولد

ونک

تاریخ شهادت

۱۳۶۵

محل شهادت

شلمچه

شهادت در عملیات

کربلای۵

وضعیت تاهل

مجرد

شغل

دانش آموز

گزارشگر پایگاه خبری سمنا: فاطمه نجفی

Go to TOP