فروش گوشت مرغ بالاتر از نرخ های مصوب تخلف است

حبیب امینی گفت : قیمت هر کیلو مرغ گرم در میادین ۶۹۸۰ تومان و هر کیلوگرم مرغ منجمد ۵۶۰۰ تومان تعیین شده و بالاتر از آن تخلف است.

به گزارش پایگاه خبری سمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانه وزارت جهاد کشاورزی، مدیر کل دفتر امور و طیور وزارت جهاد کشاورزی گفت : قیمت هر کیلو مرغ گرم در میادین ۶۹۸۰ تومان و هر کیلوگرم مرغ منجمد ۵۶۰۰ تومان تعیین شده و بالاتر از آن تخلف است.
حبیب امینی تاکید کرد: چنانچه گوشت مرغ منجمد خارج از دستورالعمل و قیمت های مصوب فروخته شود، مصرف کنندگان می توانند در تهران به شماره تلفن ۸۸۰۳۳۲۸۴ شرکت پشتیبانی امور دام اطلاع دهند.
امینی افزود: ساکنان استان ها و شهرستان ها نیز می توانند در صورت مشاهده تخلف و گرانفروشی با ادارات کل پشتیبانی امور دام استان و شهرستان خود تماس بگیرند تا سازمان های بازرسی و نظارت بر قیمت ها رسیدگی و برخورد کنند.
مدیرکل دفتر امور طیور وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه روزانه ۲ هزار تن مرغ منجمد و ۵ هزار تن گوشت مرغ گرم در تهران توزیع می شود ،افزود : تولید و عرضه گوشت مرغ قابل توجه است به طوری که جوجه ریزی در بهمن ما نسبت به ماه قبل از آن ۱۰ درصد افزایش یافته است بنابراین با توجه به افزایش تولید دلیلی برای افزایش قیمت وجود ندارد.
وی گفت : در ۱۰ ماه گذشته روزانه ۳۰۵ تن مرغ در میدان بهمن تهران توزیع می شد که در اسفند به روزانه ۴۰۰ تن افزایش یافته است و امروز نیز رکورد توزیع مرغ با ۶۰۰ تن در میدان بهمن شکسته شد.
مدیرکل دفتر امور طیور وزارت جهاد کشاورزی افزود : میزان مرغ ذخیره سازی شده در کشور ۱۵۰ هزار تن است که برای اولین بار تمام این میزان از محل تولید داخلی تامین شده است.
امینی گفت : در دو سال گذشته مرغ منجمد وارداتی نداشتیم و هیچ مجوزی نیز برای واردات مرغ صادر نشده است.
وی افزود: عوامل توزیع مرغ منجمد را با قیمت ۵۱۰۰ تومان از شرکت پشتیبانی امور دام دریافت می کنند و با احتساب کارمزد هر کیلوگرم را ۵۶۰۰ تومان برای مصرف عرضه می کنند.
مدیرکل دفتر امور طیور وزارت جهاد کشاورزی گفت: همان طور که وزیر جهاد کشاورزی در اعلام کرده ، قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم حدود ۷ هزار تومان است که قیمت مناسب و عادلانه ای است.
امینی از دستگاه های نظارتی و بازرسی خواست نظارت کافی و دقیق تری در مراکز عرضه و فروش داشته باشند تا گوشت مرغ با قیمت هایی که وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده است به فروش برسد.
وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی مسئولیت تامین و تولید را دارد و بخش توزیع و نظارت برکنترل قیمت ها در حیطه وظایف این وزارتخانه نیست.
مدیرکل دفتر امور طیور وزارت جهاد کشاورزی درباره وجود مرغ های منجمد برزیلی در بازار گفت : در دو سال اخیر هیچ مجوز واردات صادر نشده است و احتمال دارد بخش خوصی نسبت به توزیع این مرغ ها اقدام کرده است.
Go to TOP