- سمیرم خبر - http://semiromkhabar.ir -

شهید منوچهر کفیلی

به گزارش پایگاه خبری سمنا، سرباز شهید منوچهر کفیلی در تاریخ ۳۵/۲/۱۱در روستای ونک به دنیا آمدتحصیلات ابتدایی را به پایان رساند وبرای امرار معاش به کسب وکار مشغول گردید.

در سال ۱۳۵۴ به خدمت سربازی اعزام می شوند وپس از پایان خدمت فروشنده لوازم خانگی می شوند .تکنسین برق بود وبه کارهای تعمیراتی برق نیز می پرداختند .
در سال ۱۳۵۹ به خدمت شش ماهه احتیاط سربازی فراخوانده می شود وپس از دیدن تعلیمات لازم به جبهه های غرب اعزام می گردد ودر سر پل ذهاب بر اثر اصابت ترکش خمپاره دشمن در تاریخ ۵۹/۱۲/۱۵به شهادت می رسند.

شهید متأهل ودارای دو فرزند پسر می باشند که یکی از آنها سه روز پس از شهادت پدر به دنیا آمده است .
همسر شهید در زمان تشیع پیکر همسرش به علت زایمان در بیمارستان بوده واز این بابت همیشه ناراحت می باشند اما می گوید در لحظات سخت زندگی وی را همیشه در رؤیا می بیند واز او به عنوان حلال مشکلاتش یاد می کند.

مادر شهیدان ابوالفضل، اصغر ومنوچهر کفیلی:

منوچهر سال ۶۵ سرباز بود زمان انقلاب شهید شد زمانی که اعلام کردند منوچهر یک بچه داشت. همسرش هم باردار بود که شهید شد .اصغر از شهدای نیروی هوایی ارتش بود جهانگیر هم بسیجی بود.

منوچهر اول شهید شد. شوهرم اصالتا شهرضایی بود اوایل ونک زندگی می کردیم چند تا از بچه هایم ونک به دنیا آمدند وضعیت کار در ونک خوب نبود ومجبور شدیم به شهرضا بیاییم .پسرانم خودشان به جبهه رفتند پدرشان هم مخالفتی نکرد می گفت در راه اسلام می روند .اصغر یکسال بود که عقدکرده بود هرچه اصرار کردیم عروسی کند قبول نکرد می گفت باید سالگرد منوچهر شود بعد عروسی می کنم ولی یکسال بعد هم خودش شهید شد .
من سیزده بچه به دنیا آوردم هم اکنون سه نفرشان زنده اند سه نفر هم شهید شده اند وبقیه در کودکی مرده اند .پدرشان هم در خرداد ۶۸ فوت کرد .
اصغر ارتشی بود. منوچهر راننده بود وابوالفضل هم مغازه آلومینیوم سازی داشت .هر سه فرزندم در گلزار شهدای شهرضا به خاک سپرده شده اند .ابوالفضل اسمش جهانگیر بود وقتی به جبهه رفت اسمش را عوض کرد.

ابوالفضل سه دختر ویک پسر دارد .

پیام شهید :
هدفم از عزیمت به جبهه فتوای حضرت امام ودفاع از حریم و وطن است .

 

نام   و نام خانوادگی شهید شهید منوچهر کفیلی
فرزند محمد باقر
تاریخ تولد ۱۳۳۵/۲/۱۱
محل تولد ونک
تاریخ شهادت ۱۳۵۹/۲/۱۶
محل شهادت سرپل ذهاب
شهادت در عملیات
وضعیت تاهل متأهل
تعداد فرزند دو فرزند پسر
نام یگان
علت شهادت ترکش خمپاره دشمن
آخرین مسئولیت
تحصیلات ابتدایی
مزار شهید گلزار شهدا شهرضا

 

گزارشگر پایگاه خبری سمنا: فاطمه نجفی