معرفی شهدای سمیرم/47

شهید خیبر جعفری

عید ما وقتی است که، بر سر تربت پاک حسین(ع)درکنار قبور شهدای کربلا زیارت عاشورا بخوانیم. عید واقعی ما وقتی است که، همه محرومین جامعه به نان ونوایی رسیده باشند ودیگر محروم ومحتاج در جامعه نباشد.

به گزارش پایگاه خبری سمنا، خیبر در اول اردیبهشت ماه همزمان با شکوفایی طبیعت در سال ۱۳۴۳در روستای ونک از توابع شهرستان سمیرم دیده به جهان گشود سالهای کودکی را به چوپانی گذراند وصبر وتحمل در وجودش ریشه کرد تحصیلات ابتدایی را در سال ۱۳۵۴به اتمام رسانید ودوران راهنمایی را نیز در سال ۵۷ به پایان رسانددر این دوران با وجود سن کم در فعالیتهای سیاسی از جمله تظاهرات ,پخش اعلامیه ها ونوارهای سخنرانی امام (ره) شرکت می کرد که نشان از عظمت روح وقدرت درک بالای اوداشت به علت عدم وجود دبیرستان در روستا مقطع متوسطه را در دبیرستان عدل دانشگاه اصفهان در سال ۶۱به پایان رساند انقلاب فرهنگی وتعطیل دانشگاهها وهمچنین عشق به اسلام وقرآن وخدمت به خلق خدا وی را بر آن داشت تا به ارگانی که به فرموده امام (ره)ایجاد شده بود بپیوندد .

در طول تحصیل عضو فعال انجمن اسلامی وشورای محل بود ودر تأسیس خیریه وصندوق قرض الحسنه نقش مؤثری ایفا نمود وی در تشکیل کلاسهای آموزش قرآن وعقیدتی فعالانه می کوشید بعد از اخذ مدرک دیپلم به عضویت در سپاه پاسداران پذیرفته شدواز این طریق به جبهه اعزام گردید.

مدت دوسال در جبهه خدمت نمود ودر عملیات های مختلف حضور یافت در مرخصی هایش برای کودکان ونوجوانان از مسائل جنگ وجبهه که همان فرهنگ ایثار وشهادت  بود می گفت .خواندن نماز شب ونماز اول وقت را به دیگران سفارش می نمود دعای صباح, توسل ,زیارت عاشورا ودعای کمیل خیبر در مراسمات ولحظه های زندگی اش فراموش نمی شد سر انجام در تاریخ  ۱۳۶۳/۱۲/۲۲ درعملیات بدر شرق دجله به شهادت رسید .

سخنی از شهید خیبر جعفری:

عید ما وقتی است که بر سر تربت پاک حسین(ع)درکنار قبور شهدای کربلا زیارت عاشورا بخوانیم عید واقعی ما وقتی است که  همه محرومین جامعه به نان ونوایی رسیده باشند ودیگر محروم ومحتاج در جامعه نباشد.

مادر شهید:

خیبر تا لحظه شهادت هیچگاه بیمار نشد واین از الطاف الهی است که امانت سپرده شده را درست وصحیح به صاحبش بازپس گرداندم خیبر در دیدار آخر به من گفت مادر جان من لیاقت شهادت را ندارم ولی اگر شهید شدم شما افتخار کنید که فرزندی را به انقلاب تقدیم کرده اید اگر نتوانستم برایتان کاری کنم که جبران زحمات شما باشد ولی افتخاری در صورت شهادت تا پایان عمر نصیب شما خواهد شد.

خیبر در دفترچه خاطراتش انگیزه  رفتن به جبهه را این چنین تعریف می کند :یاری اسلام، لبیک به ندای  امام ، خودسازی ومبارزه با نفس خالص شدن ولایق شهادت گشتن .

آنان که به راه عشق سرگردانند                          پیچ وخم این مسیر را می دانند

از سجده بی رکوعشان پیدا بود                          بی دست نماز عاشقی می خوانند

 

آخرین صحبت شهید با برادرش رضا :

ایشان در تاریخ ۶۳/۱۲/۱۷ و به همراه وصیتنامه ، این قسمت را برای برادرش می نویسد :

برادرم رضا سلام ، اکنون که این وصیت نامه و این نامه را می نویسم در جبهه هستم . عازم رفتن به خط مقدم برای جنگ با متجاوزین کافر بعثی عراق و نوکر آمریکا و شوروی . تو حالا کوچک هستی بطوری که نمی توانم همه حرف هایم را با تو بگویم . این را می نویسم برای روزی که بزرگ می شوی . بدان که تو برادری داشتی که خدایش توفیق جهاد داد و لباس زیبای شهادت را بر اندامش برازنده ساخت . انشاء الله .

دلم می خواهد وقتی بزرگ شدی ، یک جوان مسلمان حزب الهی و عاشق خدا باشی . سرباز واقعی امام زمان (عج) ، پیرو ولی فقیه ، یک اسوه و نمونه باشی و بدان می توانی باشی . دست از اسلام بر مدار و آن را مو به مو اجرا کن . خداوند توفیق دهد به هر دومان و به همه مان که در بهشت همدیگر را ملاقات کنیم.

 

پیام شهید :

چه شوقی دارد از راه وفا در محضر ایمان   ببندی عقد و خوانی صیغه عشق و سعادت را  ، سپس در حجله گاه سرخ سنگر با لبی خندان  به برگیری عروس زندگی بخش شهادت را  .       ۶۳/۱۲/۱۷                                                                                              

 

نام   و نام خانوادگی شهید

خیبر جعفری

فرزند

سلطانعلی

تاریخ تولد

۴۳/۲/۱

محل تولد

ونک سمیرم

تاریخ شهادت

۶۳/۱۲/۲۲

محل شهادت

جزیره مجنون-شرق دجله

شهادت در عملیات

بدر

وضعیت تاهل

مجرد

تعداد فرزند

نام یگان

تیپ قمر بنی هاشم (ع)

علت شهادت

اصابت ترکش

آخرین مسئولیت

بسیجی

میزان تحصیلات

دیپلم

شغل

پاسدار

مزار شهید

گلزار شهدای ونک

گزارشگر پایگاه خبری سمنا: فاطمه نجفی

 

Go to TOP