معرفی روستاهای شهرستان سمیرم/6

روستای مهرگرد مهد سیبهای سرخ + عکس

روستای مهرگرد ششمین روستایی است که در گزارشات معرفی روستاهای سمیرم انتخاب شده و در ادامه به شما معرفی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سمنا از سمیرم، روستای مهرگرد ششمین روستایی است که در گزارشات معرفی روستاهای سمیرم انتخاب شده و در ادامه به شما معرفی خواهد شد.
روستای مهرگرد از توابع شهرستان سمیرم و در شمال این شهرستان واقع در بخش وردشت می باشد.
این روستا یکی از روستاهای بزرگ منطقه و مرکز دهستان دره شور است.مهرگرد مهد سیبهای سرخ سمیرم و یکی از مراکز مهم تولید سیب شهرستان و استان می باشد.

mehregerd8
این روستا از شمال به مولاقلی،از شرق به سبزآباد از غرب به دهستان دره شور منتهی می شود، فاصله این روستا تا مرکز بخش حدود ۳ کیلومتر و تا مرکز شهرستان بیش از ۲۰ کیلومتر می باشد.
بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۰ مهرگرد دارای ۸۵۶ نفر جمعیت و ۱۹۸ خانوار می باشد.
محصول عمده این منطقه سیب درختی است که همانطور که گذشت یکی از مراکز مهم تولید سیب در استان محسوب می شود.

mehregerd5
شغل ۹۰ درصد مردم در این روستا کشاورزی است و تعدادی از اهالی نیز به کارهای اداری مشغولند.
همه مردم این روستا با تلاش نهضت سواد آموزی با سواد بوده و هم اکنون نیز کلاس های نهضت با حضور یک مربی در مدرسه این روستا در حال برگزاری است.

mehregerd3
این روستا امروز تقریبا بیشتر نیازهای امروزی از جمله مسجد،پایگاه بسیج،شرکت تعاونی روستایی،دفتر مخابراتی،آب و برق و تلفن،جاده ی آسفالته، بانک کشاورزی، دفتر بیمه محصولات کشاورزی، مرکز بهداشتی و درمانی، داروخانه و مراکز تجاری فنی و تامین مایحتاج مردم را دارا می باشد.

mehregerd7
آنتن دهی همراه اول و تلویزیون در این روستا به خوبی صورت می گیرد ولی متاسفانه هنوز آنتن دهی خطوط ایرانسل به طور کامل در این روستا وجود ندارد.
متاسفانه در ماه های اخیر به دلیل برخی مشکلات فنی آنتن دهی تلویزیون با مشکلات زیادی روبرو بود است که با تلاش بخشداری این مشکل برطرف شده است.

mehregerd6

 

mehregerd2
این روستا دارای یک مدرسه شبانه روزی دخترانه در مقطع دبیرستان با ۱۲۰ نفر دانش آموز، یک مقطع راهنمائی با ۴۰ نفر دانش آموز و یک مجتمع آموزشی با ۲۰۰ نفر دانش آموز می باشد.
دانش آموزان پسر مقطع دبیرستان برای ادامه تحصیل باید به روستای هم جوار فتح آباد بروند.

mehregerd1
از جمله طرح های اقتصاد مقاومتی در این روستا می توان به کارگاه پخت نان و گارگاه تولید قارچ اشاره کرد.

گزارش از : سید سعید قائم مقامی

Go to TOP