معرفی روستا های شهرستان سمیرم/7

روستای هست +عکس

در سلسله گزارشات معرفی روستا های شهرستان سمیرم در هفتمین گزارش به معرفی روستای هست می پردازیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سمنا از سمیرم، روستای هست یکی ازنزدیکترین روستاهای شهرستان سمیرم به شهر سمیرم است که در جنوب این شهر قرار دارد.

برای رسیدن به این روستا از جاده سمیرم – حنا به سمت حنا حرکت میکنیم و بعد از ۵ کیلومتر رانندگی به یک دو راهی برخورد می کنیم و وارد راه سمت راست می شویم و پس از نزدیک به ۵ کیلومتر رانندگی در این جاده به روستای هست میرسیم.

روستای هست دارای یک مدرسه ابتدایی می باشد که تعداد ۱۵ دانش آموز توسط یک معلم آموزش داده می شوند و دانش آموزان مقاطع بالاتر برای ادامه تحصیل مجبور به حضور در مدارس شهر سمیرم می باشند.

hast2

براساس سرشماری مرکز آمار ایران ، جمعیت روستای هست ۱۹۰ نفر (۴۵خانوار) بوده‌است که در فصل های مختلف سال این آمار متفاوت است.

شغل اصلی مردم این روستا کشاورزی و دامپروری است که متاسفانه با توجه به خشکسالی های چند سال اخیر بسیاری از مردم این روستا با مشکلات فراوانی روبرو شده اند و مجبور به مهاجرت به شهر شده اند.

hast3

این روستا از امکانات رفاهی مانند برق،آب،گاز،تلفن ثابت،تلفن همراه و مسجد برخوردار بوده و آنتن دهی خطوط همراه اول و ایرانسل در این روستا به خوبی انجام می گیرد.

hast6

hast4

برخی از جوانان این روستا ماندن در روستا را به مهاجرت به شهر ترجیح داده و با استفاده از وام های اقتصاد مقاومتی برای خود و خانواده اشتغال ایجاد کرده اند.

از جمله این طرح ها می توان به طرح پرورش قارچ و پرورش شتر مرغ اشاره کرد.

hast5

hast1

در فصل بهار و تابستان به علت محیط مناسب و سرسبز این روستا مسافران زیادی برای استفاده از فضای سبز و کوه های اطراف به روستای هست می آیند.

 

گزارش از : سید سعید قائم مقامی

Go to TOP