علت تغییر لوگوی اسکناس ۵۰ هزار ریالی چیست؟

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در اقدامی، لوگوی انرژی هسته ای و حدیث پیامبر اکرم (ص) را از روی اسکناس ۵۰ هزار ریالی حذف و تصاویر سر در دانشگاه تهران را جایگزین آن کرد.

به گزارش سمنا به نقل از  ندای هیرمند،  بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در اقدامی، لوگوی انرژی هسته ای و حدیث پیامبر اکرم (ص) را از روی اسکناس ۵۰ هزار ریالی حذف و تصویر سر در دانشگاه تهران را جایگزین آن کرد.

12
جدای از توافق احتمالی هسته ای که آن هم با اعطای امتیازات فراوان میسر می شود آیا لزومی بر انجام چنین حرکتی وجود دارد ،آیا با این حرکت می خواهیم به نحوی اعتماد سازی طرف زورگوی غرب را بر انگیزیم؟
این لوگو و آرم به شکلی ،نشانگر زحمات فراوان دانشمندان هسته ای کشورمان در چند سال اخیر بود و به این شکل ،عملا تلاش های این عزیزان نادیده گرفته شد و خیلی ها را نیز ناراحت خواهد کرد.کشور مقابل ما ایالات متحده آمریکاست و این کشور در تمام دنیا خواهان همه چیز و دست درازی به تمام امور می باشد، آیا این همه عقب گرد صحیح و به جاست؟
مسئولان نظام باید بدانند که هر چه داریم از خون احمدی روشن ها داریم و اینگونه تحرکات و تغییرات قطعا آثار سوئی خواهد داشت که در آینده نمایانگر می شود. زمان زیادی از اهانت مجله شارلی ابدو به پیامبر اسلام(ص) و آن کاریکاتور موهن نمی گذرد ولی از حذف سخن پیامبر مبنی بر اینکه دانش اگر در ثریا هم باشد مردمانی از پارس بدان دست خواهند یافت ، چه می توان برداشت کرد؟

 1. سید گفت:

  سلام
  کاشکی رو این قضیه هم گروها ی مختلف بیان اعتراض کنند و کاری انجام بدن…
  واقعا کار کوچکی نیستا… به راحتی نمادهای ارزشی ما را حذف کردن …
  نما د انژی هسته ای ، نماد خلیج همیشه فارس.حدیث پیامبر و نقشه ایران را…
  اوقت اومدن سر در دانشگاه را با طرح رنگ ها (….) جا انداختن…
  بر باد رفته اسم این طرح اسکناس باشد بهترس….آقایان در خواب راحت بخوابید….

Go to TOP