در افتتاحیه نمایشگاه کشاورزی پیام نور عنوان شد:

سمیرم دارای منابع قوی ولی مغفول است

فرماندار سمیرم در مراسم افتتاحیه نمایشگاه کشاورزی دانشگاه پیام نور سمیرم را دارای منابعی قوی ولی مغفول دانست.

به گزارش خبرنگار سمنا، نمایشگاه انجمن کشاورزی دانشگاه پیام نور مرکز سمیرم ظهر امروز با حضور برخی مسئولان شهرستانی افتتاح شد.

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز سمیرم در مراسم افتتاحیه نماشگاه انجمن کشاورزی این دانشگاه اظهار کرد: اکثر پیامبران ما کشاورز بوده و کشور ما با سابقه کشاورزی در فلات ایران جز اولین کشورهایی بوده که کشاورزی را آغاز کرده است.

وی گفت: بیل و تکنولوژی در کنار هم نبوده و بیل همان آستین بالا زدن و تلاش کشاورزان بوده و تکنولوژی هم هنوز نتوانسته به مرحله عملیاتی رسیده و در زمین کشاورزی به خوبی استفاده شود.

تاکی با گلایه از بیکاری ها و تورم افزود: منشا بیکاری عدم رابطه منطقی بین بازار و دانشگاه ها بوده و تورم و گرانی های امروز اکثر خانواده ها را با توجه به بیکاری گلایه مند کرده است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان کرد: عدم ریسک، بی تجربگی و کمبود سرمایه از مهمترین عواملی است که باعث شده علم و تکنولوژی دانشجویان در جامعه کار آفرین نباشد.

فرماندار سمیرم در این مراسم اذعان کرد: شهرستان سمیرم دارای منابعی قوی ولی مغفول بوده و با توجه به ۱۹ فرصت سند چشم انداز امروز سمیرم ۱۳ فرصت را جهت استفاده داراست که باید مورد استفاده و بهره برداری قرار گیرد.

وی گفت: شهرستان سمیرم با توجه به تولیدات مرغوب کشاورزی متاسفانه از صنعت متناسب محروم بوده و تسهیل در کارآفرینی و سرمایه گذاری باعث بازگشت سرمایه ها می شود.

نصرتی خاطر نشان کرد: دولت موظف است بستر های رقابتی سالم را جهت سرمایه گذاری و کارآفرینی بخش خصوصی فراهم آورد.

به گزاش سمنا، نمایشگاه کشاورزی دانشگاه پیام نور ظهر امروز افتتاح و تا ۱۴ اسفند دایر می باشد.

  1. امید گفت:

    با سلام
    به نظر می ر سد این کشاورز است که مورد غفلت واقع شده است، یک نگاه کوتاه به بازار محصولات کشاورزی ،دلالان و کشاورزی نشان می دهد که کدام عنصر مورد غفلت واقع شده است

Go to TOP