معرفی شهدای سمیرم/33

شهید سرهنگ پاسدار مهراب آصفی

وصیت شهید بزرگوار: نماز هایتان را در اول وقت به جا آورید ، هرچه قرآن بخوانید و در قرآن تدبیر کنید باز هم کم است .مسجد سنگر دین است او را رها نکنید. در جاهلیت و نادانی به سر نبرید با خدا باشید و از اهل تقوا ی عادل کمک بگیرید .فراموش نکنید هر کجا دلتان شکست برای فرج آقا امام زمان (عج) و ….. دعا کنید .

به گزارش پایگاه خبری سمنا، شهادت رمز پیروزی است.خون شهیدان ما امتداد خون پاک شهیدان کربلاست.ملت ما خون داده است تا جمهوری اسلامی وجود پیدا کند.ملت ما عاشق شهادت بود، با عشق به شهادت پیش رفت این نهضت…

کل نفس ذائقه الموت:   هر نفسی چشیده است مرگ را…

رسول اکرم (ص) می فرماید : من مات بغیر وصیه مات میته جا هلیه.کسی که بدون وصیت بمیرد به مردن جاهلیت مرده است .

چون وصیت نمودن از جمله وظایفی است که بر همه لازم است لذا توفیق ایزدی شامل حالم گردید و دست به قلم نمودم بعد از شهادت به یگانگی خدا و رسالت و نبوت انبیا ء و خاتمیت به حضرت محمد بن عبدالله (ص) و امامت دوازده نفر ائمه معصومین و بعد از اقرار به اصول و عقا ئد دین مبین اسلام و قبول تمام مسائل شریعت مهدی در عین حال سلامتیو بدون اجبار و اکراه در تاریخ ۲۳/۱۲/۸۱روز جمعه برابر با دهم محرم سال ۱۴۲۴هجری قمری روز عاشورا و صایای خود را به شرح ذیل درج نمودم تا بعد از فوت خودم به آنها عمل شود . یگانه محبا امید است از خالق لیل و نهار ومحرک فلک دوار آنکه شما را در سلک ابرار و اخیار و محشور با شهدا دارالقرار و معتمین به آثار ائمه اطهار گرداند دلم به جانب شما نگران است و توجهم به شما که آیا ثمرم نتیجه ای داشته باشد یا خیر ، ولی هرگز از لطف خداوند نا امید نبوده و نخواهم بود .

سعدی علیه الرحمه می فرماید : هر نفسی که فرو میرود ممد حیات است و چون بر می آید مفرح ذات .

خدایا تو مهربانی و مهربانی لطف از آن توست شاید بنده روسیاه و گنا هکار باشم ولی به لطف و کرم تو امید وار با اینکه سعی کردم از تو غافل نشوم ولی نمی دانم چه از آب در آمد .

اینک که از شما جدا گردیدم و به خیل عاشقان می روم امید وارم زرق و برق دنیا شما را مورد طمع قرار ندهد .هر رنگی پاک می شود گرد و غبار او را می گیرد و دست انسان و حوادث روزگار او را سرنگون می کند اما رنگ خدائی جاودانه خواهد ماند و هرچه بگذرد درخشنده تر میگردد پس هم خود رنگ خدائی بگیرد و هم با کسانی در رفت و آمد باشید که رنگ خدائی داشته باشند .شاید من به دلایلی …..در کودکی و نو جوانی با این رنگ فاصله داشتم . پدرم فردی با صداقت و پرکار بود کمتر

وقت، صرف تربیت ما می کرد اما عبادت او تا لحظه عمرش قطع نگردید ولی بر ما سخت نگرفت از طرفی محبت او و از طرفی بی سوادی او . ولی من برعکس او بر شما فرزندان در امر عبادت سخت گرفتم و حتی قبل از به سن تکلیف وظیفه خودم را نسبت به احیاء نماز و محبت اهل بیت (ع) برای شما درحد شناخت خودم ابراز نمودم از خداوند منان شاکر و سپاس گزارم در زمانی زندگی می کنید که دست پرتوان ولایت بالی سر شماست .

نماز هایتان را در اول وقت به جا آورید ، هرچه قرآن بخوانید و در قرآن تدبیر کنید باز هم کم است .آنچه گم کرده دارید در آن تحفه الهی است به اهل بیت عصمت و طهارت عشق بورزید و با آنها انس بگیرید .مسجد سنگر دین است او را رها نکنید .

در جاهلیت و نادانی به سر نبرید با خدا باشید و از اهل تقوا ی عادل کمک بگیرید .

یک چشم زدن غافل از آن ماه نباشید                                 شاید که نگاهی کند آگاه نباشید

شاید باور نکنید که من چرا به چنین فکری رسیدم با لطف خدا بر شما امید وار هستم ولی باز هم ترسیدم اگر ننویسم ثمری بی بها بر جای بگزارم و فردای قیامت در محضر عدل الهی روسیاه باشم با اینکه بارها بر شما توصیه کردم باز هم نوشتم .هرچه توان داشتم برای ترقی شمادر طبق اخلاص گذاشتم حال این شما و این هم میدان برای رشد به سوی کمالات الهی و انسانی ودینی .

فرزندان عزیزم ، خیانت ، ظلم ، جور ، پایدار نمی ماند ، چپاول غارتگری گذری بیش نیست ، تفرقه و نفاق در بین مسلمان و شیعه کار شیطان است تا می توانید به دیگران نیکی کنید آداب و معاشرت و برخورد با مردم را از طریق شرعی و اسلامی یاد بگیرید آنچه دارید و ندارید مثال پدرتان و گذشتگانتان باید بگذارید و بروید از خدا وند سبحان غافل نمانید وقت تنگ است . بی خبر از جامعه و اقوام و دوستان خود و خدا نباشید هرگز از خدا فا صله نگیرید . مطالعات دینی و علمیتان را بالا ببرید ، گاهی بعضاً انسانهائی پیدا می شوند در پوست میش ولی گرگ صفت که در کنار انسان زندگی می کنند تا به تو نیاز دارند در دامن آنها جای داری زمانی که استفاده آنها تمام شد تو را رها میکنند.

اولاً از پروردگارشان هدایت این قوم راو در ثانی هدایت شما به رستگاری را آرزو مندم. عزیزان و دلبندانم از احترام و ادب در مقابل دیگران غافل نمانید صبر در هر مسئله ای نیاز است در کارهای سخت به خدا پناه ببرید صداقت از روی شناخت پیدا کنید هر کجا عزائی در بزم اهل بیت (ع) بود با پای پیاده شرکت کنید آنچه گم کرده دارید همان جاست ، شهدا امام (ره) علماء گذشتگان پدر و مادرتان ، دوستا نتان را فراموش نکنید هر کجا دلتان شکست برای فرج آقا امام زمان (عج) و ….. دعا کنید .

من هر کجا با صداقت خدا پسندانه وارد شدم همواره موفق بودم ، شاید مادرتان برایتان تعریف کند در ظاهر فرد بسیار سختگیری بودم به خاطر اصلاح ولی در باطن خدا را شاهد می گیرم دلی پاک داشتم ولی لیاقت پیدا نکردم اما باز هم از لطف و کرم او محروم نیستم و از خداوند می خواهم که دست ناتوانم را بگیرد و به هدفم برساند .

دخترانم نکند زمانی به جائی برسد که بگوئید حجاب کهنه شده من هرگز به چنین مسئله ای راضی نیستم

و نمی باشم . ای زن به تو از فاطمه (س) اینگونه خطاب است

                                                                                                       ارزنده ترین زینت زن حفظ حجاب است….

برای پدرتان دعا کنید قرآن بخوانید درنمازهایتان التماس دعا دارم،‌همان طوری که بارها در زمان حیاتم این جمله را تکرار کردم باز هم به عنوان یک پدر التماس می کنم با خدا زندگی کنید به خدا پناه ببرید از مقام شامخ حضرت فاطمه زهرا (س) بخواهید ، او در خانه خداوند خیلی آبرو دار است.درسختی ها و دشواریها با واسطه قراردادن او به خدا پناه ببرید .

بر پسر بزرگم در ایام جوانی به خاطر دوری از دوستان کج اندیش سخت گرفتم سعی کردم حوادث تلخ او را در بر نگیرد که در آینده جبران او مشکل شود . اگر چه هر آنچه خدا بخواهد همان است از تو معذرت می خواهم تو سرمشق خواهران و برادر کوچکت هستی هرگز از خداوند فاصله نگیر و تمام امیدت بر او باشد نکند غرور جوانی تو را فریب بدهد مادرت بسیار بسیار مهربان و زجر کشیده است. نکند ادعای مردی کنی وبر او سخت بگیری من هرگز راضی نیستم . تو ایام کودکیت را مدیون او و مادر بزرگت هستی بر برادر کوچکت سخت مگیر در امر الهی آن هم با راه صحیح . و به خواهرانت کمال ادب و احترام را روادار. دست در دست هم دهید و با لطف خدا زندگی را به پیش ببرید سر بجنبانی شما هم خواهید رفت ، باید با حوادث روزگار دست و پنجه نرم کرد شاید بعضاً افرادی بخواهند حیثیت دینی شما را باد فنا بدهند . البته دوستان و یاران خوب و وفادار بسیار است باید گل چین کرد . فرزندانم اگر توانستید و مقدور بودید مرا در نمازها و دعا ها و در قرآن خواندنتان فراموش نکنید .

فرزند عزیزم پسر کوچکم با آنکه خود میدانی تو را بسیار دوست دارم ودر مسائل دینی بسیار مفید بودی احترام بر مادر و برادر بزرگت و خواهرانت وظیفه توست نکند در این امر قصور بورزی .

همسر مهربانم اگر نتوانستم مردی با لیاقت برای شما باشم و خواسته های شما را برآورده کنم ولی خود آگاهی در حد توانم نمودم .

وظیفه شما بسیار سنگین است نکند خستگی دنیا تورا از پای بیندازد استوار و مقاوم بمان به خدا توکل کن و بر او پناه ببر دست فرزندانت را بگیر و آنها را هدایت کن تا فردا در محضر الهی رو سفید باشی . جوانی سخت است آنچه تو انتظار داری شاید به خاطر جوانی بچه ها کمتر امکان پذیر باشد . اما درست می شود فقر و تنگدستی مهم نیست دیندار ماندن و صبر بر مصائب کمال انسانیت است . راستی نمی دانم برای دختر بزرگم چه بنویسم او پیش از اینکه به سن تکلیف برسد دیدن ، حرکت عبادت و آگاهی او مرا به یاد آخرت می انداخت . استادی بزرگ با نگاهی کوچک .

فقط می توانم بگویم خدا یا او را در پناه خودت حفظ و به مقصد برسان .آنچه داشتی گوهری گران مایه بود حفظ کن و به خواهر کوچکترت بگو در انتخابت اول به خدا توکل کن و با افراد خدائی مشورت کن .

دختر کوچکم تورا نیز بسیار دوست دارم رویاهای کوچکت را دوست دارم شاید بعضاً شوخی کرده باشم که فرزند کمتر زندگی بهتر اما باور کن در دلم همان بود که برای خواهر و برادرانت بود . انشاء الله داری به سن تکلیف پا می گذاری اگرچه چند سالی است نماز میخوانی پدر را دعا کن .

شهید سرهنگ ۲پاسدار مهراب آصفی در تاریخ ۸۵/۱۱/۱۰مصادف با عاشورای حسینی در درگیری باقاچاقچیان و اشرار مسلح در منطقه سمیرم در حین انجام مأموریت به فیض عظمای شهادت نائل آمد.

نام و نام خانوادگی شهید مهراب آصفی
فرزند یدالله
تاریخ تولد ۱۳۴۲
محل تولد سمیرم
تاریخ شهادت ۸۵/۱۱/۱۰
محل شهادت سمیرم
شهادت در عملیات درگیری با اشرار
مزار شهید گلزار شهداسمیرم

گزارشگر پایگاه خبری سمنا: فاطمه نجفی

  1. مهدی گفت:

    اشرار مسلح نه اشرار مصلح !!!

Go to TOP