فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سمیرم گفت:

ایجاد اشتغال برای ۱۶۸۰ نفر با اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در سمیرم

فرمانده بسیج ناحیه سمیرم گفت:با اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در شهرستان سمیرم برای ۱۸۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۵۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

حسن عجمی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری سمنا از سمیرم، با بیان این که وجود تحریم‌های اقتصادی نباید مانعی برای پیشرفت و توسعه کشور محسوب شود اظهار داشت: هنر این است که بتوانیم نظام، فرهنگ و سیاست کشور را با ارزش افزوده‌ای که از سوی اندیشه‌های خردمند، کارآمد و کارآفرین، دلسوز و فداکار به دست می‌آید به سمت پیشرفت و توسعه همه‌جانبه هدایت کنیم.

وی گفت: اقتصاد مقاومتی دستور اسلام و تأکید رهبر معظم انقلاب است و عمل به سیاست‌های ابلاغی آن نسخه نجات‌بخش و راهکار حل مشکلات اقتصادی کشور به شمار می‌رود.

عجمی با اشاره به شرایط اقتصاد مقاومتی گفت: یکی از شرایط اقتصاد مقاومتی افزایش راندمان، کیفیت و قدرت رقابت بوده که در مقابل آن باید مصرف سوخت و قیمت تمام شده آن کاهش یابد در کشورهای پیشرفته ساعت کار مفید حدود ۹ ساعت است اما در ایران کمتر از این مقدار است.

وی خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاوتی ما باید در یک سطحی شکل بگیرد که از کنار سختی ها بگذرد و شرکت ها را فعال کند و روی پای خود بایستند.

فرمانده بسیج ناحیه سمیرم با اشاره به طرح های اجرا شده اقتصاد مقاومتی در سمیرم گفت: با اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در شهرستان سمیرم برای ۱۸۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۵۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

عجمی در ادامه گفت: استفاده از فعالیت های تولیدی و اقتصادی و به وجود آمدن یک بسیج همگانی و جلوگیری از اسراف می تواند در اقتصاد مقاومتی موثر باشد.

وی افزود:۱۵ طرح صنایع دستی ،۱ طرح گلخانه،۵ طرح صنایع تبدیلی و بسته بندی، راه اندازی ۱۱ واحد مشاغل خانگی ، راه اندازی ۵ طرح پرورش شتر مرغ ،حمایت و توسعه بالغ بر ۴۰ طرح اشتغال زا، اعطای تسهیلات قض الحسنه اشتغال زائی، ۵۰ طرح پرورش دام سبک از جمله طرح های اجرائی این سیاست در شهرستان سمیرم است.

عجمی با اشاره به برگزاری همایش اقتصاد مقاومتی و کارآفرینان موفق در سطح شهرستان سمیرم به دیگر طرح های اجرا شده اقتصاد مقاومتی در سمیرم پرداخت و گفت: ۱۰ طرح پرورش دام سنگین ،۱۵ کارگاه پرورش قارچ خوراکی ،۱ طرح پرورش کبک ، ۵ طرح پرورش مرغ بومی، ۲۰ طرح ورمی کمپوست، ۱۵ طرح پرورش ماهی در استخر های کشاورزی، ۱۰ طرح پرورش زنبور عسل و ۴ طرح کاشت زعفران اشاره کرد.

وی در پایان از تمامی علاقه مندان به ایجاد طرح های اشتغال زا خواست برای دریافت مشاوره و دریافت تسهیلات قرض الحسنه به بسیج سازندگی ناحیه سمیرم مراجعه نمایند.

 

 

Go to TOP