معرفی شهدای سمیرم/20

شهید ابراهیم طایی

خواهران مهربانم همچون زینب (ع) باشید و حجاب اسلامى را خود حفظ و به دیگران توصیه نمایید .این، سخن ابراهیم و تمام شهدا بود.

به گزارش سمنا، خواهرم سرخی خونم را به سیاهی چادرت امانت دادم پس امانت دارخوبی باش.جنگ نرم تفنگ نمی خواهد چادر تو را می خواهد من برای حفظ آن خونم را دادم پس به پاس آن حجابت را حفظ کن.
وصیتنامه شهید:
و لا تحسبن الذین قتلو فی سبیل الله احوانا بل اماءعند ربهم یرزقون ((آل عمران ۱۶۹ ))
خدایا تو را شکرمی کنم که در این ایام دگر بار بر من نعمت عطا نمودی در جبهه های حق علیه باطل شرکت نمایم خدایا توخود میدانی که چیز شیرین تر از جانم نداشتم تا در راه دین تو قربانی نمایم می دانم که هرچه مصلحت تو می باشد همان خواهد شداگر شهید شدم که نعمتی بزرگ باشدو خونم در راه دین تو در راه اسلام با شکوه به زمین ر یخت که چه بهتر و اگر در این راه تفیق شهادت را نیافتم در راه احیای دین تو قدم بر خواهم داشت و با منفقین مبارزه خواهم کرد و الهی خدایا در راهی آمده ام که برای دین تو است و امد وارم هر قدمی که بر می دارم برای تو باشد ه من قدرت غلبه بر نفس خویش را عطا فرما فرما تا لحظه ای در دلم سپاه هوسهایی شیطانی گرفتار نگردم . خدایا از تو می خواهم که در لحظه جان دادن جمال مولایم مهدی(ع) رانشانم دهی و راه کربلای حسین(ع)را برای امت شهید پرور ایران-
والسلام علیکم و رحمه الله
۶۹/۷/۲۴مصادف با ۹ محرم، ماه خون و شهادت
بسم الله الرحمن الرحیم
ابراهیم طایی

نام پدر :سیف الله

و لاتحسبن الذین قتلوا فى سبیل الله امواتا بل احیا عند ربهم یرزقون: نپندارید که شهیدان راه خدا مرده‌اند بلکه زنده و به حیات ابدى شدندودر نزد پروردگارشان مغتنم خواهند بود
اى اهل ایمان سلاح برگیرید و با ثبات قدم متحدا براى جهاد بیرون روید خدایا چیزى شیرین تر از جانم ندارم که در راه پرشکوه اسلام فدا کنم امیدوارم که قبول کنى اى خدا همه فریادم و همه کوششم به خاطر تو است براى رسیدن به تو به خاطر اسلام تو.
خدایا تو را شکر مى‌کنم که در این موقعیت به من نعمت دادى تا بتوانم در جبهه‌هاى حق علیه باطل شرکت کنم . سلام بر امام و امت شهیدپرور ایران.
پدر و مادر بزرگوارم همچون کوه استوار باشید و در راه خدا تلاش و کوشش نمایید اگر من در راه خدا شهید شدم افتخارى براى شما است. اما برادران عزیزم بردبار و مقاوم باشید و شما خواهران مهربانم همچون زینب (ع) باشید و حجاب اسلامى را خود حفظ و به دیگران توصیه نمایید که پیام همه رزمندگان پیشبرد اهداف اسلام مى‌باشد. در پایان سلام به همگى شما مى‌رسانم امیدوارم که مرا حلال نمایید .
والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته یا الله ۶۲/۷/۲۴ مصادف با ۹ محرم ماه خون وشهادت

 

نام و نام خانوادگی شهید ابراهیم طایی
فرزند سیف الله
تاریخ تولد ۱۳۴۳/۱۱/۲۴
محل تولد سمیرم
تاریخ شهادت ۱۳۶۲/۷/۲۷
محل شهادت مریوان کردستان
شهادت در عملیات والفجر ۴
وضعیت تاهل مجرد
تعداد فرزند
نام یگان قمر بنی هاشم گردان یا زهرا
علت شهادت اصابت ترکش خمپاره
آخرین مسئولیت
میزان تحصیلات دیپلم تجربی
شغل
مزار شهید

گزارشگر پایگاه خبری سمنا: فاطمه نجفی

  1. طایی گفت:

    پسر عمه شهید محمد حسن طلایی. که بعد از شهادت محمد حسن به کمک پدرش حاج عین الله طلایی میآمد و میگفت بعد از او من هستم غصه نخور دایی جان… قبل سالگرد پسردایی خود شهادت رسید.

  2. محمد گفت:

    سلام طایی هستم اصالتاسمیرمی وساکن تهران -قصد برگزاری مراسم تکریم ازخانواده و یادواره ای برای شهدای طایی هستیم لطفا درجهت کمک به ما دربرگزاری هرچه باشکوهتر این مراسم یاری برسانید (عکس وارتباط باخانواده شهدا وخاطره ازسوی همرزمان و۰۰۰)

Go to TOP