معرفی شهدای سمیرم/19

شهید مهراب صالحی

متولد۱۳۴۳ سمیرم بود.با ندای امام خود پیشانی بندش را بست،پرچم کشورش را در دست گرفت و برای حفظ اعتقاداتش به جبهه رفت.

به گزارش سمنا، ای شهدا،دنیای بی شما و بی امام سخت است ! ای خوش انصاف ها ، اینجا فانوس ها خاموش است.خیانت به رفیق قاموس و جاویدان و رسیدن به جاه و مقام به بهای خاموشی عزت نفس است . ای شهدا اینجا دیگر از عروج خبری نیست و همه از برای “فنا”دست و پا می زنند . دست های ناپاک به هم گره خورده تا بر نسل جوان امروزی روح بی اعتقادی و دین زدگی را جریان دهد.

shahidsalehiوصیت نامه ی شهید بزرگوار:

مهراب صالحى

نام پدر: عبدالله

بسمه تعالى

تاریخ سه بت شکن به خود دیده است محمد رسول الله، ابراهیم خلیل الله و خمینى روح الله…

و لا تحسبن الذین قتلوا فى سبیل الله امواتا بل احیا عند ربهم یرزقون به نام و یاد الله و براى الله پاسدار حرمت خون شهیدان و با سلام بر صاحب الزمان حضرت بقیه‌الله ولى عصر (عج) و با درود بر رهبر انقلاب و بنیانگذار جمهورى اسلامى ایران پیر جماران بت شکن قرن قلب ملت امام امت نایب برحق امام زمان (عج) روح حزب الله حضرت آیت الله العظمى امام روح الله موسوى خمینى و با سلام بر امید امت و امام فقیه عالیقدر حضرت آیت الله العظمى منتظرى و با سلام بر فقیه عالیقدر آیت الله مشکینى و با درود بر روح مطهر شهداى انقلاب اسلامى بخصوص شهید مظلوم بهشتى و مطهرى استاد و منتظرى و رجایى و باهنر و با سلام بر خامنه‌اى شهید زنده و هاشمى یاور و تمام نیروهاى مخلص و خدمتگزار انقلاب و اسلام و قرآن و امام و پیرو خط اصیل امام سخنم را که سخنى و صحبتى است از یک سرباز کوچک امام زمان (عج) و یک خدمتگزار اسلام قرآن شروع مى‌کنم. به این امید که بتوانم حرف دلم را براى شما به روى کاغذ بیاورم. و مالکم لا تقاتلوا فى سبیل الله و مستضعفین من الرجال و النساء و الولدان. وصیت نامه‌ام را در حالتى که قلم به دست گرفته و روى کاغذ مى‌چرخانم و خودم را لایق این کار نمى‌بینم. وصیت نامه‌ام را مى‌نگارم تا باشد که بنا بر سوره شریفه والعصر که مى‌فرماید والعصر ان الانسان لفى خسر ان الذین امنوا و عملوا الصالحات و تواصو بالحق و تواصو بالصبر. تا آنجا که بر من میسر بود و باشد تواصى به حق و صبر کرده باشم و به دنبال آن ایمان و عمل صالح از براى سایر بندگان خدا فراهم آید نیز متعاقب آن عمر را به خسران نگذرانده باشم با اینکه مى‌دانم هنوز خیلى تا آنجا که بتوانم انسان مومن و مخلص واقعى شده باشم‌فاصله دارم. ولى در هر فرصتى در این زمینه سعى داشته‌ام . بله طبیعت کار با قدرت لایزال الهى پى‌ریزى ؟؟؟دیده در چرخش است و قرار بر این بوده است که روزى تمام این هستى و کاینات در هم پیچد و ارض با غیر ارض تبدیل شده و از عالم مادى هیچ چیز باقى نماند و روز حساب یوم الفصل آید.

آرى ما از خداییم و به سوى او مى‌رویم و جز این هم نیست و اگر جز این بود انسان خلیفه‌الله نمى‌گردید او نماینده‌اى است تا مدتى مى‌آید و باید برود حال اگر در این گشت و گذر کوچک بدانچه که بایستى انجام دهد عمل کرد و از گناهان دور مانده معلوم مى‌شود که ایمان دارد آرى صحنه ارض صحنه نبرد حق علیه طاغوت و الله . نور و ظلمت و هابیل و قابیل موسى (ع) و فرعون محمد (ص) و ابوسفیان على (ع) و معاویه حسین (ع) و یزید که در عصر ما امام خمینى و محمدرضا مردم و همه طاغوتیان فعلى و بالاخره تجلى نهایى این نبرد اراده الله حضرت صاحب الزمان (عج) خواهد بود انسانها که همه خلیفه‌الله هستند نیز در این دو خیل هستند آنان که اصحاب یمین‌اند و آنها که اصحاب شمال یاران طاغوت انسان هر لحظه از این دو معبر مى‌گذرد هر لحظه در صحنه انتخاب است یا حق یا باطل هیچ زمانى و هیچگاه آشتى میان این دو صحنه نخواهد بود و اگر مدتى حق پنهان شود و پوشیده گردد لاجرم پس از مدت زمانى کوتاهى رخ خواهد نمود و در نهایت پیروزى از آن حق است و ما باید با تحمل رنجها به دنبال حق برویم و بالاخره او را بیابیم چرا که وعده ملاقات حق با تحمل رنج داده شده است و ملاقات او بدون مصیبت رنج و تحمل شدائد نخواهد بود انسان بین دو بى نهایت قرار گرفته است از لجن تا خدا، از اسفل السافلین تا اعلا علیین هر قدر بیشتر خود را بکارد و بسازد به خدایش نزدیکتر مى‌شود و هر قدر سر در آخر دنیا فرونهد از او بى نصیب گردیده است خوشا به حال نفسى که تقوى را پیشه ساخته و از صراط مستقیم منحرف نگردیده و هر لحظه خدایش را مى‌جوید از تمام رنگها و لذات خود را آزاد ساخته فقط به او رنگ باخته منتظر لقاى اوست باید خود را محک‌زده تا درجه خلوص خود را یابد و اگر هراسیدى پس باید در ایمان خود شک بکنیم. و ایمانمان را از نو بسازیم یا ایها الذین امنوا امنوا. بدین ترتیب شهادت زیباترین و شیرین ترین نوع بازگشت به عالم ابدى و دار بقا است و شهیدان به دار بقا رسیده با شهادتشان همچون گلى گلگون شکفته مى‌شوند و چون نهالى منزه و پاک از باران بهارى شکوفه مى‌دهند و سما و ارض را از عطر دلنشین و دل انگیز خویش پر مى‌کنند از آنجا که همه جا صحنه پیکار حق و باطل است باید باطل را درهم کوبید پس باید همه برخیزیم و در تداوم راه حسین (ع) و حرکت زینب (ص) در کنار بسیجیان سلحشور و حماسه‌سازان عاشورا و راهیان کربلا رو به جبهه‌ها کنیم زیرا پرچمدار ما امروز در جبهه‌ها حسین (ع) است و پیشواى ما در پشت جبهه‌ها زینب (س) و این برادر و خواهر دو الگوى هر امت مقاومى است که آزادى و سعادت را اراده کرده و به تحقیق آرمانهاى الهى و تحکیم ارزشهاى والاى انسانى اندیشند. خدایا تو را شکر مى‌کنم که مرا در خانواده‌اى آفریدى و پرورش دادى که مقید به اجراى احکام الهى و اسلامى بوده‌ام و هستم و در خانواده‌اى مرا آفریدى مرا به خودم وامگذار حال که صحنه صحنه پیکار بین حق و باطل است چه فیضى از این بالاتر که در چنین عصرى که عصر اعتلاى اسلام است در رکاب رهبر مستضعفان خمینى بت شکن به درجه شهادت نایل بیاییم که مانند شهادت در رکاب پیامبر (ص) یا حسین (ع) .

بدین ترتیب از پدر ومادر خواهر و برادر و خویشان و تمام خانواده آقاى اسماعیلى و دوستان و آشنایان عذرخواهى کرده و خواهان بخشش هستم و التماس دعا دارم . براى سلامتى امام کوبنده، منتظرى امید آینده ،خامنه‌اى شهید زنده،، نخست وزیر پوینده هاشمى سازنده، سپاه برنده، ارتش توفنده، و براى نابودى آمریکاى درنده شوروى جاسوس پرونده صلوات کوبنده .
۶۶/۹/۱۸ مهراب صالحى

 

نام و نام خانوادگی شهید مهراب صالحی
فرزند عبدالله
تاریخ تولد ۱۳۴۳/۱۱/۱۳
محل تولد سمیرم
تاریخ شهادت ۱۳۶۷/۱/۲۹
محل شهادت فاو

گزارشگر پایگاه خبری سمنا: فاطمه نجفی

  1. روحشون شاد.
    ممنون از زحماتتون.
    اللهم صل الا محمد و آل محمد

Go to TOP