رئیس اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان سمیرم:

بکارگیری اتباع افغانی در سمیرم غیر مجاز است

رئیس اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان سمیرم گفت: کارفرمایان اجازه بکار گیری اتباع افغانی در سمیرم را نداشته و در صورت مشاهده جریمه خواهند شد.

سید مهدی قائم مقامی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری سمنا اظهار کرد: گشت بازرسی اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی سمیرم در جهت بررسی وضعیت اشتغال کارگران در شهرستان به صورت هفتگی و هر هفته دوبار دایر می باشد.

وی گفت: این گشت با همکاری فرمانداری و نیروی انتظامی شهرستان سمیرم با این اداره بازرسی هایی از کارگاه های شهرستان را داشته تا از تخلفات جلوگیری کند.

قائم مقامی افزود: در گشت بازرسی گذشته ۹ تبعه افغان که ۶ نفر آنان در یک پرورش ماهی سردآبی و ۳ نفر دیگر در یک مرغداری مشغول به کار بودند توسط نیروی انتظامی دستگیر شدند.

وی گفت: در صورت مشاهده استفاده از تبعه افغان توسط کارفرمایان در شهرستان سمیرم علاوه بر دستگیری این اتباع، به ازای هر نفر روز کارکرد اتباع، کارفرما معادل ۵ برابر حداقل دستمزد روزانه جریمه خواهد شد.

رئیس اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان سمیرم اذعان کرد: شهروندان می توانند جهت ارائه گزارش و شکایت به کارگیری اتباع خارجی در شهرستان علاوه بر گزارش محرمانه حضوری در این اداره با شماره ۵۳۶۶۴۰۲۰ نیز تماس بگیرند.

Go to TOP