رئیس اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان سمیرم:

بکارگیری اتباع افغانی در سمیرم غیر مجاز است

رئیس اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان سمیرم گفت: کارفرمایان اجازه بکار گیری اتباع افغانی در سمیرم را نداشته و در صورت مشاهده جریمه خواهند شد.

سید مهدی قائم مقامی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری سمنا اظهار کرد: گشت بازرسی اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی سمیرم در جهت بررسی وضعیت اشتغال کارگران در شهرستان به صورت هفتگی و هر هفته دوبار دایر می باشد.

وی گفت: این گشت با همکاری فرمانداری و نیروی انتظامی شهرستان سمیرم با این اداره بازرسی هایی از کارگاه های شهرستان را داشته تا از تخلفات جلوگیری کند.

قائم مقامی افزود: در گشت بازرسی گذشته ۹ تبعه افغان که ۶ نفر آنان در یک پرورش ماهی سردآبی و ۳ نفر دیگر در یک مرغداری مشغول به کار بودند توسط نیروی انتظامی دستگیر شدند.

وی گفت: در صورت مشاهده استفاده از تبعه افغان توسط کارفرمایان در شهرستان سمیرم علاوه بر دستگیری این اتباع، به ازای هر نفر روز کارکرد اتباع، کارفرما معادل ۵ برابر حداقل دستمزد روزانه جریمه خواهد شد.

رئیس اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان سمیرم اذعان کرد: شهروندان می توانند جهت ارائه گزارش و شکایت به کارگیری اتباع خارجی در شهرستان علاوه بر گزارش محرمانه حضوری در این اداره با شماره ۵۳۶۶۴۰۲۰ نیز تماس بگیرند.

نظر شما

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Go to TOP