معرفی روستاهای شهرستان سمیرم/3

روستای ضرغام آباد + عکس

روستای ضرغام آباد سومین روستایی است که در گزارشات معرفی روستاهای سمیرم انتخاب شده و در ادامه به شما معرفی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سمنا از سمیرم، روستای ضرغام آباد سومین روستایی است که در گزارشات معرفی روستاهای سمیرم انتخاب شده و در ادامه به شما معرفی خواهد شد.

برای رسیدن به این روستا باید از طرف سمیرم در جاده سمیرم – حنا حرکت نمود و بعد از پیمودن ۱۵ کیلومتر در سمت راست جاده به یک دو راهی میرسم و وارد راه سمت راست می شویم.

mazrae12

بعد از نزدیک به ۱۰ کیلومتر رانندگی مجددا به یک دوراهی که یک راه ما را به روستای ضرغام آباد و دیگری به روستای مزرعه شیخ علی می رساند می رسیم .از راه سمت چپ به مسیر خود ادامه می دهیم. مسیر تا ورودی این روستا آسفالت شده است و بعد از آن مسیر خاکی – شنی است.

mazrae11

zargham2

این روستا دارای یک مدرسه ابتدائی می باشد که در سال ۱۳۵۵ ساخته شده و در این مدرسه تعداد ۲۳ دانش آموز ابتدائی با دو آموزگار در حال تحصیل می باشند و دیگر دانش آموزان پایه های بالاتر برای تحصیل مجبور به مراجعه به شهر سمیرم می باشند.

خوشبختانه کلاس های مدرسه این روستا با همت اداره آموزش و پرورش برای ایمنی بیشتر به پکیج های گرمایشی برقی مجهز شده اند تا احتمال آتش سوزی از بین برود و خطری دانش آموزان را تهدید نکند.

zargham4

zargham8

اکثر مردم این روستا امروز مشغول کشاورزی (دیم و آبی) و دامپروری بوده و تولید سیب و برخی دیگر از میوه ها در کنار حبوبات از محصولات کشاورزان زحمت کش این روستا می باشد.

همه مردم این روستا با تلاش نهضت سواد آموزی با سواد بوده و هم اکنون نیز کلاس های نهضت با حضور یک مربی در مدرسه این روستا در حال برگزاری است.

روستای ضرغام آباد داری دو بخش بالا و پایین است که در این دو قسمت ۳۵ خانواده ساکن هستند.

zargam1

zargham3

این روستا امروز تقریبا بیشتر نیازهای امروزی از جمله مخابرات، تلفن ثابت، دکل آنتن دهی تلفن همراه و گاز را داراست تا زندگی روستایی را برای علاقمندان به آن آسان تر کند ولی متاسفانه هنوز نداشتن مسجد یکی از دغدغه های مردم این روستا است.

آنتن دهی همراه اول و تلویزیون در این روستا به خوبی صورت می گیرد ولی متاسفانه هنوز آنتن دهی خطوط ایرانسل به طور کامل در این روستا وجود ندارد .

این روستا دو شهید با نام های شهید رضا اکبری و شهید نوروز فرهمندیان در راه دفاع از میهن اسلامی مان تقدیم نموده است ولی متاسفانه وضعیت گلزار شهدای این روستا مناسب نیست.

zargham7

zargham6

zargham5

گزارش از : سید سعید قائم مقامی

  1. با تشکر از زحمات شما
    این روستا دو شهید با نام های شهید رضا اکبری و شهید نوروز فرهمندیان در راه دفاع از میهن اسلامی مان تقدیم نموده است که دور از انصاف است که از آنان یادی نشود
    درضمن ای کاش از نداشته های این روستا بیشتر میگفتین،مانند نداشتن مسجد،مرکز بهداشت,مشکل خشکسالی و مهاجرت ۹۵ درصد جوانان روستا به شهر وضعیت نامناسب گلزار شهدا این روستا و …

  2. گزارش از محلهایی از این قبیل را با درج نقشه وراههای دسترسی وفاصله از شهرهایی همچون شیراز، یاسوج، اصفهان ، تهران ، شهرکرد و…یا استفاده از گوگل ارث برای همه کاربران سایتتان کامل کنید.

Go to TOP